• 1161
  maçı tekrardan izlediğimde gördüğüm şu oldu ki, sahada maç falan oynanmamış. yıllardır yenememizin tek nedeni de bu zaten. fenerbahçe bize o sahada maç kazandırmak istemiyor, futbol oynamıyor ve üzerimize gelip kırmızılarla bir şekilde berabere ya da kazanarak maç bitiriyordu. zaten 23 maçın çoğu berabere bitmiş.

  maça dair notlarım da şu şekilde oldu:

  fenerbahçe sadece bizi kızdırıp kırmızı görsünler üzerine oynarken, futbol falan oynanamamış. hele penaltı golümüze kadar ikinci yarı sadece kavga var sahada. başka birşey yok. hele serdar aziz ayakta durmamış.uyduruktan yatıp penaltı almaya çalıştığı ikinci yaridaki komik durumun sebebi falcao'ya yere düşerken vurduğu taban. biz maç değil güreş kazanmışız. tek gram futbol yok. maçın adamı bence belhanda. harika oynamış. kalecinin verdiğini atsa iş bitecek. onyekuru aslında çok kaçırmamış. sadece 4.dk daki yüzde yüz. ilk yarı yine biraz futbol var. biz kadıköy de hep bu kavgalar yüzünden yenemedik ve hakemler. bu sefer hakem mükemmele yakın yönetmiş. sadece uzatmalarda 3. gol gelmeden dirar onyekuru'yu düşürüyor, ancak aynı pozisyonda seri ozan'a koşarken belli belirsiz taktığındq sarı yemiş, dirar'a ikinci sarıyı çıkaramamış. penaltı olmazsa biz de zor yenermişiz gibime geliyor.

  yıllar sonra sinir harbinden galip çıktığımız derbi olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak süper lig maçı.
 • 1164
  leyla ile mecnun dizisinde yeni yıl sahnesi vardır. saat 00:00'a gelmeden hemen önce 10'dan geriye doğru saymaya başlarlar. '10, 9, 8, 7.........0' geriye sayım bittikten sonra hep birlikte yeni yıla girişi alkışlarlar ve aralarında şu diyalog gerçekleşir:

  - eee ne oldu girdik mi şimdi?
  + girdik işte.
  - napalım, dağılalım mı o zaman?
  +yani, dağılalım.
  -evet, o zaman olaysız dağılıyoruz.

  bu maçtan sonra aynı ruh hali bende de oldu. 'eee yendik, ne oldu şimdi? kupa da almadık...' alışmışız ya böyle kutlamalardan sonra kupa almaya, bir an boşluğa düştüm. adamlar '20 senedir sahamızda kazanamıyorsunuz ehehe' , '6-0 ehehehe' diye diye küçük dünyalarındaki küçük başarılarını o kadar gözümüze soktular ki sonunda bizi de kendilerine benzettiler. neyse artık boş işleri bırakalım, yolumuza bakalım.

  edit: düzeltme