EuroLeague 21. Hafta Karşılaşması
23:00 Wizink Center
75 - 80
 • 1
  euroleague normal sezon 21. hafta mücadelesi. saat 23'te başlayacak ve bein sports 3'ten yayınlanacak.

  sezonun en iyi basketbolunu oynayan iki ekibin kapışması. efes adına liderliği perçinleme, real madrid adına ise lider efes'le aradaki 2 galibiyetlik farkı 1'e indirme şansı. hatta aynı zamanda real madrid için 2.'lik koltuğunu kaybetmeme savaşı da zira olası bir mağlubiyet kralın takımı için 2'den 5'e düşüş anlamına gelebilir: https://gss.gs/lol.jpg

  laci beyazlılarda bryant dunston yok. vasilije micic ise takımla birlikte antrenmanlara katılmış hafta boyunca, oynayacak. başka da bir sıkıntısı yok efes'in. ayrıca türk takımlarının hafta sonunu boş geçirmesi* de bir manada dinlenme imkanı doğurdu. bunlar hep artı. real madrid cephesinde ise anthony randolph ve rudy fernandez sakatlıkları sebebiyle bir süredir yoktu. benzer haliyle sergio llull de geçirdiği birtakım sakatlık problemleri sebebiyle bu sezon bir türlü o eski yuy profiline bürünebilmiş değil. randolph bu karşılaşmada oynayamayacak deniyor fakat rudy ve yuy parkede olacaktır.

  her iki taraf da bu çarpışmada mismatch (ters* eşleşme) yaşamayacaktır. ligin ilk yarısında oynanan ve efes'in 16 sayı farkla galip tamamladığı mücadelede* de böyle olmuştu fakat walter tavares'in rakiplerine göre oversize (cüsseli, iri) kalışı dunston'dan yoksun efes'e bu sefer sıkıntı çıkarabilir. ilk maçta dunston boy olarak tavares'e göre undersize (küçük) kalsa da atletizmi ve tavares'e nazaran mobil olan ayaklarıyla ciddi fark yaratmıştı efes lehine. esasen tibor pleiss boy olarak tavares'ten 1 cm uzun ama pleiss ince, tavares ise ciddi kalın. aynı zamanda tavares'in wingspan (kanat genişliği) avantajı da mevcut ki bu, blok tehdidi demek. perimetre gerisinde ise efes'in kesinlikle ağır bastığına inanıyorum; müthiş formda olan shane larkin'e sakatlıktan iyi dönecek bir micic'in de eklenmesi demek, facundo campazzo'ya bağımlı olan real madrid'i çizgi gerisinde denize dökmek anlamına gelir. haliyle efes aleyhine bir şeyler olacaksa 3 sayı çizgisi civarında bu, real madrid'in en az iki x faktör katkısı almasıyla olacak. yani fabien causeur'e ve screen (perde) çıkışları sonrası jaycee carroll'a ekstra dikkat! peeekiii maçın asıl vurucu detayı ne olacak efes adına? kesinlikle chris singleton; hele ki randolph da oynamaz ise sing'i karşılayabilecek adamı yok real madrid'in. tabii ki birileri eşleşecek sing'le lakin bu eşleşmeler hiçbir şekilde verimli olamayacak ispanyollar için. dolayısıyla gününde bir sing, efes lehine çok keskin bir done bu mücadelede.

  real madrid 3 maçtır kaybediyor; son 2 euroleague müsabakasından mağlubiyetle ayrıldılar parkeden (cska ve khimki deplasmanları). aynı zamanda 4 gün önce kendi sahalarında ağırladıkları baskonia'ya da mağlup oldular liga acb'de. bana kalırsa efes adına handikap bu. tekrar yükselişe geçmek isteyen real madrid, efes'ten daha iyi bir rakip bulamazdı ("en iyiyi yenelim" düşüncesinin hırsı, özgüveni), bilenecekler.

  madrid'te oynanan son 12 maçı ev sahibi taraf kazandı. benzer istatistik barcelona deplasmanı için de geçerliydi fakat efes gerekeni yaptı* hatırlarsanız. bir benzeri?