• 225
  her şampiyonluk kutlaması gibi tabi güzel bir organizasyon olmuştur. fakat aleyna, berkay ve tarık çamdal gibi faciaları saymazsak geçen seneki tadı alamadığımı söyleyebilirim. gözler bir denayer’i aramadı değil. ayrıca emre akbaba’da yüreğimi yaktı geçti. geçen seneki organizasyona göre en büyük artı hocanın sözleşme imzalamasıydı. zaten bununla hatırlanacak bir organizasyon.
 • 226
  yerinde izlediğim kutlamalardır. gayet güzel olmuştur. kısa notlar:

  *sanatçıları eleştirenler, ne bekliyorsunuz abi madonna mı gelsin. ülkede zaten doğru dürüst sanatçı yok.
  *arabesk şarkıları eleştirenler, siz evde eleştiredurun stadyumdaki 40 bin kişi, ben dahil , bağıra bağıra söyledik ki hayatında arabesk dinleyen birisi değilim.
  * ulan çok uzun sürdü be, 12de anca evdeydim.
  *fatih terimle sözleşme yenilemek muazzam birliktelik göstergesi.
  *oyuncular çok normal ve sönük çıktılar sahneye, nerede o nossa şarkısında sahneye çıkan melo. biraz şaklabanlık yapaydınız yahu.
  *geçen seneye göre meşale daha azdı, bilinçli yapılmış olabilir çünkü geçen sene hiçbir şey görmemiştik, v.i.p den izlememe rağmen.
  * fatih hocanın ve hasan şaş'ın girişleri harikaydı.
  *belhan'da sen ne yaptın gardaşım o nasıl çıkış öyle, bu yaştan sonra beni bir erkeğe aşık mı edeceksin * fenerbahçe ile böyle bir günde uğraşmak onların büyüklüğünü gösterir bla bla diyenler de oldu. 3 şampiyonluk fark attık beyler ne büyüklüğü * .

  iyisi ile kötüsü ile bitirdik. yönetime teşekkürler, her noktada her anda fatih hoca ile birliktelik mesajları vermeleri muazzam. kendimi güvende hissediyorum. bir ünal aysal- fatih terim kavgasını daha kaldıramaz bu nesil. ve son olarak. çok şükür allah'a.
 • 227
  iyisiyle kötüsüyle bitmiş kutlamalardır. sırf daha iyi kutlamalar yapılması açısından yazıyorum.

  - futbolcuların kendi seçtikleri müziklerle gelmesi geleneği çok tuttu. insanlar heyecanla kim nasıl çıkacak diye bekliyor. bu gelenek devam etmeli.

  - futbolcular forma numarasına göre çıktığı için, işin heyecanı bir nebze kaçıyor. asıl ağır toplar en son çıkmalı ki heyecan artsın. örneğin muslera gibi bir adamı ilk başlarda çıkarmak işin keyfini bozuyor.

  - acilen her yıl sahne alan pop müzisyenlerden vazgeçilmeli. play-back olayı tamamen kalkmalı. 3-4 farklı sanatçı çıkacağına bir rock grubu çıkıp, canlı performans sergileyebilir. illa ünlü biriyle anlaşmanıza gerek yok. gerekiyorsa verirsin parasını yarı amatör bir grup çıkarır, ortamı ısıtırsın.

  - şampiyonluk kutlaması tüm ligin muhasebesinin yapıldığı gün olmalı. örneğin 1 saat yol boyunca boş boş otobüs görüntüsü verileceğine keşke takım daha evvel stada gelse, bir oturma düzeni olsa, tek tek pozisyonlar gösterilip, röportaj yapılsa. tüm yılı tekrar yaşamak çok daha iyi olmaz mı?

  - ışık gösterisi uğruna kapkaranlık bir yayın yapılıyor. game of thrones long night bölümü gibi. karanlıklar içerisinden, ufacık insanları seçmeye çalışıyorsun, muazzam kopukluk oluyor.

  aklıma şimdilik bunlar geliyor. umarım düzeltir, seneye daha iyisini yaparız. *
 • 230
  gecenin en güzel olayı fatih terim ile 5 yıllık sözleşme imzalanması oldu. gerek şampiyonluk kutlamasında olmasıyla, gerek taraftarın önünde kanlı canlı olmasıyla bence çok güzel oldu.

  ben de futbolcuların o sezon en az oynayandan en çok oynayana doğru çıkması taraftarıyım. muslera'dan sonra ahmet çalık falan çıkınca tat vermiyor açıkçası. yine de futbolcuların geldiği kısmı beğendim. kapalı ve güzel tasarlanmış bir alandan çıkmaları iyiydi bence.

  günün en kötü kısmı ise çoğu zaman olduğu gibi şarkıcı kısımlarıydı. emre aydın'la bir derdim yok ancak gelip alakasız alakasız aşk şarkıları falan niye söylüyor abi bu adamlar? galatasaray'ın şampiyonluk kutlamasında biz niye ''bu kez pek bir afilli yalnızlık, ağlatan bir kadın kadar düşman'' gibi sözler duyuyoruz? alya, irem derici falan zaten gördüğüm anda tadımı kaçıran isimlerdi. bir de playback yapıyorlar. lan playback yapacaksanız niye geliyorsunuz? bari şarkının bazı kısımlarını takıma falan uyarlarsınız, o da yok. böyle olacağına bilgisayardan daha coşkulu, gaza getiren bir şeyler açsaydık direkt niye çağırdık ki bu isimleri? şu şarkıcı kısımları umarım bundan sonraki kutlamalarda olmaz.

  sinan'ın olmaması iyiydi. boşuna tatların kaçmasına gerek yok.
 • 236
  fatih terim'in imzası dışında pek iyi olmayan kutlama. hele o sanatçıların çıktığı bölüme çok pis kıl oldum. oraya çıkıp playback yapmak çok büyük bir saygısızlık bence. bende bilirim son teknoloji ses programlarıyla sesimi güzelleştirip sahnede sadece ağzımı oynatmayı. güzel bir konser alanı yaratıp, sağlam bir sanatçı koysalardı olmaz mıydı? kupa törenine kadar konser olurdu sonrada kupa gelirdi.