• 3
  sonucu hakkında bazı taraftarlarımızın yine stratejik hatalar yaptığı maç. bu maçı mutlak suretle beşiktaş'ın kazanması lazım hanımlar beyler. beraberlik falan değil. direkt bjk kazanmalı. bjk zaten bize gelecek, daha trabzon'a gidecek, başakşehir'e gidecek. her türlü puan kaybedeceklerdir.

  ama fener şu maçı da atlatırsa geriye zor diyebileceğimiz bir bizle oynayacakları maç kalıyor. bizim de kadıköy'deki istatistiklerimiz malum. fener bu maçı kazanırsa o gazla kayseri'yi kayseri'de, sivas'ı da sivas'ta yener.
 • 4
  hep dilimizde "istenmeyen olaylar yaşansın istiyoruz" diye; ama bu maç gerçekten tam öyle olması gereken maç. iki rakibinde şampiyonluk yolunda birbirleriyle didişip yaralaması lazım. ben de beşiktaş'ın kazanması ya da beraberliğin bizim için daha iyi bir sonuç olacağını düşünüyorum çünkü onların zorlu maçları daha duruyor.

  taktik, teknik konuşmak içinse henüz erken bence. daha bayern maçı vs duruyor beşiktaş'ın, o maçlardan nasıl çıkacakları önemli.
 • 6
  ben "istenmeyen olaylar yaşansın" diyen kesimlerden değilim. aksine, "istenilen olaylar yaşansın" diyorum. çünkü zaten bütün oyuncuların, yöneticilerin akıllarında futbol oynamaktan çok kavga fikri ön planda. istenilen olaylar yaşansın ki herkes istediğini yapabilsin. mesela volkan demirel tahrik etsin, quaresma tekme atsın, caner çirkefleşsin, josef de souza yumruklasın, pepe eski günlerindeki gibi oyuncu yere düştüğünde tekmelesin, valbuena küçük enişte rolüyle sinirlensin, talisca orta parmağını göstersin, gary medel kasaplığına devam etsin, aykut kocaman şenol güneş e laf etsin, şenol güneş hakeme küfretsin...

  bunların hepsi isteniliyor zaten. bu ortamda bize diyecek tek bir şey kalıyor. birbirinizi yiyin, parçalayın, uzun vadede yaralı bırakın ama berabere kalın. biri niye 3 puan alsın ki? ikisi de 2 puan kaybetsin kardeşim...