• 11
  bu maçta club brugge forması giyen stoper philippe clement, şimdilerde aynı takımın teknik direktörüdür.

  bu maçta galatasaray'daki ikinci teknik direktörlük dönemi olan fatih terim, şimdilerde takımımızdaki dördüncü teknik direktörlük dönemini icra etmektedir.

  hayat bu ya.. ikili, yarın 17 yıl aradan sonra, yeniden uefa şampiyonlar ligi arenasında, yeniden jan breydelstadion'da karşılaşacaktır.
  (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı)

  fatih hocayı az çok tanıyorsam, bu maçtaki yenilgiyi ve maç öncesi club bruggelülerin yaptığı holiganlıkları unutmamıştır. planını biraz da bunun üzerine kurgulayacaktır.

  dipnot: bu maçta galatasaray forması giyen ümit davala'nın ise şimdilerde takımımızdaki üçüncü yardımcı antrenörlük dönemidir.
 • 12
  cok uzun zaman gecmis, yas da ufakti o zamanlar ama az cok hatirladigim mactir, en azindan hissettirdigi duygulari. yani ozete baktim simdi, hakikaten dunyalari kacirmis adamlar 3 golun yani sira, ve bizim gol de masallah 1 metre ofsayt. bu maca kadar 1999-2000 sezonundan baslayan avrupa zaferlerimiz var ve bambaska bir ozguven seviyesindeydik. bu sure zarfinda sadece sturm graz deplasmanında şok yaşadığımızı hatırlıyorum, yani adı sanı duyulmamış bir takıma şok mağlubiyet olarak, ama yolumuzdan da sapmamıştık yine o gruptan çıkmıştık. bu maç bana göre o devrimizin sona erdiğini yüzümüze çarpan maç olmuştu, zaten sonrasında içerde moskova'ya da yenilip bu grubu sonuncu bitirmiştik, sonraki birkaç sene de toparlanamadık zaten. yani yara açan bir maçtı kendi adıma, takımımızdan alışık olmadığımız bir çöküştü. eski açık sarı desene filminde de takım içinde, soyunma odasında ne etki bıraktığını izlemiştik.