• 120
  sosyal medyada böyle bir haber gördüm ama doğruluğundan emin değilim.

  --- alıntı ---

  son dakika

  mahkeme yöneticimiz okan böke'nin aldığı tedbir kararını kaldırdı. asliye hukuk mahkemesi yarın genel ibra kararına alınan tedbir kararını sonuca bağlayacak. tedbir kararını kaldırırsa kulübümüz seçime gidecek ve başkan mustafa cengiz aday olamayacak..

  --- alıntı ---

  edit:
  --- alıntı ---

  istanbul 5. asliye hukuk mahkemesi, yönetici okan böke’nin aldırdığı tedbir kararını kaldırdı. yarın yapılacak duruşmada istanbul 14. asliye hukuk mahkemesi tedbir kararını kaldırırsa, 1 ay içinde mustafa cengiz ve yönetiminden hiç kimsenin aday olamayacağı bir seçim olacak.

  --- alıntı ---
 • 125
  utanç verici bir eylemdir;

  tarihimize kocaman bir kara leke olarak geçmiştir. kumpas ile, bir oldu, bitti ile, zor kullanarak yönetim devrilmek istenmiştir. ancak yönetim emanetine sahip çıkmış, dimdik durmuş ve doğru olanı yapmıştır.

  yargıtay'ın daha önce adnan polat'ın idari yönden ibra edilmemesi ile ilgili emsal kararı var: yargıtay o davada "spor kulüplerinin her türlü işlem ve faaliyetlerinde önemli olan paranın hesabının verilmesi olup, mali yönden kusurlu bulunmayan yönetim kuruluna idari yönden de kusur izafe edilmesi hukuken mümkün bulunmamaktadır" şeklinde karar vermişti.

  anlayacağınız fener medyası ve içimizde ki hainler size buradan ekmek çıkmayacak..
 • 126
  gerek kalmadığı için, okan böke tarafından harcı ödenmediğinden açılan davanın ve dolayısıyla ihtiyati tedbirin düşürüldüğü bir davayı, tedbir kaldırıldı diye lanse etmek cehaletten değilse ihanettendir diyeceğim ama diyemiyorum. cehalettendir diyor kesiyorum. çünkü tedbir esasa girilmek suretiyle kaldırılmamış, tamamen usuli noksanlık nedeniyle düşürülmüştür. nedeni de zaten açılmış iki ayrı dava varken üçüncüsünün gereksiz olması düşüncesidir ki bence de doğrudur.

  açılmış iki ayrı davada, hem denetim kurulu hem de yönetim kurulu aleyhine alınan idari ibrasızlık kararının iptali davalarında “idari ibrasızlık kararının tedbiren durdurulmasına” ilişkin kararlar devam etmektedir. o davalardan birinin duruşması yarındır ve tedbirin kaldırılması söz konusu değildir. çünkü tedbirlere ilişkin itirazlar yapılmış ve reddedilmiştir. dava esastan karara bağlanıncaya kadar da devam edecektir. sonuçta da dava kabul edilerek idari ibrasızlık kararları iptal edilecektir. çünkü yargıtay’ın yerleşmiş içtihadı var.

  kimse merak etmesin.