• 1
  chiefs'in içeride 45-10 kazandığı 7. hafta karşılaşması.

  geçen hafta patriots deplasmanında iyi bir oyun oynamışlar fakat tom brady'e drive ile touchdown yaptırmanın cezasını mağlup olarak çekmişlerdi. ancak patriots'u deplasmanda yenebilirim sinyalini de vermişlerdi ki, bu superbowl için önemli bir gösterge. bu hafta da rakip oldukça güçlüydü. özellikle bengals'in etkili hücum etmesi ve chiefs'in aksayan savunması düşünüldüğünde merakla bekliyordum maçı. normal sezonun ilk 6 haftasını 5-1'lik galibiyetiyle kapayan chiefs 4-2'lik galibiyete sahip bengals'le oynadı. eğer kaybetselerdi bengals, chiefs ve patriots 5-2'lik eşitliğe ulaşacaklardı. konferans liderliği için önemli bir maçtı.

  mahomes yine çok iyi oynadı. 4 touchdown pası verdi. 1 interception yaptı. o interception'u da bana göre tecrübesizlikten yaptı. 3 tane bengals'linin arasındaki adama pas attı. ama farkı da açmışlar, galip gelmeyi garantilemişlerdi.

  sıkıştığı anlarda drive ederek baskıdan kurtulabilmesi gerçekten muazzam. ayrıca oyun görüşü mükemmel. üzerine kol kuvveti de eklenince ciddi ciddi fenomen olma yolunda ilerliyor adam. 2-3 sezondur bu spora ilgi duyan biri olarak benim yaşadığım ilk fenomen tom brady'di. mahomes'in doğuşuna canlı şahit oluyorum.

  maçta chiefs rb oyuncusu kareem hunt'un görülmeye değer bir drive'ı vardı.
  https://static.clubs.nfl.com/...a7mkzw4mgkarpgu5.jpg
  önce müthiş şekilde dönerek topu kurtardı, sonra da koşusuna rakibinin üzerinden uçarak devam etti. düşmeden önce baya bir yard katetti. sanıyorum o hücumun sonunda da touchdown'ı kendisi yaptı.

  bu maçın en önemli özelliği hücumda gerçekten kuvvetli bengals'e karşı chiefs'in çok iyi savunma yapmasıydı. bunu sürdürebilirlerse 18-19 sezonunda ciddi şekilde şansları olabilir. bengals açısından da kötü mü savundular, yoksa chiefs mi çok iyi hücum etti bilmiyorum. spiker savunmada toplu hareket edemediklerinden, çok dağanık durduklarından, bu şekilde rakibi durdurmalarının çok zor olduğundan bahsediyordu. bundan önceki maçlarda en fazla 39 sayı yemişlerdi. bu maç 45 sayı yediler. ancak 48 de olurdu. son hücumda chiefs punt yerine 4. hakkını kullanmayı tercih etti. zira touchdown'a 4-5 yardlık bir mesafe vardı. sanıyorum 50'yi görmek istediler.