• 523
    4. yıldızın gayrıresmi tescilinin yapıldığı, harika bir maç öncesi görsel şovunun olduğu, buna rağmen takımın da goller dışında afedersiniz bombok oynadığı karşılaşma. aksine 90 dakikasını izleyenlerin de hatırlayacağı gibi beşiktaş da gayet iyi ve disiplinli bir oyun ortaya koymuştu. fakat savunmadaki ve kaledeki oyuncularının tecrübesizliği bizim işimize geldi. nitekim goller de böyle oldu. yasin'in golünde savunmayı hazırlıksız yakaladık. atınç'ın ayağının kaymasını fırsat bilen ve biraz da takipçiliğini konuşturduğu pozisyonda henüz maçın başında öne geçtik ve koca maç o golün üzerine yatmaya çalıştık. beşiktaş da başta ba ve sosa olmak üzere gerçekten ciddi tehlikeler yarattı. direkler ve muslera olmasa allah muhafaza, rezalet çıkacakmış.

    neyse ki galatasaray tarihinin en teknik ve zeki futbolcularından birisi olan sneijder, yine tarihe geçecek gollerden birisini attı da o sezonun genelinde yanımızda olan şans faktörü ile beraber maç sonunu bir şekilde getirdik ve şampiyonluk için geri sayıma başladık.

    şu maçta formaları değiştir, beşiktaşlıların oynadığı oyunu biz oynasak o atmosfer ve şampiyonluk bekleyen taraftar önünde 4-5 fark olurdu.

    nitekim beşiktaş sonraki iki sezonda o oyunun semeresini alacak, biz de dursun özbek zatı muhteremi önderliğinde kepaze sezonlara geçiş yapacaktık.

    tüm takımın emeği vardı elbette ancak üç kişi öne çıktı bu sezon. muslera, sneijder ve yasin... bu üçü olmasa şampiyon falan olamazdık. nitekim bir sezon sonra sneijder ve yasin biraz aksayınca, felipe melo gibi dominant bir oyuncuyu da kaybedince takım 6. tamamladı.