Türkiye Süper Lig 9. Hafta Karşılaşması
19:00 Ülker Stadyumu
0 - 0
 • 508
  kpss için yazıldığım dersanenin ilk gününün akşamına denk gelir bu maç. o gün tanıştığım ve halen de sık sık görüştüğüm fenerbahçeli arkadaşım, klasik fenerli özgüveniyle "beş atarız, altı atarız" gibilerinden konuşmuş; "bir insanı tanıyacaksan, onunla birlikte maç izle, maç sırasındaki hali onu sana tanıtır" gibilerinden abuk subuk bir şeyler söylemişti. tabi sonra pino önderliğinde öyle bir top oynamıştık ki bu sözleri söyleyen arkadaşım karşılaşmanın doksan dakikasını fenerbahçe stoperlerine söverek geçirmişti. :) yaklaşık on sene geçti, bu on senenin yüzde seksenini de fenerbahçe stoperlerine söverek harcamıştır.
 • 509
  10 sezon sonra kadıköyden beraberlik alabildiğimiz maç. üstelik en umutsuz olduğumuz zamanda galibiyeti kaçırarak beraberlik aldık. 2000-2010 arası 10 maçta da kaybetmişiz. ama bu sezondan sonra kadıköy üstünlüğü fenerbahçe için bitmişti. onlar bunu ancak 2020 yılında anladı. ama anladıklarında çok geç olmuştu. bu 10 yıl boyunca galatasaray bütün kupaları toplarken bu bahaneye sığındılar. 23 şubat akşamı galatasaraya yenilince de elde avuçta bir şeyleri kalmadı. *

  bu maçtan sonra kadıköyde oynadığımız maçların sonuçları.

  fenerbahçe 0-0 galatasaray
  fenerbahçe 2-2 galatasaray
  fenerbahçe 0-0 galatasaray (kadıköy şampiyonluğu)
  fenerbahçe 2-1 galatasaray (şampiyon gitmiştik)
  fenerbahçe 2-0 galatasaray
  fenerbahçe 1-0 galatasaray
  fenerbahçe 1-1 galatasaray
  fenerbahçe 2-0 galatasaray
  fenerbahçe 0-0 galatasaray
  fenerbahçe 1-1 galatasaray
  fenerbahçe 1-3 galatasaray

  son 11 maçta fenerbahçe bizi 4 kere yenebilirken biz 1 kere yenebilmişiz. 2 kere de şampiyonluk kutlamışız. 2000-2010 arası üstünlükleri kalmadı anlayacağınız.
 • 512
  derbi tarihi boyunca maç öncesinde en kötü durumda olduğumuz 90 dakika.

  hagi maçtan birkaç gün önce başa gelmişti. kadromuzda bir iki isim dışında iyi diyeceğimiz futbolcumuz yoktu ve yönetim anlamında da bayağı garip haldeydik. her alanda inanılmaz kötü bir durumdaydık ve öncesinde oynanan ve 10-0 gibi inanılmaz bir skorla biten 24 ekim 2010 psv eindhoven feyenoord maçı sonrası iyice havaya giren fenerbahçelilerin fark geliyor beklentileri ile iyice motivasyon kaybına uğramıştık. ancak işler hiç onların bekledikleri gibi gitmemiş ve galibiyeti kaçırmıştık. gökhan gönül'ün çizgiden çıkardığı top ve pino'nun son saniyede yan ağlara takılan şutunda bir an olsun gol diye ayağa kalkmıştık.

  hagi'nin galatasaray kariyeri hep bu şekilde kötü kadrolar ile geçti. kendisi de başarı elde edemeyince antrenörlük bile yapmamaya başladı. şu maçtan önce takımı sahipsiz bırakmayarak başa geçmesi en az futbol oynadığı dönemde verdiği katkı kadar önemlidir.
 • 513
  en rezalet ve unutulmak istenen 2010-11 sezonunda oynanan karşılaşma. baştan sona üstün oynayıp inanılmaz pozisyonlar kaçırmıştık, volkan yine normal olarak devleşmişti kalede, çizgiden toplar çıkmıştı falan.
  özet; https://youtu.be/3e32rhfocPA

  edit: yalnız şimdi özeti izledim, yıllar olmuş, ben bunu maçı hep üstün oynadık diye hatırlıyorum, 2. yarıda fener daha etkili görünüyor ama ezici bir futbol olmamış.