• 113
  linç riskine rağmen yazacağım; ben bu yıl takımın şampiyon olmasını istemiyorum. 2015'te, 2018'de ucuz şampiyonluklar aldık. 2018 şampiyonluğunun hikayesi çok güzeldi ve benim için de çok değerliydi ancak futbolun edebiyat olmayan yanını da unutmamak lazım; hedef geliştirme, altyapı, planlama, ekonomi yönetimi gibi.

  son 3 forvetinden ikisini kasımpaşadan 14 milyon euroya alan, profesyonellikten uzak oyuncularına gereken disiplini veremeyen (ve hatta yeniden stoke city'den kiralayan) alt yapıya kurumsallığın bir parçası, bir vizyon gibi değil de "altın yumurtlayan tavuk" gibi bakan, alt yapı oyuncularına galatasaray markası altında uzun dönem başarı/eğitim/kültür vaat edemeyen kulübümün şampiyon olmasını istemiyorum.

  varsın başkası olsun. isterse başakşehir olsun.

  ben artık şampiyon olduk diye gevrek gevrek tatil yapıp, "ooo kredimiz var" diyen ne oyuncu, ne yönetici ne da taraftar görmek istemiyorum.

  başarı bir kültürdür. burayı iyice vurgulayayım. kültürdür; yani üretimdir. başarı sadece bir yarışı kazanmak değildir. o yarışın belirleyicilerinden biri olmaktır (akhisar 2018 yılının en başarılı takımıydı bence bu yüzden). başarı sadece rekabet etmek değildir, rekabet çıtasını yükseltmektir. başarı bugün yaşanan bir sevinç değildir, geçmişten geleceğe bir süreklilik içinde kurumların ve ona bağlı çalışanların/kitlelerin kendinde hissettiği gurur, güven, memnuniyet, ümitlilik halidir.

  ben başarılı bir galatasaray görmek istiyorum. özellikle ucuz şampiyonluk alıp bir sonraki yıl şampiyonlar liginde galatasaray markasını, istatistiklerini zedeleyecek sosyal medya starı futbolcular/yöneticiler görmek istemiyorum.

  şapkadan çıkardığı tavşanlar türk ligine gani gani fazla geldiği için "her şeye rağmen yine de şampiyon yapabilen" bir fatih terim görmek istemiyorum. terim'in şapkadan çıkaracağı tavşanı uluslararası arenada görmek istiyorum.

  bu yüzden, bence bu yıl biz şampiyon olmayalım. ikincilik iyidir. şampiyonlar ligi ön elemelerini geçecek bir takım ve oyun yaratamazsak zaten oraya hiç gitmeyelim. "ama şampiyonlar ligi gelirleri" diyeceksiniz biliyorum; ancak işte gördüğünüz gibi geliri yönetecek kafa olmayınca diagne'ye 10m euro veriyoruz.

  yani kafa olmadan olmuyor. biz önce kafa kazanalım. yoksa, kazandığımız hiç bir şeyden, sizi bilmem ama ben keyif alamıyorum.
 • 114
  süper lig 2018-2019 sezonundaki en önemli hedefimiz. bu eylül 2018'de de böyle bugün de böyle.

  galatasaray'ın ve diğer takımların inanılmaz borcu var ve bu borcu sürdürülebilir hale getirebilmenin tek yolu da ligde şampiyon olmak. direkt şampiyonlar ligi'ne katılmak, bu sayede loca, kombine, sponsor, store gelirlerini de arttırmak.

  en son açıklanan mali tabloda da şampiyonluğun dolaylı ve direkt toplam getirisi 400 milyon tl.'ye yakın.

  bu yıl şampiyon olsak da olamasak da çok şey değişecek emin olun.

  bu takım halen fatih terim'in takımı değil. olması için de en az bir transfer dönemi daha geçirmemiz lazım. şampiyonluğun oraya da katkısı olacak...*

  bu şampiyonluğu 2018-2019'da alırsak tarihte ilk kez fener'le şampiyonluk farkı 3'e (22-19) çıkacak ve yeni bir seri yakalama fırsatı yakalayacağız.

  kon2antra2yon!
 • 115
  şampiyonlar ligi gelirine giden garanti yol olduğu için önemli.ikinci olup da , şampiyonlar liginde gruplara kalmamız garanti deseler,bu sene gelmese de olur derim ama kazın ayağı öyle değil.

  avrupa liginden gruptan çıkamayan beşiktaş bu sene 50 milyon lira avrupa geliri yazmış.
  biz şampiyonlar liginde gruptan çıkamadık, avrupa ligine yatay geçiş yaptik. 180 milyon lira gelir gelmiş -ki uefa'ya ödediğimiz 6 milyon avroyu da hesaba katarsak,bu rakamın 200milyon lira üstünde olacağını görürürüz.

  3 senelik forma sponsorluğuna 50 milyon lira para aldık 3 sene önce. etkiyi buyrun siz hesaplayın. sadece direk gelir değil, 6 ay oynattığın 18yaşındaki stoperini 11 milyon avroya sattın. acayip de bi vitrin neticede. gelecek senenin transferlerinde de stoper ikilisinde olduğu gibi tercihlerde devam edeceksek,en büyük pazar burası dünya futbolunun. 22milyon euroya forvet sattırdı beşiktaşa.
 • 116
  şampiyonluk istenmez, arzulanır. galatasaray'ın genlerinde şampiyonluk var. ayrıca futbol vizyon işi de değildir. eğrisi doğrusuna denk gelecek. bu denk getirme işini en iyi bilenler fatih terim ve abdurrahim albayrak'tır. galatasaray'dan bir dortmund elde edemezsin. galatasaray daha çok barça bayern gibi takımlara benzer.
 • 117
  kazandığımızda en büyük katkılardan biri diagne nin olacaktır. 40 golle ligdeki gol rekorunu kıracaktır. bizler gururla sarı kırmızı tshirtlerimizle yazın sokaklarda, plajlarda gezerken kızgın güneşin altında kavrulurken, kendisi kapkara taşşaklarını çıkarıp tepeye kaldırarak güneşimize gölge olacaktır. bizleri serinletirken basının ve rakiplerimizinde içini ısıtacaktır.

  2018-2019 sezonu şampiyonluğu, en zor, en radikal, en büyük şampiyonluklarımızdan biri olacaktır.

  sabredin, boş boş konuşmayın, inanın.
 • 118
  hoca artık sezon sonunda orta saha transferlerini beklediğini söylüyor. değişim olacak yazın.

  ayrıca sırf uefa'dan 38.5 milyon euro para kazanmış galatasaray bu sezon. sadece uefa'dan bu para. ligde verilen para falan gelmiyorum bile onlara.

  bu sene şampiyon olup, kadroyu yenileyip hem yeni takım hem düzgün mali yapıyla ileriki yılları da kurtarma imkanı var.

  yani sözün özü bu sene şampiyonluk demek önümüzdeki 3-4 yılın rüya gibi geçmesi demek. 3-4 yıl sonra ya da içinde, ben yine büyük bir başarı bekliyorum fatih hocayla. bu sene önemli.
 • 120
  ciddiyetinin kavranmasını umduğum şampiyonluk. uzun uzadıya anlatmaya gerek yok, takımın mali tablosu ortada, reçete de ortada: uefa şampiyonlar ligi. avrupadan elde edeceğimiz gelirlere ne kadar ihtiyacımız olduğunu ve bunların öneminden tekrar bahsetmeye gerek var mı?

  eğer biz özlenen, arzulanan, güçlü, keyifli, gurur duyduğumuz bir oyun ve takım sahada görmek istiyorsak; lig şampiyonluklarını ardı ardına sıralamalıyız. ardından doğru bir transfer politikası ve yapılanmayla avrupa’da da başarı zaten gelecektir. ama bu ve diğer şampiyonluklar ne kadar aksarsa bizim için o kadar sıkıntı demektir.