• 36
  biz kazandıkça beşiktaş’ın alacağı sonuç bizi ilgilendirmeyecek. zaten bizim de şampiyonluk için kazanmaktan başka şansımız yok. bu durumda fenerbahçe’nin düşme korkusuyla devam etmesini istediğimden beşiktaş kazanırsa sevinirim.

  biz zaten kaybedersek ikinci ve ya üçüncü olmuşuz çok bi önemi yok. zira ikinci olup ş.l ön elemesine katılmamız çok da önemli değil çünkü ön elemeden gruplara katılmamız imkansıza yakın. şu anki futbolun üzerine çok fazla bir şey katamayız ön elemelerin oynanacağı tarihe kadar.
 • 37
  berabere bitmesini istediğim maçtır. beşiktaş bizim 3 puan gerimizde, o yüzden onların kazanmasını istemem. ayrıca fikret orman, şenol güneş ve taraftar üçlüsünün ilişkisi hala pamuk ipliğine bağlı görünüyor. böyle bir fener karşısında alacakları ters sonuçla dağılabilirler.

  fenerbahçe'nin de mevcut durumunu sürdürmesini isterim tabii ki. önlerinde de zor maçlar var, bizi eğlendirmeye devam edebilirler. ayrıca başakşehir maçına da küçük hesaplar yapmadan çıkmaları lazım.

  bunların yanında da bu iki takımın her karşılaşmasında istediğim gibi bol bol kavga, sakatlık, kart ve maç sonrası kaos isterim tabii ki.
 • 38
  beşiktaş'ın kazanması durumunda; fenerbahçe'nin ligde kalabilmek için, kalan şu maçların yarısına yakınını kazanmasını mecbur kılacak karşılaşma.

  ç.rize
  başakşehir (d)
  sivasspor
  ankaragücü (d)
  galatasaray
  alanyaspor (d)
  trabzonspor
  kasımpaşa (d)
  akhisar
  bb erzurumspor (d)
  antalyaspor

  (buraları okuyan fenerbahçeliler varsa, isterlerse kurtlar vadisi - cendere müziğini yollayabilirim telefonlarına)
 • 40
  fenerbahçe bu maçı kaybederse başakşehir ile oynayacakları maçta "yenilelim de galatasaray şampiyon olamasın" düşüncesine asla giremez. hepimiz biliyoruz ki fenerbahçe biraz rahatlarsa başakşehire maçı verir bizi şampiyon yapmamak için.

  ama maçın berabere biteceğini düşünüyorum. kartlar içinse maçın gidişatı her şeyi belirler. beşiktaş öne geçerse fenerbahçeli oyuncuların sinirleri bozulmaya başlar. bu noktada beşiktaşlıların ne yapacağı önemli.

  24 şubat 2019 galatasaray akhisarspor maçı'nı kazanacağımızı düşünürsek bu maç 2018-2019 sezonunu ilk 2 sırada bitirecek takımları belirleyecek maç da olabilir. beşiktaş bu maçı kaybeder de biz kazanırsak beşiktaşın bizimle puan farkı 6'ya çıkacak. yani ilk 2 ümitleri de azalacak. bu bizim işimize gelir çünkü herkes biliyor ki galatasaray bir takımla başbaşa şampiyonluk yarışına girerse kazanan galatasaray olur.
 • 41
  fenerbahçe 3 hafta sonra, beşiktaş ise 6 hafta sonra başakşehir ile maç yapacak, bu maçtan sonra da fener'in fikstürü şu şekilde,

  ç.rize
  başakşehir (d)
  sivasspor
  ankaragücü (d)
  galatasaray
  alanyaspor (d)
  trabzonspor
  kasımpaşa (d)
  akhisar
  bb erzurumspor (d)
  antalyaspor

  fenerbahçe ibfk maçına kadar, bjk ve rize maçlarından en az 3-4 puan alamazsa ciddi şekilde dipte yer alacak. bu durumda da ibfk maçında yatamayacaklar.

  o yüzden beşiktaş'ın kazanmasını istiyorum. beşiktaş'la aramızda 3 puan fark var, onların da şampiyonluk veya ş.ligi hedefi için 28. haftada kopmamış olması lazım. biz kadıköy'deyken aynı hafta bjk-ibfk maçı olacak.

  bjk seri bile yapsa evimizde bjk ile maçımız var, 3 puan geriye de düşsek onları o maçta yakalayabiliriz ama başakşehir'in puan kaybetmesinin en yüksek olduğu takımlar her şeye rağmen beşiktaş ve fenerbahçe.

  bu sebeple beşiktaş yarışta olmalı, fener de küme potasında olmalı.
 • 42
  geçen seneki olaylı kupa maçından sonra gayet gerilimli geçecek maçtır. olası bi fenerbahçe galibiyeti anadolu kartallarını tekrar sahaya dökebilir.
  ama avantajlı çıkılan uefa maçındaki umut kırıcı mağlubiyetten sora hem fiziksel hemde mental kırılma bekliyorum fenerbahçeden. beşiktaş galibiyetinden başka çıkacak sonuç fenerbahçe adına başarıdır.
  beşiktaş arkamızda evet de biz içerde her türlü bunları yeneriz. hala da arkamızda olduğu için problem teşkil etmez şerefli 3.ler lig sonundaki sıralama için.fenerbahçe ne kadar kıvranırsa o kadar iyi şu açıdan diyor ve bol kartlı maç diliyorum.
  değişik oyuncu tercihlerini ve maç sonu daha garip açıklamalarını bekliyorum idmancı ersunun.
 • 44
  bence fenerbahçe'nin favori olduğu maç. beşiktaş'ın tek artısı moral ve motivasyonu, kazanacaksa da bununla kazanacak ama kimse çıkıp da beşiktaş ligin 2. yarısı fenerbahçe'den daha iyi futbol oynuyor da diyemez. beşiktaş'ın ligin 2. yarısı şansı ço yaver gitti. her hafta rakipte kritik 1-2 oyuncu yok falan. fenerbahçe maçı erzurum maçından sonraki ilk ciddi sınavları olacak.

  burak oynayabilirse maçta burak sadık eşleşmesi nolur çok merak ediyorum.
 • 45
  fenerbahçe'nin kazanmasını istediğim mücadeledir. bu ülkede fener'in küme düşeceğine inanmıyorum ve düşmesini de istemem şahsen. sebebi de beşiktaş ve başakşehir ile şampiyonluk mücadelesi vermek yerine fener ile bu yarışı sürdürme isteğimdir. beşiktaş'ın kendi evinde yenilmesi onların hem puan kaybı hem de şampiyonluğa havlu atmasını sağlayacaktır. fenerbahçe'nın kazanıp kazanmaması bizim açımızdan sıkıntı yaratmayacaktır.
 • 48
  en güzel sonucun beraberlik olacağını düşündüğüm maçtır.
  fb ne yukariya çıkar ne aşşağıya iner, ersun ile pota qeyfi devam eder*
  bjk ise bizim şampiyonluğu kovalayacağımızı bildiğinden 2.lik için gazlamaya devam eder. en kötü ihtimalde 3.lüğü korumaları lazım ki avrupa ligine direkt gruplardan girsinler.
  akbilspor ile yapilacak maçlara bu sonuçta her iki takım da asılacaktır, kimse şampiyonluk payını paylaşmak istemez.