• 11
  gerçekten hiç abartmadan söyleyebilirim ki bursaspor 18/19 sezonunun 2. yarısında ligin en kötü takımı. 8 maçtır kazanamıyorlar ve alt taraftan potaya girdiler. ''şu an başakşehir karşısında puan alırsa en çok şaşıracağın takım kim olur?'' deseler direkt bursaspor derim. o kadar kötü durumdalar.

  fakat şöyle bir durum var ki bursaspor artık ateşin içinde. bir şekilde puan almak zorundalar. geçen hafta başkan ali ay'ın evini bastı bursaspor taraftarı. yani bursa'nın bu maçtan alınacak puana çok ihtiyacı var. pek inanmasam da belki bu durumlar bursaspor'u kamçılar.

  saha içiyle ilgili söylenecek tek şey ise bursaspor bütün yeteneksizliğine, sistemsizliğine, kötü savunmasına ve oyun aklının olmamasına rağmen enerjisi yüksek bir takım. bu yapısı yaşlı başakşehir'i zorlayabilir. ilk yarıda bursa'da oynanan maçı canlı izlemiştim. o dönem bursa da başakşehir de şimdiki halinden daha iyi durumdaydı ve bursaspor iyi durdurmuştu başakşehir'i. umarım benzer bir oyun izleriz.
 • 12
  yarın akşam oynanacak olan ve bursaspor ve ibfk için olduğu kadar bizim için de çok önemli olan maç.

  buna rağmen maçın hakemi halis özkahya oldu. hani şu sürekli bizi doğrayan ve en son 3 ay önce bize var odasından operasyon çeken ve onun sonucunda da hakemliğini bitirmelerini talep ettiğimiz hakem.

  bu maçta galatasaray'dan intikam alma amaçlı düdük çalmayacağının garantisini kim verecek?

  zaten art niyeti bir tarafa bir de çok kötü ve formsuz.

  ligin en kritik haftalarında bu tip şaibeli hakemlerle puanları toplaya toplaya adamlar şampiyon olacak.

  bursaspor zaten çok kötü giderken ve kötü oynarken bir de hakem tarafından izin verilmediğinde başakşehir'e dayanma şansı olmayan bir takım.

  bu sebeple her ne kadar bursa'nın mutlaka puan alması gerekse de, tüm şartlara bakınca bu maçtan bize ekmek çıkmaz.

  çıkarsa zaten o panikle ibfk gelecek haftalarda çok daha kırılgan bir hal alır.

  özetle yarın yapmamız gereken şey, maçtaki hakem yönetimini dikkatle takip etmek. bunun dışında ise,

  (bkz: siklemiyoruz)