• 1
  türkiye saati ile bu gece 5.30'da başlayacak olan, 2019-2020 sezonu ilk gün maçı. maç s sport ekranlarında yayınlanacak. bu maçtan önce de son şampiyon, pelicans karşısına çıkacak.* uykusuz kalacaklar için nefis bir gece.

  clippers cephesinde paul george sakatlığından dolayı oynamayacak. ki kendisi yaklaşık 10 maç kaçıracak. onun haricinde bir eksik bulunmasa da, george tabi ki çok önemli bir eksik.

  yaz döneminde çok dengeli bir takım kurdular. acayip bir savunma takımı oldular. pota altında sıkıntı yaşamaları muhtemel, bakacağız bu tolere edilebilir mi edilemez mi? ama dış oyuncuları hayatlarından bezdirmeleri muhtemel. hücumda lou williams'ın rolü ne olacak sorusu benim en çok merak ettiğim nokta olacak. her ne olursa olsun, ne yapacakları tam olarak belli olmasa da bu sene iyi işler yapması kesin bu takımın.

  lakers cephesinde ise kyle kuzma oynayamayacak. demarcus cousins zaten muhtemelen sezonu kapattı.

  yazın herkesin beklediği anthony davis hamlesini yapan lakers, kawhi leonard için çoğu iyi parçayı kaçırdı ama ona rağmen bence gayet iyi bir kadro kurdu. bu takımda önemli olan koçun nasıl rotasyon yapacağı. çünkü gereksiz bir oyuncu kalabalığı oldu. takım hangi 5 ile oynayacak, rotasyon nasıl olacak, kim kiminle sahada bulunacak sorularına cevap bulmaları gerekiyor. tabi koç frank vogel ve asistan koç jason kidd ne kadar uyumlu çalışacak, bu da önemli.

  öncelikle çok uzun bir takım oldular. özellikle lebron james guard olarak oynarken her takımdan uzun olacaklar. savunmada sürekli adam değişecekler bu yüzden. burada yine lebron handikap olacak. özellikle lebron yetenekli bir kısa ile eşleşirse, o kısa perdeleme isteyip karşısına çoğu zaman ayakları yavaş javale mcgee'i alıp, rahat skor bulabilir.

  hücum davis ve lebron odaklı olacak olsa da bu iki isme de ikili sıkıştırma yapmak, bir diğerine iyi pozisyon sağlayacak. ya da diğer parçalar boş kalacak. burada da o uygun pozisyonlarda diğer parçalar ne kadar başarılı olacak, o önemli. bunun için birkaç iyi hamle de geldi ki zach norvell bu konuda çok değerli bir parça haline gelebilir. ayrıca hızlı top çevirip, perdelemelerden de yararlanıp, bol bol smaç izlettirecekler bizlere.

  kısa kesecek olursak; iki takımın da bu seneki hikayesi çok keyifli olacak. aynı şehrin iki takımı olması da rekabeti hararetlendirecek. bütün sene daha çok konuşacağız bu iki takımı. güzel bir sezon bizleri bekliyor.
 • 2
  lakers maça çok iyi başladı. clippers da tam tersi berbat başladı. ama yaptıkları çok iyi savunma ve kawhi leonard, lou williams ikilisinin muazzam hücum performansı ile ilk yarı 62-54 üstün tamamladılar.

  lakers sürekli anthony davis'in sırtı dönük oynamasını istiyor. o da gayet iyi maç çıkarıyor ama sürekli aynı hücumu yaparsan, her seferinde sana sonucu vermez. rakibin davis karşısında büyük dezavantajı var ama sürekli de aynı şey denenmez. lebron james ve davis ikilisi için tarihin en iyi ikilisi olabilir deniliyordu ama bir tane ikili oyun oynamadılar.

  clippers ise bire bir üzerinden oynuyor ve hızlı hücum etmeye çalışıyor. lakers ilk periyot gayet iyi savunsa da ikinci periyot kawhi ve lou'yu tutamadılar. sürekli aynı basketi atıp durdu clippers.

  maç gayet tempolu ve iki takım da çok istekli. ikinci yarı da güzel bir oyun bizleri bekliyor.
 • 4
  112-102 clippers kazandı.

  lakers büyük hayal kırıklığıydı. rajon rondo ve kyle kuzma olmasa da oynadıkları oyun gerçekten hayal kırıklığıydı. anthony davis ve lebron james gibi bir ikilin var ve davis bir kere lebron'a perdelemeye gelip, içeri devrilmedi. ayıp olmasın diye bir kere dener insan. sürekli davis sırtı dönük top alıyor. başka hiçbir şey oynamadı takım. danny green 3. çeyrek 5'de 5 üçlük atmasa fark 20'lere çıkardı. ve en net özelliği uzun olması olan lakers ki clippers da kısa bir takım, sürekli hücum ribaundu verdiler.

  clippers ise ilk periyot harici çok iyi maç çıkardı. patrick beverley ve montrezl harrell takıma muazzam enerji getiriyor, tıpkı geçen sezon gibi. savunmada ekstra işler yapıyorlar. kawhi leonard ve lou williams sanki savunma yokmuş gibi hücum ediyor. jamychal green, landry shamet, maurice harkless görevlerini layığıyla yerine getiriyor. ve daha paul george gelecek. tutulması çok çok zor bir takım.

  kawhi 30 sayı, 6 ribaund, 5 asist
  lou 21 sayı, 5 ribaund, 7 asist
  harrell 17 sayı, 7 ribaund, 4 asist

  d.green 28 sayı, 7 ribaund
  davis 25 sayı, 10 ribaund, 5 asist
  lebron 18 sayı, 9 ribaund, 8 asist ile oynadı.