• 67
  artık mariano yerine sağ bek geçmişi olup olmadığı farketmeksizin şener, jimmy, yunus akgün, taylan antalyalı, lemina, adem büyük, andone, okan kocuk artık kim olursa olsun başka bir oyuncu görmek istediğim maç.

  tamam linnes yerine "yakarsa dünyayı garipler yakar" reisi seçerek bir hata yaptık kabul. daha da uzatmanın anlamı yok. durduk yere kumandayı televizyonu kırıp elin samsunguna, lgsine hane başı 5bin lira kazandırmak kime fayda. ha yok vestel al derseniz oturup tartışalım.
 • 68
  2 gün kalan maç.

  https://gss.gs/K21.png

  (bkz: sezonun en önemli maçı)

  ufak da olsa bir rotasyon beklediğim maç. stoperler değişmez ama bence şener özbayraklı'nın ilk onbirdeki yeri garanti. sol bekte değişiklik olur mu bilmiyorum.

  feghouli dinlenebilir, belki orta sahada birinin yerine donk oynar, emre mor oynayabilir falan ama birkaç isim olmayacak, ucl maçına göre.

  eğer bahsedildiği gibi fofana, bifouma ve g.töre olmayacaksa hızlı kanat oyuncuları olmadığı için oldukça avantajlı duruma geliyoruz.

  issiar dia var ellerinde onun da son durumu nedir bilmiyorum. guilherme isimli soytarı var yine değişik değişik triplere girecek ve adis jahoviç var lig için gayet iyi bir forvet.

  merkez orta sahaları ise bu sezon oldukça iyi. mitchell donald, afriyie acquah, ghaylen chaaleli ile sağlam bir orta saha kurgusu var. guiiherme zaten sağ kanatta oynuyor ama çok hızlı bir isim değil. yuto oynarsa onu durdurur, durna toplar ve uzaktan şutları etkili.

  bizim de en güçlü yanımız orta sahamız ve hücum hattımız. oyunu tutup savunma arkasına adam kaçırmazsak, oyuna hükmedip gol veya goller bulabiliriz.

  bu maçta tek korkum duran toptan gol yemek. son maçlarda rakip oyunculara topa vurma imkanı veriyoruz ve bundan hiç memnun değilim.

  elimizdeki maçı bu yüzden vermeyelim.

  y.malatya çıktığından beri (2 sene) ligde hep kaybettik. buraya mutlaka puan kaybı yazıyorum ben sezon başlarken, zaten yine formdalar ama bu yıl bu seri bitebilir. sebebi ise çok net forvetlerimizin olması. pozisyona sokabilirsek yüzdeli golcülerimiz var. (falcao, babel, andone, adem)

  çok yüksek ihtimalle bu hafta evinde fenerbahçe ankaragücü'bü rahat yener ve bu maç öncesi puan farkı 3'e çıkar, bu sebeple alınacak her puanın önemi var. kadro kalitemize biraz yakın bir oyun oynarsak kazanır, döneriz.

  (bkz: hedef 23)

  (bkz: kon2antra3yon)

  sen şampiyon olacaksın!
 • 69
  kritik bir dönemden geçen takımımız için kazanılması halinde psikolojik olarak rahatlamanın yaşanacağına inandığım maçtır. deplasmanlarda senelerdir devam eden sıkıntılarımıza rağmen bu maçtan 3 puan ile dönmek rakiplerimizin de iyice kimyasını bozacaktır.

  hafta içi oynanan şampiyonlar ligi maçımıza* rağmen fatih hocanın çok fazla rotasyon yapacağına inanmıyorum. hatırlarsınız 2018-2019 sezonu devre arasında gelen luyindama ve marcao'nun uyumunu artırmak için hoca türkiye kupası maçlarında bile bu ikiliyi oynatmıştı. yeni kurulan orta saha ve forvet hattı için çok fazla beraber oynayamadıkları yönündeki açıklamalarını da hesaba katarsak rotasyon olasılığı iyice düşüyor. kurulan geniş kadronun maksadı ne kadar rahatlıkla oyuncu dinlendirmek olsa da sezona kart cezaları, fiziksel olarak hazır olmayan ve kadroya son gün katılmış oyuncular sebebi ile istikrar yakalamak adına ben de rotasyondan yana değilim. sadece lemina'nın çok maç eksiği olduğu için adele sakatlığı yaşamasından çekiniyorum. lemina'ya ayrı yaklaşılabilir bu nedenle. zaten bu maçın ardından hafta içi boş. oyunculara 1 ya da 2 gün izin verilerek dinlenmeleri sağlanacaktır. yeter ki bu maçı kazasız belasız atlatalım.

  fatih hocanın ne taktik ne de diziliş açısından burgge maçından farklı bir şey yapacağını düşünmüyorum. mariano, yuto ve fiziksel olarak hazır olmayan lemina için kafamızda soru işaretleri olsa da hoca bu üçlüyü yine kullanır gibime geliyor. malatya'nın önemli üç oyuncusu gökhan töre, bifouma ve fofona yok. yani bu durum malatya'nın daha defansif oynamasına sebep olabilir. diğer yandan da bu üçlü ile kontra atak açısından bizi zorlayacak oyuncu sayısı da çok azalmış oluyor. mariano'yu bu maç tribüne gönderip şener ile sağ kanatta sürekli bindirme yaparak rakibi yormasını istemek çok da mantıksız olmaz gibi. hem de rakibin sol açığının sürekli meşgul olmasını da sağlarız.

  takımın brugge maçı ile özgüven kazandığını tahmin ediyorum. oyunucuların açıklamaları ve vücut dili bana bunu anlatıyordu. bu maça da bu özgüven ile çıkmaları gerekiyor. senelerdir deplasmanda süre gelen çekingen, korkak oyunu görmek istemiyorum. gerekiyorsa rakibi bir omuz koyup yere yığsınlar ya da tekmeye kafa uzatsınlar. bunları yapmadan artık anadolu deplasmanlarından 3 puan almak hiç kolay değil. herkes belli bir düzen ve kalitede oynuyor. fark yaratmamız lazım. bu farkı hem kalite hem de mücadele ile ortaya koyarsak malatya'dan 3 puan almamak için hiç bir neden yok.

  bu maç için açıkçası çok umutluyum. takımın yine iyi top oynamasını beklemiyorum ama gelişmelerin olduğu bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. fiziksel olarak ve alışkanlık olarak geliştikçe takım çok daha iyi olacak. en önemli konumuz her zaman olduğu gibi ciddiyet ve konsantrasyon olacaktır. bu ikisini mücadele ve yetenek ile birleştirirsek bu maçı alır geliriz.

  kenarda tff denen saçma oluşum nedeni ile fatih hoca olamayacak. ancak artık takım kenarda kimin olduğundan bağımsız mücadelesini ortaya koymalı. takımıma ve teknik heyete güvenim sonsuz.

  inandık biz sizlere
  #ben23rsiz
 • 70
  çok fazla rotasyon yapacağımızı sanmıyorum, ayrıca realist olursak biraz bizim için herzaman en önemli hedef lig şampiyonluğu olmalı öncelikle. ülke puanından dolayı direkt katılım sıkıntılı görünse bile böyle yüksek maaşlar verip kaliteli kadro kurabilmek için şampiyonlar ligi gelirlerine ihtiyacımız var bunun yoluda önce şampiyon olmaktan geçiyor.

  babel, mariano ve ortasahadan bir isim( büyük ihtimalle lemina) olmaz bence.
 • 71
  2018-2019 sezonunda 1-1 berabere kaldığımız maçta sergen'in alanyaspor'unu gözünüzün önüne getirin. ilk yarı hiçbir şey yapamamıştık, neden? çünkü adamlar bizi sahamızdan çıkarmamıştı nerdeyse. nasıl yaptılar bunu? önde basarak ve rakibe yakın oynayarak. çok ta gol pozisyonuna girdiler.

  yeni malatyaspor'un bizimle oynayacakları maçta kontraatak oynayacağını söyleyenler var. hiç sanmıyorum, zaten hızlı kanat oyuncuları sakat. güçleri yettiğince önde basarlar, önde oynamaya çalışırlar. zemin kötüyse bu işlerine gelir. maçın kolay geçmesi için erken gol bulmamız gerek. klasik anadolu takımları gibi malatya'nın da gol yiyince dağılma ihtimalleri yüksek.

  ben bu maçın bir bölümünde 4-4-2 sisteminin deneneceğini düşünüyorum. 1-2 oyuncu haricinde kadronun değişeceğini de pek sanmıyorum. andone ve adem'i ilk on birde görebiliriz. hakemi konuşmadığımız ve kazandığımız bir maç olur umarım.
 • 72
  gene önde basacaklar. bu iki stopere önde basmayan takım da ne bileyim. nzonzi'ye büyük iş düşüyor. umarım bu sefer çalışırız rakibi. ayrıca her rakip topu bize veriyor, bizden top kapıp atağa çıkıyor. bu tuzağa da sürekli düşüyoruz. bence biraz biz topu diğer tarafa verelim.
  onun dışında bizim stoperler ne kadar dengesiz ise malatyaspor'da da mina o derece ağır. o yüzden hızlı oyuncular ile sahada olmalıyız. isimler üzerinden 11 yaparsak gene hüsran olur.
 • 73
  malatya'nın eksiklerinide göz önüne koyarsak kazanmamız gereken maç. hocanın maçta büyük bir rotasyon yapacağını düşünmüyorum. takım zaten beraber hazırlık maçı ve antreman yapamadığı için problem yaşıyor. maçtan sonra derbiye kadar altı gün boşluğumuz var. takımın birbirine alışması için enfes bir deplasman maçı. mariano dinlendirilebilir. geri kalan oyuncular aynen oynar.
 • 75
  bol sürprizli ağır rotasyonlu bir maç olacak. 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı kadrosundan öyle tahmin ediyorum ki en az 3-4 oyuncu sahada olmayacak. andone ve emre mor'un oynamasına kesin gözüyle bakıyorum. taylan içinse henüz erken. öte yandan mariano fiziki açıdan hiç olumlu sinyaller vermiyor dinlendirmek iyi olacaktır yoksa ağır sakatlık yaşama riski var. şener ne durumda ayrıca bir gözlemlesek iyi olur.
  edit: imla
 • 76
  takımdaki futbolcular bile beraber oynadıkça, zamanla daha iyi olacağız diyor; pek muhterem sözlükçü kardeşlerimiz engin futbol bilgileriyle rotasyon istiyor. hafta içi maç mı var rotasyon lazım olsun. az oynayın şu oyunları.

  hocanın pek değişiklik yapacağını sanmıyorum. zaten zor deplasman. as kadro çıkar yine. hoca maçlarda oynayan oyunculara ilk antrenmanda hafif tempo oynatıyor. geçen hafta da iki gün tatil yaptılar.

  çıkar oynarlar aslan gibi.
 • 79
  gerçek hayat fm oyunlarına benzemez, derin bi' rotasyona girip istenen sonuçları alabilmek için uzun bi' zamandan beri bi' sistem etrafında birlikte oynayan, birbirine alışmış oyuncuların olması gerekmekte. geçen dönemlerde ziraat türkiye kupası maçlarında yapılan derin rotasyonlarda 3. lig ekiplerine karşı bile özellikle deplasmanlarda epey zor durumlara düştüğümüzü hatırlıyorum.

  bu bakımdan malatyaspor maçında max. 2 oyuncu rotasyona girmeli. belhanda'nın yokluğunda orta sahada bi' rotasyon çok mantıklı durmuyor, şener ise kötü bi' oyuncu, linnes maalesef liste dışı. emre mor, andone, adem büyük, jimmy ve son zamanlarda yükselen performansıyla ömer bu maç için kullanabilecek oyuncular. ama bu oyuncuların hepsinin bi' anda 11'e konulması zaten pek olmayan ahengi iyice bozacaktır.
 • 81
  lemina tam hazır değil.
  babel sezon başından beri 11 oynuyor milli maçlar da dahil olmak üzere, e yaşı da 32.
  mariano emeklilikte yaşa takılanlar kıvamında.
  emre mor ise bence hala hamle oyuncusu...

  e hepimiz de 4-4-2 istiyoruz.
  yukarda bahsi geçen futbolcuları birazcık dinlendirebiliriz. hocanın işine karışılmaz ama şöyle bir 11 fena değil gibi.

  https://galatasaray11.com/55623

  şimdi fm’yi kapatıp bilgisayarı uyku moduna alabilirim...

  (bkz: sezonun en kritik maçı)
  (bkz: hedef 23)
  (bkz: konsantrasyon)
 • 83
  rotasyon ney arkadaşlar ya? hadi bu maç sonrası da hafta içi bir avrupa maçımız olsa bir iki oyuncu dinlendirmeyi anlarım da ne o öyle dört oyuncu değiştirmeler filan? daha birlikte iki maça çıkmış on birde rotasyon mu olur? sanki manchester city, liverpool. giren oyuncu çıkanı aratmayacak, tıkır tıkır sistem işlemeye devam edecekse yapalım.

  ilk on birde en fazla mariano - şener değişikliği beklerim ki o da aslında rotasyon değil de “mariano’yu kızağa çekebilir miyiz”in denemesi olur.

  türkiye kupası maçı değil, çok zor geçecek bir lig deplasmanı bu. en iyi kadromuzla çıkmalıyız. kendimi acı çekmeye hazırlıyorum :( hatta bir puana üzülmeyeceğim.

  edit: ama 4-4-2’ye döneceksek biraz değişikliğe hayır demem.*

  bu arada city, liverpool örnekleri fazla oldu aslında. onlar bile bir anda o kadar oyuncu değiştirmiyor.