• 5
  mevcut tabloda ibrasızlık söylentilerinin varlığıyla bile lisenin galatasaray spor kulübünün en büyük kamburu olduğunu gösteren genel kurul. taraftar "ama lise bizim değerimiz..." gibisinden ucuz edebiyatlara kandığı sürece 1 ileri 2 geri takılırız, taraftarın kıymeti de en fazla "fanları kontrol altında tutmak lazım." cümlesindeki kadar olur.

  ha bu genel kuruldan olumsuz bir şey çıkmaz bence de, ama şu tabloda bile ibrasızlığa zemin arayan tipler yarın kulüp biraz sallandığında önce yönetimi sonra hocayı tefe koyar. sonra bir bakmışsınız üç lafından ikisi lise vurgusu olan kımıl zararlısının biri abilerinin desteğiyle kasayı boşaltmaya gelmiş.
 • 6
  galatasaray son 17 yılın en iyi sezonunu yaşıyor. hem 2018 şampiyonu, hem 2019 şampiyonluğuna koşuyor hem de ilk kez kara geçmiş bulunuyor.

  bu yönetimi mali yönden ibra etmeyecek olanlar açık ve net galatasaray’a zarar vermiş olurlar. ihanet demek istemiyorum çünkü bu kelime siyasette o kadar fütursuzca kullanılıyor ki artık midem bulanıyor.

  idari ibra ya da ibrasızlık diye bir durum olmadığı/olamayacağı yargıtay kararları ile açık ve nettir. o zaman bu olağan mali genel kurul olup sadece mali ibra söz konusu olacaktır.

  şahsen yönetimin ibra edileceğinden en ufak bir kuşku duymuyorum. bazı çatlak sesler, hele kendi parasını fransız dolandırıcılarına kaptıracak kadar yaşlanmış inan kıraç gibi dinazorların sözleri artık galatasaay taraftarı ve fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür genel kurul üyeleri için anlamsızdır.
 • 7
  galatasaray uyeleri, buyuk oranda sampiyonlar ligi gelirleri sayesinde olsa da galatasaray'i uzun yillardan sonra kara gecirebilen, sportif isleri bir tarafa birakirsak mali acidan bayagi basarili sayilabilecek bir yonetimin ibra oylamasinda ibrasizlik seceneginin konusuluyor olmasindan utanmalidir. su ortamda ibrasizligin telaffuzu bile efkariumumiyenin bu uyelerin galatasaray'in cikarlarini degil baska hesaplari takip ettigi kanisinda olduguna delildir.
 • 10
  her şey bildiğiniz gibi. liseciler bildiğiniz gibi beklenen şeylere başladı.

  ozan korkut (biliyorsunuz o liseli) sesini falan yükseltiyor alkış falan bekliyor... öncesinde timur kaban yine bir şeyler demek istedi ama sıfır hitabet yeteneği ile ne dedi yine bu dedirtiyor, listeye bakıyorum ne söyleceklerini az çok bildiğimiz insanlar.

  aha arda üçer geldi şimdi bir başka vasat ve abartılan kişilik. önce kendisi sonra eşi dursun özbek listesinde seçime girmiş şahıs. cidden kulübün o kadar yapısal sorunu varken konuştukları şeylerden ben yıldım.

  zamanınızı harcamayın.

  ekleme : düzenleme
 • 12
  d.a.ö. adlı şahsa yapılmayan eleştiriler an itibariyle daha sert bir şekilde mustafa cengiz'e yapılmaktadır. transfer dönemlerinde özellikle de 2019 ocak ayı transfer dönemi'nde mustafa cengiz'i ve yönetimini çok eleştirdim lakin belli ki başkan lisecilerin suyunu kesmiş. adnan polat ve yönetimi de zaten başarısızlıktan değil yine bu lisecilerin suyunu kesmeye kalktığı için ibra edilmedi. bu mali kongrede anladım ki mustafa cengiz ufak bir tökezleme yaşarsa bu liseciler ortalığı yangın yerine çevirir. taraftar olarak liseciler karşı mustafa cengiz ve yönetiminin yanında yer almamız gerektiğini gösteren "olağan" mali genel kurul.
 • 18
  liseliler mustafa cengiz’in ipini çekmeye çalışıyor. birazdan buralar karışabilir. bu genel kurul seçimle bitebilir.
  edit: şahsi fikrim mustafa cengiz’in yanlış yaptığı şeyler var ama takım şampiyonluk yarışındayken oraya odaklanmamız gerekirken bu kulübün gündemine birde seçim filan sokmazlar inşallah. kaos ortamından bir taraftar olarak baygınlık geldi. bırakında biraz normal yaşayalım galatasaray sevgimizi.
  edit2: bir kerede şaşırt galatasaray!
 • 20
  hırsıza övgünün tavan yaptığı genel kurul. şunu söylemek lazım bu memleketin insanı aydınları dahil iğrenç. ahlaki zaafiyet tavan yapmış. her sistem dejenere ediliyor.

  bu gün çıkıp konuşan bir sürü ahlaksız gördük. çok yazık. bunu sözde galatasaray için yapıyorlar. amaçları kulübü sömürebildikleri eski sisteme dönmek.

  ama şunu unutmasınlar, galatasaray taraftarı korkulacak bir kitledir. kitlelerin öfkesinin çok ciddi sonuçları olabilir.
 • 21
  galatasarayın en büyük düşmanının yine galatasaraylılar olduğunu bizlere gösteren genel kuruldur.
  liseci tayfa mustafa cengize karşı acayip sekilde bilenmiş ve ibra etmemek için organize olmuş gözüküyorlar.
  sebeb açık. kulupte maddi ve manevi at koşturan liseci gurup, mustafa cengiz tarafından devre dışı bırakılmış durumda. kendilerini kulubün sahibi olarak goren liseciler bu yuzden başkana saldırıyorlar.
  tüm taraftarlar olarak mustafa cengize hatalarina , yanlışlarına rağmen destek olmalıyız.
  yoksa sonumuz felaket olur...
 • 22
  çok ilginç şekillerde mustafa cengiz ve yönetiminin eleştirildiği kurul. mali yönden eleştirecek pek bir şey bulamayınca, sportif yönden eleştirilerin de ucu fatih terim'e dokunma ihtimaline karşı linç yeme korkusu olunca, rakiplerin neredeyse yaptığı her açıklamaya neden cevap verilmedi diye hesap soruldu. başkan ve yönetim işi gücü bırakacak, herkese laf yetiştirmeye ayıracak mesaisini.

  mali yönden de garip garip sallamalar oldu. bir kişi hiçbir sunum yapmadan ya da mali tablo göstermeden, mali durumun iyi olduğuna inanmadığını söyledi. bildiğin mali tablolarda usulsüzlük ile suçladı yönetimi. o zaman iddianı kanıtlayacaksın tablolarla. yok öyle çamur atıp kaçmak.

  öteki çıktı başkan neden binali yıldırım ile fotoğraf çektirdi diye hesap sordu. kaldı ki fotoğraf çektirdiği yer başkanlar buluşması. buradaki en muhalif adam bile galatasaray başkanı olursa o kişilerle fotoğraf çektirmek zorunda.

  garip eleştiriler daha da çok olmuştur da ben ara ara baktığımda çok az dayanabildim konuşmacılara.

  bu genel kurul gösteriyor ki eğitim düzeyi ne olursa olsun, unvanları ne kadar yüksek olursa olsun, insanın alçalabileceği seviyenin sınırı yok.
 • 23
  galatasaray lisesi mezunlarının "iktidar niye bizden değil" acısıyla tuhaf tuhaf, saçma sapan eleştiriler yaptığı genel kurul. 1 yıl önce mustafa cengiz'den başkası taşın altına elini değil parmağını bile sokmadı. adam 5 ayda durumu toparlayıp kulübü cezadan kurtarınca üşüştünüz yine.

  lise değil de liseliler olmasa çoktan aya gitmiştik.
 • 24
  bu dahil olmak üzere her genel kurulda fatih terim'in kıymetini biraz daha iyi anlıyorum.

  galatasaray'dan daha rahat nemalanabilmek için kulübü küçültmeye yemin etmiş, menfaatine engel olan herkese düşmanlık eden bu haysiyetsiz çıkarcılar sürüsünün ortasına dalıp (lütfen yanlış anlaşılmasın, galatasaray'ı karşılıksız seven başkan ve yöneticilerimizi tenzih ederim) galatasaray'ı türkiye'nin en büyük markası yapmak çok çok zor bir iş.

  fatih terim olmasa sokaktaki vatandaş ne güzel fener'i beşiktaş'ı tutacak, bunlar da kimseden korkmadan galatasaray'ı usul usul yiyeceklerdi. ama terim çıktı ve galatasaray'ı büyüttü, spotları üstüne çevirdi, türkiye'nin en büyük markası yaptı. "bilmemkim abi'nin, bilmemkim kardeş'in" yönettiği, seçkin bir zümrenin arpalık olarak kullandığı bir organizasyonu bozdu. öyle bir bozdu ki artık lisenin genç mezunları bile büyüklerinin "şunu seçeceksiniz" dediği kuklalara oy vermeyi reddediyor, galatasaray'ı başarıya ulaştıracak adayı destekliyorlar.

  galatasaray'daki statüko bugün çatırdamaya başlasa da yıkılana kadar korkunç sesler çıkarmaya, tozu dumana katmaya devam edecek. statükocular güçlerini yitirdikçe, galatasaray lisesi mezunlarının galatasaray'ı büyütmek için çabalamaya devam edeceğine ve dursun özbek gibi vasıfsızların kapısından bile giremeyeceği bir dünya kulübü yapacağına inancım tam. mustafa başkan gider ondan da daha iyileri gelir, o gider daha iyisi gelir. önemli olan galatasaray lisesi mezunlarının kulüpten elde edecekleri şahsi menfaatler yerine, başarılı bir takım tutmayı seçmeye devam etmeleri.

  fakat adana'dan çıkıp gelerek galatasaray'ın tarihini değiştiren, liseyi bile bitirememiş bu adama bütün galatasaraylıların şükran borcu var. bu yolculuğu o başlatmasa bile en önemli kilometre taşı o çünkü.