• 352
    türk takımlarının, özellikle son yıllarda da bizim ucu ucuna giden maçlardaki talihsizliğimiz malum; fakat uefa avrupa ligi'nde bir şekilde işler yolunda gidiyor. yine de rahatsız olduğum birkaç husustan bahsetmeden edemedim:

    - ilk yarı rakip kalede hiç tehlike yaratamadık. rakibin önde basmasına karşın kontra atak yapamadığımız gibi sırtı dönük hiçbir oyun kuramadık. ne olursa olsun takımın ileri uçta forvetini bu kadar yalnız bırakması hoşuma gitmedi.

    - özellikle taylan ve aanholt'un yani iki 11 oyuncumuzun maç içinde kritik bölgedeki top kayıpları ilerisi adına endişe yaratıyor. zaten hali hazırda diri kalmakta, oyunu ve topu tutmakta zorlanan bir takım için bu kayıplar direkt maçın kaderine etki ediyor.

    bu bahsettiğim sorunları mevcut oyuncu grubuyla çözmemiz zor, devre arasına kadar iyi gelebilirsek ocak ayında yapılacak iki merkez orta saha transferiyle daha güven veren bir takım oluşturacağımız aşikar; ama şimdilik bu takım deplasmanda lazio'yu yense bile ileride gelebilecek örneğin braga'yı bile kesin eleyebileyecek güvende bir oyun sergilemiyor. takım dün itibarıyla istanbul'a iniş yaptı ve önümüzdeki 1 ay boyunca 4'ü lig 2'si avrupa olmak üzere 6 maçını da istanbul'da oynayacak. bu 6 maç ilerisi adına çok belirleyici olacak. umarım alnımızın akıyla çıkarız.