• 5
  bugünü saymazsak 3 gün kalmış maç.
  burada alacağımız puan veya puanlar değerli olacaktır. 3 puan almak özellikle liderlik hedefimiz için çok kritik olacaktır. beraberlik gruptan çıkma avantajımızın devamı için kötü olmaz.
  ancak mağlup olursak da karalar bağlamamak lazım, sonuçta dünyanın sonu değil. yani gruptaki en kritik maçımız, kazanamazsak biteriz gibi bir durum yok. ha kazanırsak avantajlı durumumuz devam eder, kaydersek de kredimizi tüketmiş oluruz, işler biraz zora girer.

  maça gelirsek de konyaspor maçındaki gibi dağınık bir gs göreceğimizi düşünmüyorum. konya maçında takımın aklı bariz bu maçtaydı çok belli.
  hoca ve oyuncuların kafa bu maça endekslenmiş. fatih terim takımı iyi hazırlayacaktır.

  sonuç olarak kazanırız kaybederiz bilmem ama iki üç yıl önceki gibi avrupa'da aciz top oynayan bir galatasaray görmeyiz.
  o aciz futbolun sebebi yaşlı ve fizik olarak rakibinin gerisinde kalarak rakibi kadar koşmayan, rakibi ile mücadele edemeyen bir galatasaray olmasından kaynaklı. artık çok hırslı ve çok koşan, yani en basitinden fiziki ve koşu mücadelesi olarak rakibinden geri kalmayan genç bir galatasaray kadrosu var.

  tabi bu tek başına yeterli bir etmen değil. kazanmak için devreye başka etmenlerin de girmesi lazım.
  mesela drogba'dan esintiler sunan mbaye diagne gibi bir oyuncumuz kazanmamız da etkili olacaktır. ha keza marcao-nelsson uyumu da etkili olacaktır. 4-4-2'nin ortasında berkan'ın sertliği ve mücadelesi ve; kanatların orta sahaya vereceği destek çok önemli olacaktır.

  galatasaray'ımızın uefa avrupa ligi şampiyonluğu yoluna 3 puanı alıp gelmesi dileğiyle..
 • 7
  sezonun en önemli maçlarından biri.

  uefa konferans ligi denen garabet yüzünden uefa avrupa ligi grup ikincisinin dahi direkt olarak bir üst tura çıkamadığı ortamda bu maçtan çıkacak puan veya puanlar grup birinciliği konusunda çok kritik olur bizim için. ss lazio ve maçın* son 15-20 dakikası hariç olimpik marsilya ile başa baş mücadele gösteren takım bence moskova deplasmanından eli boş dönmez.

  edit: şampiyonlar ligi gruplarında ilk 2 takım direkt üst tura çıkıyor olmasına rağmen bir de 3. olan takımın avrupa ligi grubu 2.siyle avrupa ligi üst turu için playoff oynaması bence deli saçması. oldu olacak cl grup dördüncülerine de ayrı bir turnuva yapın tam olsun.
 • 9
  kazanmamız gereken kazanamıyorsak berabere kalmamız gereken avrupa ligindeki kritik viraj maçlarımızdan. ufak bir hesap ile marsilya lazio deplasmanında kazanırsa büyük avantaj elde etmiş olacak hatta belki de grup liderliğini garanti hale getirecek deplasmanda kazanan tek takım olarak. bunu nötrlemenin tek yolu o deplasmanda kazanamayan marsilyanın yaptığını yapıp kazanmak. berabere kalırsak marsilya ile denk puanda grubu bitirmemiz aşırı muhtemel bir hale gelecek. içerideki marsilya maçı düğümü çözen maç olacak hatta.

  marsilya kazanınca 5 puana çıkıyor biz de beraberlikte 5 kazanınca 7 puan ki bu içerideki moskova maçını aldığımız anda 2 beraberlik gruptan çıkayı garantiletir bize. bu maçlardan biri içeride marsilya diğeri roma deplasmanı. bu maçı kazanalım bjk maçı hallolur. biz ligde değil avrupada güçlü bir takım istiyoruz.
 • 11
  16 eylül 2021 galatasaray lazio ve 30 eylül 2021 marsilya galatasaray maçlarında rakipler ne oynar,kim var,hangi planı devreye sokarlar açık ara belliydi.
  özellikle ben gayet iyi takip etmiştim lazio ve marsilya takımlarını.
  ancak lokomotif benim için tam bir kapalı kutu ve böyle rakipleri hiç sevmem.
  hem düşük profil gibi gözükür hem basar geçerler anlamazsın.
  bu bakımdan en kötü 1 puan alacağımız senaryo da üst tur avantajını ele almış oluruz.
 • 12
  grupta lazio ve marsilya maçlarından sonra elde ettiğimiz liderliğin, gruptan çıkabilmek adına avantaj sağlayabilmesi için en azından kaybetmeden istanbul'a dönebilmeyi başarmamız gereken maç.

  rakibin analizini dilimin döndüğünce anlatmaya çalışırsam, onlarda tıpkı bizim gibi genç ve yeni bir kadro oluşturup önümüzdeki yıllar için iddialı bir takım yaratma peşindeler. bunun içinde rc salzburg ve rb leipzig gibi proje takımlarının sportif direktörlüğünü yapmış ralf rangnick i temmuz ayında göreve getirdiler. devamında da geçtiğimiz hafta bu yeni takımı yine bir alman hoca olan markus gisdol 'a emanet ettiler. bu sezon transferlerine baktığımızda aldıkları 7 oyuncunun yaş ortalaması 21,85. ve bu da takımın yaş ortalamasını 24,9'a kadar düşürmüş. bu oyuncular içerisinde alexis beka beka , gyrano kerk , tin jedvaj ve konstantin maradishvili gibi potansiyelli oyuncular da mevcut. 30 milyon euro civarı bonservis ödemişler, tıpkı bizim gibi genç çok koşan ama tecrübesiz bir takımlar. iki stoperinin sakat olması ve rubin kazan'la oynadıkları son lig maçında ön liberolarını stoper olarak oynatmaları bizim için bir avantaj olabilir. takımlarının gol yükünü bu sezon 7 golü bulunan tecrübeli forvet fedor smolov çekmekte. yeni hocalarıyla ilk maçında 4-1-4-1 gibi bir dizilişle oynamışlar tabi daha ilk maçı olduğu için bizim maçta nasıl bir kurgu ile takımını oynatacağı muamma.

  bizim tarafımızda ise marcao'nun yine sahada olacak olması artımız. ayrıca boey'in belirsizliği dışında tam kadro ve moralli olarak rusya'ya gidecek olmamız önemli. yine çok iyi bir takım savunması ve hızlı geçişlerle sonuca gidebilirsek 3 puanla dönmemiz işten bile değil. marsilya deplasmanındaki gibi hoca taylan ve berkan'ı beraber mi oynatır yoksa berkanın yanına cicaldau'yu çekip halil'i ön tarafa istasyon olması için son maçtaki gibi muhammed'le beraber mi oynatır o da bizim için muamma. ama sanki ikinci ihtimal daha maç kazandıracak bir diziliş gibi.

  tüm temennim 3 puanla dönmemiz, avrupa fatihi unvanımızı artık hatırlatmamız dileğiyle...