• 32
  galip gelmenin birçok kazancı olabileceği maç.

  kayserispor ligin şimdiye dek sönük kalmış takımlarından biri, üstelik eksik kadromuzun bile kayserispor'dan daha iyi olduğunu söylemek lazım. bu maçın kazanılması, kendisine iş düşen rotasyon oyuncuların kendilerine ve hocanın onlara güven duymasını sağlaması açısından çok önemli. maçta en büyük sorunumuz -tüm defolarına karşın belhanda'nın olmadığı her maçta yaşayacağımız gibi- yaratıcılık eksikliği olacaktır. yaratıcı bir oyun aklının bu maçta sadece feghouli'de olacağını düşünürsek, tek başına yeterli olmasa bile gününde bir feghouli'ye çok ihtiyacımız var. istekli bir feghouli'nin kötü oynama ihtimali oldukça düşük zaten. ali yavuz ve emin gibi sürpriz tercih beklentisi de var kimilerinde ancak eksiklere rağmen hocanın böyle bir kart oynayacağını düşünmüyorum. rakibin önceliği kapanmak olursa -ki kapanacakları kuvvetle muhtemel- kısır bir maç bizleri bekliyor demektir. diagne'yi görmemek en büyük dileğim ama sanırım onunla başlanacak. kritik ve zor bir karşılaşma olacak ancak bahaneler bizi bir yere taşımaz. kazanmalıyız, haydi cimbom!
 • 33
  öncelikle yıllar sonra bu güzel ortam da yazar olabilmek harika bir duygu. maça gelecek olursak artık ben sayın hocamızın bu kadar eksik olduğumuzdan dolayı bir sistem değişikliğine gitmesi gerektiğini düşünüyorum. 4 2 3 1 en uygun şablon gibi duruyor. puan almanın yanında güzel bir oyun izleme ihtiyacımız var artık. keşke 1 2 süpriz oyuncu* * atsa içeri de durumlarını görüp ona göre yorum yapma şansımız olsa.
 • 34
  puan durumunda kayserispor'un yerine bakıp ona göre yorum yapanın ağır yanılacağı maç.

  hem virüs hem de sakatlık sebebiyle çok fazla eksiğimiz var, milli maç arasından dönüyoruz, pazartesi maçı, kayserispor yeni teknik direktörü samet aybaba ile ilk kez sahaya çıkacak. yeni hocalar her zaman ilk maçlarda gittikleri takıma hava katar.

  umarım yara almadan üç puanla bu maçı geçeriz ama zor olacak arkadaşlar.
 • 35
  takımda kaç sakat, kaç covid'li, kaç cezalı var takip edemedim. biraz fazla dağıldı kadro sanki? ama ne yapıp edip bir şekilde kazanmamız lazım. fener'i görüyorsunuz. adamlar bir şekilde maçlarını kazanıyorlar. bizim de bir şekilde bu maçı kazanıp zirveden kopmamamız lazım.

  edit: eyup kimlerin olmadığını yazmış sağ olsun.

  okan kocuk(virüs)
  omar elabdellaoui(virüs)
  younes belhanda(virüs)
  arda turan(virüs)
  ryan babel(virüs)
  fernando muslera(sakat)
  christian luyindama(sakat)
  emre taşdemir(sakat)
  peter etebo(sakat)
  radamel falcao(sakat)
  valentine ozornwafor(kadro dışı)
 • 36
  belhanda oynamayacağı için feghouli’yi sağ iç olarak değerlendirmek durumundayız. kalede fatih, sağ bekte linnes, stoperlerde donk ve marcao, sol bekte saracchi, defansın hemen önünde taylan, sağ iç feghouli, sol iç ömer, sol kanat emre kılınç, sağ kanat basında dönen haberlere göre sekidika formayı kapabilirmiş o yüzden sekidika, ileride de diagne on biri bana kalırsa en ideal 11 olur.