• 15
  itiraf edelim iç sahadaki panathinaikos maçı gazımızı almaya yetmedi, galatasaray yetmezliğine çözüm olmadı.

  gerçek atmosfere kavuşmaya 5 gün kaldı. vahşi bir atmosfer ve oyun bekliyorum. kötü sezon başlangıcını affettirmek isteyecek futbolcular ve cezası biten imparator ile tribüne susamış taraftar birleşince rakip için korkunç bir ortam oluşacaktır.

  (bkz: hedef 23)
  (bkz: konsantrasyon)
 • 16
  sezonun ilk resmi iç saha maçı ile takımımız taraftarımızı selamlayacak. geçen hafta alınan denizli mağlubiyeti* moralleri bozmuş olabilir. ancak bu maç yeni bir savaş.

  geçen hafta yaşanan kötü oyun, kötü tercihler ve kötü skor geride kalmalı. bu maç ile lig bizim için başlıyor. sahada daha hazır ve eksiklerinin bir kısmı giderilmiş bir maç göreceğiz son maça göre. orta sahada nzonzi'nin varlığının bir çok şeyi değiştireceğine inanıyorum.

  fatih hocamızdan tek beklentim geçen sezondan bu yana denediğimiz ve sadece ligin çok kısa dönemlerinde yararlı olan 4-3-3 yerine 4-4-2 dizilimini tercih etmesidir. bu şeklilde daha etkili bir takım olacağımıza inanıyorum. konyaspor gibi kabız futbol oynayan takıma karşı bu dizilim ilaç olabilir ve devamında belki de ligi domine etmemizi sağlayabilir.

  sezonun ilk iç saha maçı olması sebebiyle takımızın bizi selamlaması gibi bizim de takımı kucaklayacağımız maç olacaktır. tribünlerde en az 40-45 bin kişi olmalıyız. yine takımımızla hücuma çıkıp takımımızla savunma yapacak ortamı yaratmalıyız.

  unutulmasın hiç kimse bize 23. şampiyonluğumuzu altın tepside sunmayacak. bunun için mücadele etmemiz ve savaşmamız gerekiyor. lig belli, ortam belli, bu ligi yönetenler belli. bir an olsun hırsızmızı ve konsantrasyonumuzu kaybetmeden ciddiyetle mücadele etmeliyiz.

  bu maç ligin ilk 3 puanı olacak.

  inandık biz sizlere
  #ben23rsiz
 • 18
  16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçı gösterdi ki, bu sezon da deplasmanlarda yokları oynayacağız. sadece kadro kalitesi ve arma büyüklüğünün bile kazanmamıza yetecek olmasına rağmen, bir çok maçı kaybedeceğiz. bu yüzden son iki sezonda olduğu gibi içerideki maçları firesiz geçmemiz gerekiyor.

  2019/20 sezonu ilk iç saha maçımız ve kazanmamız gerekiyor.

  iyi futbolla kazanmamız gereken maç diye tanımlamak isterdim ama sanırım bu dilek başka bahara kaldı. *

  maçın bir diğer önemli noktası aykut kocaman sevimsizine karşı yapılacak bir maç olması. bu adamı ve benzerlerini sevindirmemiz gerekiyor.
 • 19
  sonucunun sadece üç puan değerinde olmadığı, aynı zamanda geceyi sonraki iç saha ve deplasman maçları için de dosta güven, düşmana korku salacak bol pozisyonlu ve göz dolduran bir oyun ile tamamlamayı umduğum, 34. hafta sonunda diyeceğimiz 2019-2020 sezonu şampiyonu galatasaray cümlesinin * ilk ayağı olan karşılaşma.

  kenarda fatih terim, sahada ideal onbir ve elli bine yakın taraftar ile kendini şampiyonluk adayı diye nitelendiren diğer takımlara aldırış etmeden bu maçta ayaklarımızın yere sağlam bastığını görmeyi çok istiyorum. oynanan futbol sonraki maçlar için güven versin, takıma yeni katılan oyuncuların alışmaya ve asıl tempo ve performanslarını göstermeye başlamalarını göreyim tamamdır benim için.

  detaysız, genel bir temenni benimki ama inşallah geceyi böyle kapatırız.
 • 21
  maça 5 gün var ve biletlerin bırakın satışa çıkması, satışının duyurusu bile yayınlanmadı. normalde bugün öncelikli satışın başlamasını beklerdim.

  acaba falcao transferi ile bir ilgisi var mı? ne bileyim, imza töreni etkinliği bilet duyurusu falan mı olacak bu maçın biletleri satılmadan evvel mesela? imza töreni de biletli olmaz ki. acaba önce transferi duyurup sonra mı maçın biletlerini satışa çıkaracaklar? hayırlısıyla hep beraber kafayı yedik.
 • 22
  diagne'nin satılmamasının, bu maçtan bir hafta evvelki denizlispor deplasmanında tuhaf şekilde donk yerine selçuk'un oynamasının, bir hafta evvelki lig mağlubiyetinin tadımı kaçırdığı, pek de heves duyamadığım maç. maçı kazansan bile fener kazanırsa 6 puan oluyor yine, sen kovalayan taraf olacaksın falan... sanırım ben yorgun hissediyorum bu tip şeyler için.

  neyse, kimse oturup da bana selçuk inan tercihini açıklamadığı gibi, kimse de benim motive olamamam nedeniyle maçta salmayacaktır kendini. oynayıp kazansınlar da insanları mutlu etsinler. puan kaybı çok tatsız olur çünkü.