• 272
  kısa değerlendirmemize hajduk split maçıyla devam edelim;

  rotasyon yaparak çıktığımız bir diğer uefa avrupa ligi eleme mücadelesi... takımımızın nerdeyse yarısını imparatorumuz fatih terimhocamız dinlendirdi, iyi de yaptı. kadroyu en iyi şekilde kullanmak gerekiyor.

  maçın tamamını izlemedim, özet görüntülerini izledim; gerçekten müthiş oynamışız, mbaye diagne harika oynamaya devam etmiş, bir rövaşatası var ki gol olsa gerçekten süper bir gol olacaktı... yine aynı şekilde diagne'nin hazırladığı linnes'le devam eden pozisyonda ömer bayram'ın pasında diagne'nin vuruşu gol olsaydı bence son yılların en güzel gollerinden birini atmış olacaktık. bunların dışında babel'in dışarı giden şutu vs. gibi kaçırdığımız pozisyonlar da var, herşeye rağmen bu kadar yani yarı yarıya rotasyonla bu kadar net pozisyonlar bulabilmek gerçekten çok güzel...

  emre taşdemir'in asistinde youness belhanda ve marcao teixeira'nın asistinde ryan babel'in golleriyle 2-0 gibi çok net bir skorla kazandık. maçı 4-5 farklı skorla da kazanabilirdik, oynanan futbol beni çok utlu etti.

  bunların dışında bir parantez de norveçli futbolcumuz martin linnes için açmak istiyorum; bir insan bu kadar mı profesyonel, bu kadar mı hazır olur ? attığı o çalımlar, sağdan bindirmeler, yeri geldiğinde sol bek oynaması vs. gerçekten kendisini çok takdir ediyorum, böyle devam etmesini isterim.

  emre taşdemir de hazır göründü, takım olarak 17-18 ismi de kullanmayı 2-3 kulvara sezonun geneline yayabilirsek takım olarak çok iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum; her oyuncumuzu en iyi şekilde kullanmaya çalışıp, en iyi şekilde verim alalım, bu şekilde devam edelim.