• 9
  çok üzülerek belirteceğim;

  2019-2020 türkiye ligi sezonunda, 23.hafta oynanacak olan maçlar arasında, galatasaray’ımızın 23.şampiyonluk yürüşüne en çok etki edecek olan maçtır**

  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı)

  çünkü bence;

  trabzonspor’un fikstüründe puan kaybedebileceği çok fazla takım kalmadı. bizim de puan kaybına karşın kredimizin oluşması ve psikolojimizin daha serin ilerlemesi açısından* bu maçta trabzonspor’un puan kaybetmesi gerektiğini, havasının ve özgüvenin kırılması gerektiğine inanıyorum.

  zira inönü’de beşiktaş’ı yenmek ciddi bir özgüven katacak ve yakaladıkları havayı arttıracaktır.

  murat ulusan‘in hep söylediği gibi;

  futbolda psikoloji de çok önemli...
 • 10
  beşiktaş için ölüm kalım maçı diyecektim vazgeçtim, çünkü onlar bu maçlarda ölüyor :(

  o yüzden beşiktaş için tamam mı devam mı maçı, diyorum :p

  beşiktaş puan alamaz ve hatta kazanamazsa sezona(19-20) şubat ayında havlu atmış olacağı gibi, 2020-2021 sezonunda avrupa kupalarına katılma şansını da zora sokacak.

  bu yüzden sergen yalçın'la gelen olumlu havanın da etkisiyle bu hedef maçta puan almalarını umut ediyorum.

  trabzon kazanırsa bize kadıköy'de 1 puan da sezon sonunda yetmeyebilir. ts asy arena'ya gelecek olsa da, malum ts'nin oynanmamış bir y.malatya maçı var. orada alacağı 3 puan ciddi kredi kazandırır.

  bu sebeple hem psikolojik hem de puan olarak bu maç çok önemli.
 • 13
  13 nisan 2019 beşiktaş başakşehir maçı'na benzettiğim maçtır.
  18/19 sezonunun 28. haftasında oynanmıştı ve biz o hafta kadıköy deplasmanına gitmiştik. çok çok az ümidi kalan beşiktaş liderle olan puan farkını 8'e indirmeyi başarmıştı, biz de kadıköy'de aldığımız beraberlikle 6 puanlık farkı 5'e indirmiştik.

  trabzon'un ertelenen malatya maçını kazanacağını düşünürsek. beşiktaş bu maçı kazanarak yine liderle olan puan farkını 8 yapabilir. yine malatya maçını kazanacaklarını düşünürsek bizim puan farkı zaten 5. hay amnskm...

  neyse herşey de aynı olmasına gerek yok dimi... :(
 • 15
  sergen yalçın'ın rakibin ne oynadığını iyi analiz ederek takımını hazırladığını düşündüğüm mücadele.

  trabzonspor önlem alınması zor olmayan bir takım. ünal karaman sonrası defansı olabildiğince sağlam tutup ileriyi pek düşünmeyen bir yapıya büründüler. bunu fenerbahçe ve sivas maçlarında gördük. top kontrolü rakipte oluyor genelde. sörloth'un performansının çok üst düzeye çıkması neticesinde zor olan bu iki maçı aldılar ama şampiyonluk için yeterli bir futbol ortaya koyamadılar. şu aşamada beşiktaş'ın yarıştan kopmuş olması en büyük avantajları. beşiktaş için fazla önemi kalmasa da sergen hoca için bu tür maçlar cv'sine katacağı referans bakımından önem arz ediyor. ben en azından berabere biteceğini düşünüyorum.
 • 16
  geçtiğimiz 2018-2019 sezonunun ikinci yarısının ortaları gibi (28. hafta), aynı bu hafta sonuna benzer şekilde, yine biz kadıköy deplasmanında fener ile oynarken, beşiktaş da doludizgin giden başakşehir'i ağırlıyordu.
  biz aldığımız beraberliğe üzülürken, diğer yanda fener cephesi "aldığımız bu 1 puanla belki de galatasaray'ı şampiyonluktan ettik" demeçleri veriyordu.
  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
  öte tarafta ise beşiktaş başakşehir'i devirerek, aklınca kendini şampiyonluk potasına soktuğunu zannediyor ama aslında geçmişte çoğu zaman bilmeden yaptığı gibi galatasaray'ın şampiyonluk yolundaki fitilini gerçek manada ateşliyordu.
  (bkz: 13 nisan 2019 beşiktaş başakşehir maçı)
  filmin sonu malum; ne fener aldığı bir puanla bizi şampiyonluktan edebildi, ne de beşiktaş yol alabildi. vardığımız nokta; mayıs'ta cemiyette rerere rarara...
  2019-2020 sezonu 23. haftası da aslında geçen yılki 28. hafta ile çok benzer, sadece doludizgin giden başakşehir yerine bu sefer trabzonspor.
  bu nedenle bırakalım beşiktaş yine taşeronluğunu yapsın ve trabzonu kendisi için yendi sansın.
  zira her ikisi de sami yen'e gelecekleri için sonuç az çok malumunuz..
  yeterki biz bu hafta sonu kaybedip birilerini gereksiz yere havaya sokmayalım tekrar.
  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 18
  galatasaray rüzgarı arkasına almışken eğer bu maçta beşiktaş'ın başında abdullah avcı olsaydı geçen seneden olan galatasaray psikozundan dolayı salardı bu maçı trabzon'a. aynısı sondan 1 önceki hafta içeride fenerbahçe ile oynayacakları maç için de geçerliydi.

  ama sergen öyle değil. kimseye eyvallahı olmaz. rakiplerde de böyle figürleri görmek her zaman daha iyidir. ersun gibi aldığımız 1 puanla galatasaray'ı şampiyonluk ettik diyecek tipler değil.
 • 23
  trabzon'un galibiyeti ile sonlanirsa bizi de kadikoy'de galibiyete mahkum edebilecek mac. hem trabzon kazanir, hem de biz kaybedersek puan farki 5+1 eksik mac oluyor. su asamada ve onumuzdeki fiksturle gayet zor kapanacak bir fark.

  ancak bana gore iki mac da beraberlige yakin duruyor. hatta trabzon kaybederse, kadikoy'de daha dengeli bir top oynariz ve galibiyet bile daha yakin olabilir diye dusunuyorum.