• 1264
  şampiyon olamadıktan sonra, benim için hiçbir önemi kalmamış maç. oysaki bu maçı kazandığımızda şampiyonluk için her şeyi yapabilen bir galatasaray izlediğimizi düşünmüş ve sezonu şampiyonlukla bitireceğimizden emin olmuştum. pandemiyle birlikte takım düştü ve benim için çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. zaten sezonun da tadı falan yoktu. bu kadar kötü bir sezon olması dolayısıyla bu maçın özetini açıp izlemiyorum bile. fakat 2012-2013 senelerinin maç özetlerini arada izliyorum. çünkü izlediğim maçları kazansak da kaybetsek de sezonun çok güzel bir hatırası var bende.

  bir de bu maç "bireysel" anlamda neden bu kadar önemli anlayamıyorum. fenerbahçe'yi yensen ne yenmesen ne?
  bana kalırsa fenerbahçe ile aramızda rekabet falan yok. hem avrupa kupaları, hem ligdeki üstünlüğümüzle o köprüyü çoktan geçtik biz.
 • 1265
  arkadaşlarla beraber izlemiştik bu maçı. galatasaraylısı fenerlisi hatta 2 tane beşiktaşlısı bile vardı. elbette ki 20 senenin verdiği o özgüvenle fenerbahçeli arkadaşlar moralliydi, zaten son 2-3 maçta art arda puan kaybetmişti fb, biz ise seri yapmıştık. tarihin dediğine göre klasik bir fb galibiyeti olasılığı yüksekti. biz galatasaraylılar olarak da moralliydik gayet, bu moralle yenilmeyiz, iyi oyunla galibiyet neden olmasın dedik, o sene bu sene diyorduk. beşiktaşlılar çekirdek çitleyerek atışmaları izliyor, ortamın tadını çıkarıyordu.

  golü yiyince dedim klasik kadıköy deplasmanı, sonra 1-1 olunca biz ümitlendik, sonra o meşhur 77. dakika sonrası kaos, goller, mutluluk, hüzün vs. maç sonrası tebrik etmişlerdi hatırlıyorum, zaten fazlasıyla samimi bir ortamdı, güzel bir geceydi.

  devamında iyi dağıldık, toparlamaya çalışıyoruz hala. yine de tekil olarak bakarsak güzel bir maçtı.
 • 1266
  asker olduğum döneme denk gelen maç. takım resmen kadıköy'e kazanmak için 20 yıldır benim askere gitmemi beklemiş, ligde de yükselişe çatır çatır top oynayıp 8de 8 yapmıştı.

  bu maça özelinde, acemi birliğinden dağıtım izni kullandım sırf maçı izlemek için ve cimbomum beni yanıltmadı.

  kuşlara 3 atıp 1 sayarak geçtik. ertesi gün de sabah bunun keyifiyle yola çıkıp usta birliğime teslim olmuştum.

  o yüzden benim için çok farklı anlamlar içeren bir maç.

  edit: anlatım hatası düzeltildi.