• 10
  her şey bildiğiniz gibi. liseciler bildiğiniz gibi beklenen şeylere başladı.

  ozan korkut (biliyorsunuz o liseli) sesini falan yükseltiyor alkış falan bekliyor... öncesinde timur kaban yine bir şeyler demek istedi ama sıfır hitabet yeteneği ile ne dedi yine bu dedirtiyor, listeye bakıyorum ne söyleceklerini az çok bildiğimiz insanlar.

  aha arda üçer geldi şimdi bir başka vasat ve abartılan kişilik. önce kendisi sonra eşi dursun özbek listesinde seçime girmiş şahıs. cidden kulübün o kadar yapısal sorunu varken konuştukları şeylerden ben yıldım.

  zamanınızı harcamayın.

  ekleme : düzenleme
 • 12
  d.a.ö. adlı şahsa yapılmayan eleştiriler an itibariyle daha sert bir şekilde mustafa cengiz'e yapılmaktadır. transfer dönemlerinde özellikle de 2019 ocak ayı transfer dönemi'nde mustafa cengiz'i ve yönetimini çok eleştirdim lakin belli ki başkan lisecilerin suyunu kesmiş. adnan polat ve yönetimi de zaten başarısızlıktan değil yine bu lisecilerin suyunu kesmeye kalktığı için ibra edilmedi. bu mali kongrede anladım ki mustafa cengiz ufak bir tökezleme yaşarsa bu liseciler ortalığı yangın yerine çevirir. taraftar olarak liseciler karşı mustafa cengiz ve yönetiminin yanında yer almamız gerektiğini gösteren "olağan" mali genel kurul.
 • 18
  liseliler mustafa cengiz’in ipini çekmeye çalışıyor. birazdan buralar karışabilir. bu genel kurul seçimle bitebilir.
  edit: şahsi fikrim mustafa cengiz’in yanlış yaptığı şeyler var ama takım şampiyonluk yarışındayken oraya odaklanmamız gerekirken bu kulübün gündemine birde seçim filan sokmazlar inşallah. kaos ortamından bir taraftar olarak baygınlık geldi. bırakında biraz normal yaşayalım galatasaray sevgimizi.
  edit2: bir kerede şaşırt galatasaray!
 • 20
  hırsıza övgünün tavan yaptığı genel kurul. şunu söylemek lazım bu memleketin insanı aydınları dahil iğrenç. ahlaki zaafiyet tavan yapmış. her sistem dejenere ediliyor.

  bu gün çıkıp konuşan bir sürü ahlaksız gördük. çok yazık. bunu sözde galatasaray için yapıyorlar. amaçları kulübü sömürebildikleri eski sisteme dönmek.

  ama şunu unutmasınlar, galatasaray taraftarı korkulacak bir kitledir. kitlelerin öfkesinin çok ciddi sonuçları olabilir.
 • 21
  galatasarayın en büyük düşmanının yine galatasaraylılar olduğunu bizlere gösteren genel kuruldur.
  liseci tayfa mustafa cengize karşı acayip sekilde bilenmiş ve ibra etmemek için organize olmuş gözüküyorlar.
  sebeb açık. kulupte maddi ve manevi at koşturan liseci gurup, mustafa cengiz tarafından devre dışı bırakılmış durumda. kendilerini kulubün sahibi olarak goren liseciler bu yuzden başkana saldırıyorlar.
  tüm taraftarlar olarak mustafa cengize hatalarina , yanlışlarına rağmen destek olmalıyız.
  yoksa sonumuz felaket olur...
 • 22
  çok ilginç şekillerde mustafa cengiz ve yönetiminin eleştirildiği kurul. mali yönden eleştirecek pek bir şey bulamayınca, sportif yönden eleştirilerin de ucu fatih terim'e dokunma ihtimaline karşı linç yeme korkusu olunca, rakiplerin neredeyse yaptığı her açıklamaya neden cevap verilmedi diye hesap soruldu. başkan ve yönetim işi gücü bırakacak, herkese laf yetiştirmeye ayıracak mesaisini.

  mali yönden de garip garip sallamalar oldu. bir kişi hiçbir sunum yapmadan ya da mali tablo göstermeden, mali durumun iyi olduğuna inanmadığını söyledi. bildiğin mali tablolarda usulsüzlük ile suçladı yönetimi. o zaman iddianı kanıtlayacaksın tablolarla. yok öyle çamur atıp kaçmak.

  öteki çıktı başkan neden binali yıldırım ile fotoğraf çektirdi diye hesap sordu. kaldı ki fotoğraf çektirdiği yer başkanlar buluşması. buradaki en muhalif adam bile galatasaray başkanı olursa o kişilerle fotoğraf çektirmek zorunda.

  garip eleştiriler daha da çok olmuştur da ben ara ara baktığımda çok az dayanabildim konuşmacılara.

  bu genel kurul gösteriyor ki eğitim düzeyi ne olursa olsun, unvanları ne kadar yüksek olursa olsun, insanın alçalabileceği seviyenin sınırı yok.
 • 23
  galatasaray lisesi mezunlarının "iktidar niye bizden değil" acısıyla tuhaf tuhaf, saçma sapan eleştiriler yaptığı genel kurul. 1 yıl önce mustafa cengiz'den başkası taşın altına elini değil parmağını bile sokmadı. adam 5 ayda durumu toparlayıp kulübü cezadan kurtarınca üşüştünüz yine.

  lise değil de liseliler olmasa çoktan aya gitmiştik.
 • 24
  bu dahil olmak üzere her genel kurulda fatih terim'in kıymetini biraz daha iyi anlıyorum.

  galatasaray'dan daha rahat nemalanabilmek için kulübü küçültmeye yemin etmiş, menfaatine engel olan herkese düşmanlık eden bu haysiyetsiz çıkarcılar sürüsünün ortasına dalıp (lütfen yanlış anlaşılmasın, galatasaray'ı karşılıksız seven başkan ve yöneticilerimizi tenzih ederim) galatasaray'ı türkiye'nin en büyük markası yapmak çok çok zor bir iş.

  fatih terim olmasa sokaktaki vatandaş ne güzel fener'i beşiktaş'ı tutacak, bunlar da kimseden korkmadan galatasaray'ı usul usul yiyeceklerdi. ama terim çıktı ve galatasaray'ı büyüttü, spotları üstüne çevirdi, türkiye'nin en büyük markası yaptı. "bilmemkim abi'nin, bilmemkim kardeş'in" yönettiği, seçkin bir zümrenin arpalık olarak kullandığı bir organizasyonu bozdu. öyle bir bozdu ki artık lisenin genç mezunları bile büyüklerinin "şunu seçeceksiniz" dediği kuklalara oy vermeyi reddediyor, galatasaray'ı başarıya ulaştıracak adayı destekliyorlar.

  galatasaray'daki statüko bugün çatırdamaya başlasa da yıkılana kadar korkunç sesler çıkarmaya, tozu dumana katmaya devam edecek. statükocular güçlerini yitirdikçe, galatasaray lisesi mezunlarının galatasaray'ı büyütmek için çabalamaya devam edeceğine ve dursun özbek gibi vasıfsızların kapısından bile giremeyeceği bir dünya kulübü yapacağına inancım tam. mustafa başkan gider ondan da daha iyileri gelir, o gider daha iyisi gelir. önemli olan galatasaray lisesi mezunlarının kulüpten elde edecekleri şahsi menfaatler yerine, başarılı bir takım tutmayı seçmeye devam etmeleri.

  fakat adana'dan çıkıp gelerek galatasaray'ın tarihini değiştiren, liseyi bile bitirememiş bu adama bütün galatasaraylıların şükran borcu var. bu yolculuğu o başlatmasa bile en önemli kilometre taşı o çünkü.
 • 29
  twitter'dan takip ettiğim kadarıyla, mustafa cengiz'in arada benim de garipsediğim çıkış ve gaflarına bayağı sinir olmuş bazı kongre üyeleri. yine de mustafa cengiz kalmalı başkan olarak, eleştirilecek yönleri var ama artıları eksilerinden fazla.

  galatasaray yönetimsel olarak hazır biraz olsun iyi yönde giderken ibra etmemek falan da ne diyeyim?

  demek ki çoğu kongre üyesinin egosu, biricik gururları galatasaray sevdasından büyük anlaşılan.
 • 31
  ulan o kadar dert var, sıkıntı var, buna rağmen maddi olarak muazzam işler yapılmış ama konuşmacıların derdi üye alınmayan 139 kişi. bunun adına öyle bir yaygara koparıldı ki iş idari yönden ibra etmemeye geldi. riva ve florya peşkeş çekilirken gıkını çıkarmayan güruh, şu 139 için "mayısta seçime gidin" hadsizliğine kadar işi götürdüler. bu işin içinde bir iş var. alt tarafı üye olmak için 8-9 ay bekleyecek 139 kişi için, üstelik bu kadar ciddi sorun varken, böyle yaygara kopuyorsa ben burada art niyet ararım.

  bu kişiler mutlaka açıklanmalı.
 • 32
  23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu bize galatasaray kongresinin mustafa cengiz'i seçerek yanlışlıkla doğru yaptığını göstermiştir. şimdi çok pişmanlar ve sırtlanlar gibi galatasaray'ın başarısız olmasını bekliyorlar.
  edit: başarısızlığı bile beklememişler. bu sefer kendi tekerlerine çomak soktular haberleri yok. hayırlara vesile olacak inşallah.