• 75
  maça aşırı tutuk başladığımızdan dolayı felaket bir seri yedik, ligin ilk yarısınaki galibiyette ulaştığımız farktan dolayı fenerbahçe'nin bu maça ekstra motivasyonla çıkacağını düşünüyordum ilk başta fenerbahçe bu izlenimi yaratsada bu durumun ilerleyen dakikalarda farklı olduğunu gördük.

  burada 2 nokta var her iki takım içinde yazmak istediğim

  1. bizim koçta saçma sapan bir rotasyon hastalığı var maça ısınan ardı ardına isabet bulan oyuncuyu bir anda oyundan çıkarıp takımın ritmini bozuyor, bu düşüncesinden vazgeçmesi lazım.

  2. fenerbahce basket takımının oyuncular tarafından sabote edildiğini düşünüyorum, obradovic hep süreyi kullanmayı istese de oyuncular boş şutlarında bile şutu kullanmayıp baskı altındaki oyuncuya topu çıkarıp atağa çıkmaza sokuyorlar, dünkü maç 100 kere oynansa normal şartlar altında fenerbahce 73-67 den bir kere bile maçı vermez.

  ancak iyiki verdi :)
 • 76
  ben maçı izlemedim, çocuk hasta biraz onunla birlikte erken yattım. sabah wc'de elimde telefon çoğumuz gibi keyif yaparken :( başlığın yanında dünya kadar entry sayısı görünce "oha baskette de mi koyduk lan" dedim ve skoru görünce ayı gibi güldüm :p

  sonra maçın hikayesini anlamak için her entryi yavaş yavaş okudum ve maçın başında o kadar fark yiyip son çeyrekte de yine o kadar geriye düşüp son 5 dk.da sayı yemeden kazanmak, hem de bunu deplasmanda yapmak ve 3-4 m euroluk bütçeye karşın 30 milyonluk bitçeye karşı yapmak bambaşka olaydır.

  basketbol futbol gibi bir spor değil. bütçe ile başarı arasında ciddi korelasyon vardır.

  bu sebeple bu galibiyet cidden müthiş bir iştir.

  elinize sağlık aslanlar!

  yallah masa tenisine :p
 • 77
  genelde fenerbahçelilerin önemli bir maç kaybettiklerinde bahane arayıp bulduklarını biliriz. son futbol derbisinde* hakemden yana dert yananlar ya da eksikleri bahane gösteren olmadı değil. ancak bu maç için tek bir bahaneleri yok. tebrik etmekten başka konuyu kapatmanın yolunu da bulamıyorlar. çok eğlenceli gerçekten bu halde onları görmek. etrafınızdaki fenerbahçeli dostlarınıza bol bol takılın son 1 hafta ile ilgili. neşeniz daha da artacaktır.*
 • 79
  dün akşam maç esnasında işlerim olduğu için izleyemediğim maç. az önce fırsat bulup geniş özetini izleyebildim. fener'e son çeyreğin son 5 dakikası sayı şansı tanımayarak mağlup edip dönmüşüz. özellikle zach auguste, fener pota altını darma duman ederek galibiyette önemli bir pay sahibi olmuş.

  olm o değil de herifleri her gördüğümüz yerde pataklamaya başladık. adamlara kulübü kapattıracaksınız amk :( aziz başgan olsaydı şimdi öperim böyle fenerbahçeyi demişti bile.*