• 17
  (bkz: sezonun en önemli maçı)

  ligin 2. yarısının 6. haftasındayız ve bu maçı kazanırsak 6 maçta 16 puan almış olacağız. "en son ne zaman böyle bir şey gördük?" diye sorsam...

  --- alıntı ---

  1999-2000 sezonu 18 puan

  1998-1999 sezonu 16 puan

  --- @kupa beyi ---

  yani ligi domine ettiğimiz 20 sene önceki periyottan bu yana böyle bir ikinci yarı başlangıcı yapamamışız.

  açıkçası zaten ilk yarıyı 29 puanla ve liderin 6 puan geririsinde kapatırken de başka şansımız olmadığını biliyorduk. bize bir seri lazım, bize yüksek puan ortalamalı bir periyot lazım diyorduk.

  (bkz: 5'te 5/#2611665) dememizin sebebi de bu.

  bu maçta o 5'te 5'in 3. ayağı. kağıt üzerinde en kolay görünen maç ama öncesinde yarın gece oynayacağımız 21 şubat 2019 benfica galatasaray maçı benim gözümde bu maçı bir derbi havasına ve ciddiyetine getirdi.

  perşembeyi cumaya bağlayan gece maçımız bitecek oradan istanbul'a yorucu bir yolculuk sonra 1 gün dinlen ve pazar akşamı bu maça çık.

  rakibin de ligin son sırasında ve can havliyle oynayacak olan takım olsun.

  eğer yorgun, ciddiyetsiz ve konsantrasyon eksikliği yaşadığımız bir maç olursa, geçmiş olsun şampiyonluk hayallerimiz bu maçla biter.

  23 şubat 2019 başakşehir bursaspor maçından sonra oynanacağı için o maçta ibfk'nın kazanması durumunda daha stresli olabileceğimiz, gol geciktikçe panikle saldıracağımız bir maç olabileceği gibi, ibfk'nın puan kaybetmesi halinde coşkulu ve daha da iştahlı bir takım ve taraftar görebiliriz.

  o maçtan bağımsız olarak ise mutlak 3 puan almamız gereken bir maç. bu yol şampiyonluk yolu...

  (bkz: hedef 22)

  (bkz: kon2antra2yon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 20
  gol olup yağmamızın pek kolay olmadığı maç. yorgunluğun yanı sıra maç günü istanbul'da hava sıcaklığı 2 derece civarında ve karla karışık yağmur bekleniyor. bu hem taraftar desteğimizin çok az olacağı hem saha zemininin ve oynama şartlarının çok zor olacağını gösterir. keza akhisar'ın başına yılmaz vural geldi, hoca kalitesini bir kenarı bırakırsak yeni gelen bir hoca her zaman futbolcularını farklı motive eder. bu sebeple kolay bir maç beklemiyorum.

  ideal şartlarda fark yapacağımız ama bugün ki şartlarda 3 puanı almamızın yeteceği bir maç olsun. artık kazanın telafisi yok.
 • 23
  akhisarspor'un iki önemli oyuncusu serginho ve josue'nin kart cezası sebebiyle oynayamayacakları maç.

  ayrıca rakibimiz teknik direktörlük görevi için yılmaz vural'ı düşünüyormuş. pazar akşamı takımın başında olma ihtimali mevcut.

  rakip küçümsemek futbolda asla olmaması gereken bir durum ama şartlar ne olursa olsun, kimle çıkarsak çıkalım üç puanı alacağımıza adım gibi eminim.
 • 24
  almak zorunda olduğun her maç zordur. akhisar bize ters gelse de ne yapıp edip almamız gereken maçtır. anlaşılan bizim takım arap atlarının sonradan açıldığı gibi son düzlükte ivme kazanıp yine ikinci devre maksimum puan alıp götürecek bu işi. belhanda ve fegulinin sazı ellerinden indirmemeleri şart. allah nazarlardan esirgesin.