• 237
  sosyal medyada “ajax’ın şampiyonluk kutlamasına bakın bir de galatasaray’ınkine bakın” diyerek andre rieu’nun yıllar yıllar önce bir ajax maçı öncesi stadyumda verdiği mini konserini sanki ajax’ın “sade” şampiyonluk kutlamasıymış gibi paylaşarak mesaj verme kaygısında olan eziklerin dezenformasyonuna meze olmuş kutlamalarımızdır.

  söz konusu tweet de galatasaraylı görünen bir hesaptan atılmış gibi:

  https://twitter.com/...341961543827457?s=20

  internet böyle bir şey işte, herkesin adam yerine konulduğu bir vasatlık çağındayız. renktaşlarımızdan bile bu videonun kaynağına bakmaksızın değerlendirip içeriğine öykünenler var malesef. diğer taraftarlar zaten mal bulmuş mağribi gibi atlamışlar...

  velev ki söz konusu video ajax’ın şampiyonluk kutlamasına ait; kıyaslayarak ne amaç elde edilmiş olacak, arabesk şarkı çalınan kutlama gericidir; batı’daki vals çalınan kutlamalar medenidir/moderndir/ilericidir manasına mı ulaşılacak! kimse kusura bakmasın ama bu ülkede ezikçe ve anlamsız kıyaslamalar içine girecek en son güruh galatasaray taraftarı olmalıdır.
 • 238
  katıldım ama bir türlü eglenemedigim kutlamadır.

  göremedik bir şey kardeşim. sadece batı tribünü için güzel geçmiştir diye tahmin ediyorum. ben yine sahadaki ekrandan izledim. futbolcularin kıçı dönüktü hep bize problem yok ama ses desen o da o kadar yankı yapıyordu ki spikerin ne dediğini de hiç anlamadık. kutlama yapılıyorsa tüm tribünleri de içine almalı diye düşünüyorum. beğenmedim. elime bütçe verilirse daha iyisini ayarlayabilecegimi iddaa ediyorum.

  kutlamaya puanim 4/10
 • 239
  en kötü şampiyonluk kutlaması olarak tarihe geçmiştir. zaten tek beklediğimiz futbolcuların çıkış esnası. onda da her futbolcuya 3 dakika ayırarak piç ettiler. habire reklam habire reklam. reklam bitiyor bakıyoruz selçuk çıkmış bile yürüyor. yönetim kadrosunun da tek tek çağrılmasına hiç değinmiyorum bile. benim gördüğüm açık ara en kötü kutlama bu oldu.

  tarihe bu kadar kötü kutlama olarak değil de hocanın 5 yıllık imza atmasıyla geçti. kutlamaya puanım 1/10. bir kere olayın galatasaray şampiyonluğu ile alakası yoktu. bir ara aralıksız 45 dakika falan aklıma galatasaray gelmedi. rezil rezil şarkıcılar playback ile kendi şarkılarını söyleyeceklerse getirmeyin kardeşim. zaten kimsenin gördüğü yok adamları sahanın ortasında. teyipten müzik çalıyorsun, ortada biri dolaşarak galatasaray ile hiç alakası olmayan şeyler söylüyor.

  yönetim kurulunun tek tek çağrıldığı nerede görülmüş ? kutlama gecesinde 8-9 dakika aralıksız arabesk çaldı. tek tek saymak istemiyorum çünkü her saniyesi çok kötüydü.

  kutlamaların en güzel kısmı decrat isimli şarkıcının playback yapmadan galatasaray ile ilgili coşkulu bir şarkı söylemesiydi. hakkını yemeyelim adam baya iyidi. https://www.youtube.com/watch?v=CrrEQNcQ4wM

  fatih terimin imzası, donk-onye-dama-muslera'nın çıkışları ve bu decrat isimli şarkıcı dışında kalanı için puanım 0/10. cumartesi akşamı 3.5 saatimi buna verdiğime gerçekten üzüldüm. bu kadar rezil, bu kadar kötü nasıl yapıyorlar aklım almıyor.

  buradan gelecek para da kalsın. aç kapıları taraftara, ver sadece gs tv'den reklam almadan. 30 dakika marşlar çalsın, futbolcular çıksın dolaşsın kupayı alıp gitsinler. bu kadar rezil bir şey yapacağına taraftara açık antreman tadında yap daha iyi.
 • 240
  galatasaray taraftarının arabesk sevdasına kurban gitmiş kutlamadır. türkiyenin en vizyoner kulubu ve batıya açılan yüzünün bu tarz bir arabesk kültürü pohpohlanması çok üzücü.. gerçekten para verip bu playback manasızlığına maruz kalan herkesten özür dilenmesi gerekiyor. sevindiren ve güzel kısımları ise sinan gümüş'ün katılmaması, ryan donk'un bu takımın çimentosu olduğu gerçeğinin ayan beyan ortaya çıkması
 • 241
  camia olarak hiç beceremediğimiz hadiselerdir bunlar. kupa kaldırma törenini ticari bir organizasyona dönüştürmek başlı başına bir saçmalık zaten. sezon boyu stada gelip takımını desteklemiş adama bilet satmaya çalışmak şark kurnazlığından başka bir şey değildir. üstelik bu kalitesiz organizasyon için passolig dayatması yapmak da nasıl bir akıl tutulmasıdır.

  o gün stad etrafında babası ile gelip sırf biletleri olmadığı için stada alınmayan onlarca çocuğa bizzat ben şahidim. şampiyonluk sevinci ile elinde bayrağı ile kutlamaya gelmiş çocuğu geri çeviren iş bilmez güvenlik görevlilerine idare edin talimatı veremediniz mi bu kadar mı uzaksınız taraftarınızdan. stad boş kalmış fazladan 2-3 bin kişi içeri girse ne kaybederdi koskoca galatasaray?