• 18
  galatasaray - fenerbahçe derbilerine aykırı derecede çekişmeli ve bol gollü biten bir maçtı. ertesi gün sabah gazetesi, cem yılmaz'ın o dönem çok popüler olan opet reklamına atıfta bulunarak "çimler ağladı be!" başlığını atmıştı.

  attığımız ikinci gol her şeyiyle süperdi. ümit karan'ın ortası ve necati ateş'in vuruşu çok kaliteliydi. golü getiren kritik detaylardan birisi de uğur uçar'ın kayarak yaptığı hamleyle taca çıkacak topu oyunda tutmasıdır.

  ilk yarıda bir duran top pozisyonunda hücuma koşan orhan ak, luciano'nun marke ettiği necati'yi görmeyince duvara toslar gibi çarpmıştı. iki oyuncu da sakatlık geçirirken, orhan oyuna devam edemeyerek yerini ferhat öztorun'a bırakmıştı.

  sakatlanıp oyundan çıkan bir başka isim ümit karan'dı. gol krallığına oynarken sezonu kapatan ümit, kalan maçlarda oynayamamıştı. her ne kadar yerine giren hakan şükür gol atsa da ümit'in çıkmasının takıma olumsuz etki ettiğini düşünmüşümdür. öte yandan necati de attığı golden daha zor iki pozisyonu kaçırarak saç baş yoldurmuştu.

  fenerbahçe adına maçın en kötüsü servet çetin'di. birinci ve üçüncü goller başta olmak üzere turu bize hediye etmek için çok uğraşsa da başarılı olamamıştı.

  eric gerets'in galatasaray'ı çalıştırdığı süre boyunca kazandığı tek fenerbahçe derbisidir. diğer 5 maçta ise sahadan mağlubiyetle ayrılmıştır.

  https://www.youtube.com/...amp;feature=youtu.be
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!