Başbakanlık Kupası Final Karşılaşması
19:00 Ankara 19 Mayıs Stadyumu
Normal Süre
0 - 0
Uzatmalar Sonucu
1 - 1
Penaltılar Sonucu
3 - 4
  • 7
    yanlış hatırlamıyorsam gintaras stauce'nin galatasaray'daki son maçıydı. iyi başladığı galatasaray kariyeri düşüşle devam etmiş; samsun, antep, antalya ve fenerbahçe facialarında yediği hatalı goller ile birlikte yedek kulübesine gönderilmişti. normalde bu maça da yedek başlardı ama stauce'nin yerine oynatılan nezihi ali baloğlu gerçekten kötü kaleciydi ve birkaç gün önce oynanan 21 mayıs 1995 galatasaray zeytinburnuspor maçı'nda küme düşmüş zeytinburnuspor'dan 3 gol yemişti. işte stauce ayrılmadan önce son müsabakası olan bu maçta feyyaz uçar, oğuz çetin ve kemalettin şentürk'ün penaltılarını kurtararak maça damga vurmuştu ama bu kurtarışlar galatasaray'da kalmasına yetmemiş takımdan gönderilmişti. bizden ayrıldıktan sonra sarıyer ve karşıyaka'da epey gol yemiş ve türkiye serüvenini kötü noktalamıştı. ama burdan ayrıldıktan sonra almanya'da durumu toparlamıştı.

    maça gelecek olursak, takımımızın başında reinhard saftig'in kovulmasıyla göreve gelen müfit erkasap vardı. müfit hoca takımın iyiye gitmesi için her şeyi deniyordu. misal bir maçta gol orucuna girmiş hakan şükür'ü 2 numaralı formayla sahaya sürmüş, norman mapeza'yı ise 9 numarayla oynatmıştı. :)

    normal süresi 0-0 biten karşılaşmada, uzatmalarda kubilay türkyılmaz ile o dönem bizi boş geçmeyen kemalettin şentürk birer gol atmış ve skor 1-1'e gelmişti. takımlarının gollerini atan bu iki futbolcu penaltılara geçildiğinde atışları gole çevirememişti. daha sonra bizim takımdan feti okuroğlu, fenerbahçe'dense feyyaz uçar ve oğuz çetin de penaltı kaçırmış ve maçı kazanmıştık.

    bu arada hakan şükür sezon sonu oynanan bu maçı beklemeden torino'ya uçmuş, ondan boşalan 9 numaralı formayı o dönem 9 numara için hakan şükür'le ufak bir anlaşmazlık yaşayan saffet sancaklı değil hakan ünsal giymişti.