• 142
  2-1 kazanıp turu geçtiğimiz maç.

  bakıldığında çok bir anlamı yok gibi dursa da bu tür galibiyetler özellikle de zorlu bir ikinci yarı bizi beklerken birleştirici ve itici bir güç olabiliyor. benim için maçın önemi buydu. ama saçma sapan bir insanın ismi üzerinden çıkan kaosla birlikte bırakın kenetlenmeyi iyice dağılma yoluna girdik.

  fatih hoca'nın maç sonucu açıklamalarını dinleyince şunu düşündüm; acaba hocam inanmıyor mu şampiyonluğa?

  hocaya biraz sitem etme hakkına sahip olduğumu varsayarak neden böyle düşündüğümü açıklamak istiyorum. ismini anmak istemedigim 4 harfli şahsı neden bu kadar istediğini anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum hocam. hadi diyelim sebeplerin var kendince, yönetimle bir araya gelmişsiniz ve sorun çözülmüş. senin istemediğin yoldan gidildi diye mi bu isyan? isyanın gazetecilere haber ucurulmasina diyelim. o gazeteci herhangi bir detay paylaşmadan transfer işinin olmayacağı konusunda mutabakat sağlandığını belirtti sadece. hadi olsun bilgi ucurulmasina çok kızıyorsun ve kızmışsın. tepkini daha özel bir alanda , direkt yönetime ifade edemez miydin, neden medya önünde dile getiriyorsun? yönetime özel olarak söylediğini düşünelim, ikinci kez medya önünde söyleyerek böylesi bir ortama zemin hazırlıyorsun? hocam en iyi sen biliyorsun yönetimin nasıl bir taşın altına el soktuklarını, şu anki yönetimin en iyi niyetli yönetimlerden biri olduğunu. ne gerek vardı hocam , odaklanıp kenetlenmemiz gereken yer ve zamanda alakasız sürtüşmelere?

  işte bu sorulara cevap bulamamak ilk soruyu önüme getiriyor. fatih hocamı seviyorum ama bu yaptığını son derece yanlış buluyorum.
 • 143
  ozeti ortamlara dusmus:

  (bkz: #2848610)

  hakeme de, rize'ye de, kanatlısı calisi cirpisina da, ne bileyim, balikesirsporlu amcama filan, "hakem de sizden olsun ulan, neyin zorlusundan korktuk bundan korkacağız" diyerekten koyduğumuz, koydukça mario mario diye öttürdüğümüz maçtir. ne güzel keyfim yerine geldi ha.

  bi de is buldum sozluk o yüzden boyle zor bulursunuz uzun detaylı bi daha.

  saka lan, isim spor, futbol kusucam, bi dahaki maçta görüşmek üz're efen'im.

  edit: cidden düşmüş eooo: http://gss.gs/eoO
 • 144
  (bkz: #2847390)

  takım olarak şahane oynamasak da 75 dakika iyi mücadele ettiğimiz pozisyon vermeyip pozisyonlara girdiğimiz maç oldu.

  2 golde de yine ömer bayram‘in katkısının olması neden tercih edildiğini gösteriyor, henry gelince otomatik olarak yerini 12. oyunculuğa bırakacak olsa da.
  şener ve linnes’in artık maç eksiklerini giderip koordinasyonlarını yakalamak üzere olduklarını söyleyebiliriz.

  adem büyük bir kez daha gösterdi her zaman icin kendisine güvenilebileceğini.

  taylan ve jesse skor üretemediyseler de şanssızlıklarından. taylan’ın 3 güzel pozisyonda doğru yerde olup şutu atması * ilk yarıda* göremediğimiz türdendi. jesse de takıma ısındıkça performansını arttıracağı izlenimini verdi herkese.

  elenmemiz facia olurdu, son dakikadaki pozisyonda da ucuz yırttık açıkçası. kaleci okan maç boyu güven vermedi. yedek kaleci olup form tutmak futboldaki en zor görevlerden biri bence.

  rizespor’a iyi oldu. umarım en yakın sezonda küme düşerler.
 • 145
  fatih terim'e çok iyi oynadığımız bir ziraat kupası çeyrek final karşılaşması. rakip ilk yarı kalemize gelememiş de filan falan. türkiye liginde rakipler zaten kalene gelme niyetiyle oyun oynamıyorlar ki adamların tek amacı gol yememek, gol yemedikleri sürece orta sahayı bile geçmiyorlar. bu bir başarı kıstası değil, oyunun rakibin istediği gibi geçtiğinin göstergesidir.
  iyi filan oynamıyoruz, hocamız iyi oynadığımızı sanıyorsa eğer önümüzdeki maçlarda başımıza gelecekleri düşünmek bile istemiyorum. futbol, "iyi diyelim iyi olsun" kafasıyla yönetilecek bir oyun değildir. iyiyiz deyince iyi olmuyorsun.
  çık de ki; "iyi oynamadık ama kazanmasını bildik, büyük takımlar iyi oynamadıklarında bile kazanmasını bilmelidir." ama olur mu hiç?
 • 146
  rotasyon yapmamıza rağmen özellikle ilk yarıda ne yapmak istediğini bilen bir takım vardı. topu kazanma süresi, saha içi hareketli hem kanatlardan hem de ortadan gelmeye çalışan bir takımdık. ilk yarı boyunca taylan ve adem ile pozisyonlar yakaladık. ilk yarı linnes, şener, adem, jesse ve taylan iyi bir oyun sergiledi. lemina' yı söylemeye gerek duymuyorum.

  ikinci yarı ise rize biraz daha etkili başladı. bir süre sonra oyunu dengeledik ama 70' ten sonra oyundan düşmeye başladık. bu durum klasik bir sorun olarak yer aldı. çözemediğimiz sürece de her maçı bir eli böğrümüzde izlemeye devam ederiz.