• 15
  tabii ki hiçbir maç oynanmadan kazanılmıyor, ciddiyetten kopmamak lazım ama dürüst olmak gerekirse süper bir döneme denk gelen maç. bunu, bu maçın ertelenmesini mantıksız bulan* biri olarak söylüyorum. yani tamamen galatasaray taraftarı olarak bu döneme denk gelmesi çok iyi.

  bunun nedeni de kopenhag ve başakşehir maçı gibi maçlardan sonra biraz olsun düşük viteste oynayabileceğimiz bir maç. 6 gün içinde 3. maçımız olacak çünkü. ayrıca koparma ihtimalimiz var ve bu sayede ama 11 ama sonradan girecek ziyech, zaha gibi isimlerin tempo kazanması açısından çok iyi bir fırsat. icardi'yi hem dinlendirebileceğimiz hem de onun da fitleşme sürecini hızlandırabilecek bir maç.

  umarım olimpiyat'ın o baygın havasını dağıtacak bir galatasaray oyunuyla galibiyetlere devam ederiz.
 • 18
  sacha boey artık dinlenmeli. keza ıcardi de. muslera, kaan, nelsson, abdülkerim, angelino, torreira, sergio, mertens, tete, kerem aktürkoğlu ve bakambu 11’i bekliyorum. en uçta halil de oynayabilir. zaha, ziyech ve ndombele yarım saat oynarlarsa iyi olur. çok zora girersek ıcardi de sahaya atılır ancak boey mutlaka dinlenmeli.

  edit: ndombele statü gereği oynayamayacak. davinson da öyle. kerem demirbayı atarız sahaya sonradan. sergio biraz oynamalı ve form tutmalı.
 • 20
  bu sezon* istanbulspor'un maçlarını kendine istanbulspor'luyum diyenden çok daha fazla izlemişimdir.

  öncelikle asıl mevkisi orta saha olan oyuncuyu sol bek oynatıyorlar. e bu oyuncu da haliyle inanılmaz derecede kademe hatası yapıyor. boyu kısa ve hafif yağlı bir oyuncu olduğu için de çok eziliyor. önündeki arkadaşı ethemi'nin de oyununu ciddi derecede etkiliyor. eğer bizim maçta da bu oyuncuyu, yani vefa'yı oynatırlarsa o kanadı paramparça ederiz. artık tete mi oynar, ziyech mi bilmiyorum ama oynayan oyuncu o kanatta şov yapar.

  bunun dışında hava toplarında da iyi değiller. daha doğrusu kenardan yapılan ortalarda yer tutma sıkıntısı yaşayan stoperleri yüzünden fazlaca kafa vurduruyorlar. eğer icardi oynarsa, sırf bu kademe hatalarından bir gol çıkarır.

  değineceğim öbür nokta ise, ndao ve ethemi adlı oyuncularının hızlı ve seri paslaşmalarla tehlikeli kontralara çıkmasıdır. sonunu getiremiyorlar ama yine de dikkat etmek gerekiyor. ayrıca as santraforları olan ibrahim her ne kadar 2 gol atsa da etkili bir oyuncu değil. onun yerine sonradan oyuna girecek olan emir kaan'a daha fazla dikkat etmeliyiz. kendilerine göre sağ kanatta daha rahat ettiği için girdiği gibi oralarda gezinir durur. bu durumda angelino ve abdülkerim'e bir tık daha fazla iş düşer.

  bu maçla ilgili şunu da söyleyeyim,
  bu maçta, eski maçlara nazaran, ceza sahası içerisinde çok daha fazla topla buluşacağız. aynı şekilde şut sayılarımız da bir hayli fazla olacak. eğer net pozisyonları kaçırma sendromumuz tutmazsa, en az 3 farkla kazanacağımız maç olacaktır.
 • 22
  konsantrasyon.
  görece kolay maç. ancak kolay olduğunu düşünüp boşlamamalıyız. fakat rotasyonu yine minimize yapmalıyız.
  günay
  boey sanchez abdülkerim angelinho
  torreira kerem d.
  tete ndombele zaha
  icardi
  skor erken gelirse as oyuncular oyundan alınabilir.
  ziyech, mertens, kerem a., kaan ayhan ve bakambu gidişata göre halil hamlelerimiz var.
  biraz yoğun fikstür ancak önümüzde yine milli ara var.
 • 23
  hem maçı boşlamayacak hem de bazı oyuncuları dinlendirecek ölçüde bir kadro ile sahada olmamız gereken maç.

  benim için bu maçtaki ideal 11:
  günay - boey kaan abdülkerim angelino - eyüp aydın kerem demirbay - ziyech mertens zaha - icardi

  nelsson'un aldigi doğum izninin bitmedigini farz ediyorum. eğer dönerse kaan ayhan ön liberoya geçer, nelsson stopere. donemezse kaan'i stopere çekip, eyüp aydin'i bir 45 dakika görmek isterim. maçın gidisatina göre kerem, torreira, tete hamleleri gelebilir.

  edit:saçma kural sebebiyle eyup'ten de faydalanamayacagiz. bu durumda torreira babaya işimiz düştü yine.
 • 24
  _____________muslera___________
  boey___nelsson___abdu___angel
  _________ndom___kerem________
  __tete_______mertens_____kerem
  _____________icardi_____________

  şampiyonlar ligi maçına çıkacak 11'e çok yakın bir kadro izleyeceğimizi düşünüyorum. torreira'yı dinlendirdim.

  edit: @waybe uyardı. maçın oynanması gereken tarihte ndombele ve sanchez henüz transfer edilmemişti. bu sebeple düzenliyorum.

  _____________muslera___________
  boey___nelsson___abdu___angel
  _________oliveira__kerem_______
  __tete_______mertens_____kerem
  _____________icardi_____________

  icardi'yi de dinlendirmek istedim.

  _____________muslera___________
  boey___nelsson___abdu___angel
  _________oliveira__kerem_______
  __tete_______mertens_____kerem
  ____________bakambu___________
App Store'dan indirin Google Play'den alın