• 1
  adrian ilie, gheorghe hagi ve hakan şükür'ün golleriyle 0-3 kazandığımız maçtır, çanakkale dardanelsporun kalesinde eski fenerli engin ipekoğlu oynamış, arif erdem 'in bir şutunu çıkarmıştı, bu deplasmanın benim için önemi ilk deplasmanım olmasıydı, vapurla maça giderken bizimle beraber kadir inanır ve ahmet san'ın bulunması, süslü mehmet'i ilk defa görmem, tugay'ın fotoğrafını uçarak çekmem *bu maçın diğer önemli ayrıntılarıydı.

  15` adrian ilie
  67` gheorghe hagi
  76` hakan şükür
 • 2
  tribünden izlediğim ilk galatasaray maçıydı. misafir takım (galatasaray) tribününden bizim (dardanel) tribüne su şişesi atılmış ve bir abinin kafasına gelmişti. abi birkaç saniye kıvrandı, galatasaray forması giydirdiği oğlunu kucağına alıp "biz de galatasaraylıyız lan, neden atıyosunuz?" diye bağırdı. o an galatasaray tribününün bize yakın olan kısmı sustu.

  şimdi düşünüyorum; o şişe abiye değil de oğluna gelseydi, ya da birkaç metre arkadaki bana gelseydi (ben de o ara 9 yaşındaydım, maçı babamla izliyordum) oluşabilecek kalıcı hasarın vebali ödenebilecek miydi? tanık olduğum ilk tribün terörü olayının şu anda taraftarı olduğum takımın taraftarı yüzünden olması da ilginçmiş.