2020-21 EuroLeague 11. Hafta Karşılaşması
21:00 Aleksandar Nikolic Salonu
64 - 75
 • 1
  euroleague normal sezon 11. tur karşılaşması. saat 21'de başlayacak ve bein sports haber'den şifresiz olarak yayınlanacak. 2 gün öncesine kadar sadece 5 as oyuncuyla antrenman yapabilen bir efes ile tam kadro (1-2 oyuncuda sorun varmış ama büyük ihtimalle oynayacaklar) kızılyıldız'ın kapışması.

  https://twitter.com/.../1331290254649815046

  ergin ataman hoca yeni bir challange deniyor, full eksikli-sakatlı şampiyonluk challange'ı. efes'teki yeni covid-19 vakası tibor pleiss, bir süre yok. ilaveten bryant dunston, rodrigue bobua, vasilije micic üçlüsü çeşitli sakatlıkları sebebiyle out of service. dolasıyıyla bu mücadelede adrien moerman, buğrahan tuncer, chris singleton, doğuş balbay, erten gazi, james anderson, krunoslav simon, sertaç şanlı ve shane larkin'den oluşan 9'lunun kötü oynama lüksü yok zira başka adam da yok. tolga geçim de kadroda olacak ama ne derece katkı verebilir muamma, bir türlü ol(a)madı maalesef efes düzeninde.

  yarın akşam 27 kasım 2020 hırvatistan türkiye basketbol maçı (eurobasket 2022 elemeleri grup mücadelesi) oynanacak. buğrahan - doğuş - larkin - sertaç - tolga 5'lisi bu müsabakada da forma giyecek. şunu belirtmek isterim; türk basketbolu, türkiye basketbol federasyonu bu 5 oyuncunun tamamına izin veren efes'e saygının en büyüğünü duymalı. euroleague - fiba arasındaki takvim saçmalığı ortaya çıktığından beri milli maçlara oyuncu göndermeme gibi bir kararın kenarından köşesinden dahi geçmedi efes kulübü. böyle bir hakkı da vardı -ki real madrid'inden zalgiris kaunas'ına kadar bütün euroleague takımları sahip oldukları bu hakkı bir şekilde kullandılar ve kullanmaya da devam ediyorlar- lakin ne ergin hoca ne de oyuncular bu yönde bir tutum sergilediler şu zamana kadar. özellikle tbf'nin hiçbir zaman yeterli değeri vermediği ergin hoca bir kez bile milli takıma oyuncu göndermeme yönünde bir aksiyon almadı. efes organizasyonu ne sebeple türk basketbolunun lokomotifi olduğunu bir kez daha gösterdi bu süreçte, helal olsun.

  onca önemli eksiğe ve sıkıntıya rağmen yine de efes'in şansı bol.
 • 2
  bahis sitelerinde haftanın başından beri bu maç listeye giriyor ve çıkıyor. an itibariyle listede yok. listeye girdiğinde de efes'in 3 küsür oranı vardı, en sonda 1,7'lere kadar gelmişti. efes tarafındaki oyuncuların sakatlık haberleri, 5 oyunculu idman + milli takım maçı derken belirsizlikler yer alıyordu. son durumda efes dar bir rotasyonla, kötü oynama hakkı olmayan bir grupla zorlu bir deplasmana gidiyor.

  kızılyıldız tarafında ise, pazartesi günü oynanan partizan maçındaki deplasman galibiyetinin morali var. çok zor ve heyecanlı bir maçtı, oradan 1 sayıyla galip ayrıldılar. açıkçası efes'i böyle bir durumda yakalayan hangi takım olursa olsun, iştahlanacaklardır. rakiplerini bu sene kendi evlerinde 73 sayı ortalamasında tuttular. tabii ki sene başıında takımların kendi ritimlerini bulmadıklarını da düşünebiliriz ama önemli bir gösterge.

  çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. efes tarafındaki kadro, minimum hata, maximum performans ile ilerleyip sonuca gidebilecek kalitede. ekran başında olacağız efendim.