• 424
  5 ağustos 2022 tarihi itibarıyla onlarca gereksiz veteran yıldız üzerinden spekülatif hareketlere meze olunmaya başlanan dönem. muhabir ve duyumcuların hatta var ise içeriden haber uçuran yöneticilerin oyuncağı değildir galatasaray.

  alexis sanchez nedir ya?

  herkesin memnuniyetini dile getirdiği lucas torreira ile beraber bir 10 numara, bir forvet, bir stoper ve olursa bir kanat oyuncusu gelsin ve kapansın şu dönem.

  benim bildiğim galatasaray gücünü sahada gösterir ve bugünün suni gündemlerini geleceğin goy goy malzemesi olarak rakiplerine vermez.

  biz fenerbahçe değiliz.
 • 426
  torreira, mitsçö, oliviera ile 3 orta saha tamam. bundan sonrası fırsat transferi olsun.

  dubois, abdülkerim ve seferovic de çok doğru isimler ve mevkilerdi.

  buraya kadar çok çok iyi hatta son 10 yılın en iyisi.

  bu güzel işlerin sonunda alexis sanchez ile rezilliğe gerek yok. mertens'e çok fazla para verilecekse onu da istemiyoruz.

  gomis giderse genç yırtıcı bir forvet ve ondan bağımsız genç bir 10 no alıyorsak bitti gitti işte. onları da fırsat transferi olarak kovalayalım.

  nelsson'u satarsak 2 stoper alın zaten.
 • 427
  as kadroyu 10 veya 2. forvet harici kurduğumuz şu ana kadar akıl ile ilerlediğimiz dönem.

  asıl sıkıntı stoper, kanat ve forvet yedeklerimiz. karşı olsam da bu bölgelere kiralık, yüksek maliyet yaratmayacak oyuncular alabiliriz. tecrübeli veya tecrübesiz fark etmez. ancak genç potansiyelli ve satın alma opsiyonlu transferleri tercih ederim.

  ali akman bu yüzden iyi bir tercih. bunu söylediğime inanmıyorum ama transfer komitesine bu konuda güveniyorum. *
 • 428
  hali hazirda 10 numara, yedek forvet ve yedek kanat oyuncusuna ihtiyac duydugumuz transfer donemi. emre akbaba nin sezona iyi giris yapmasi neticesinde mertens gibe bir isme yonelinmesinin makul oldugunu dusunuyorum. zira mertens, bu uc mevkide de oynayabilen bir oyuncu. 1 yillik 4 milyon euro verilse bile en azindan sizi 3 transfer yapmaktan kurtaran bir hamle olur. ustelik okan hocanin birden fazla mevkide oynayabilen oyuncular istedigi de biliniyor.

  benim tahminim, mertens, yedek forvet (ali akman olabilir) ve efecan karaca transferi ile birlikte transfer tamamlanir. eger omar, gomis, nelsson falan takimdan ayrilirsa duruma gore stoper ve ekstra forvet transferi de yapilir.
 • 431
  umarım stoper almayız, metehan da gayet yeterli bir oyuncu. emin'de çok iyi ama sanırım sezonu kapadı veya 2-3 ay yok en azından gibi bir görüntü var. bence bize son olarak yerli bir santrafor lazım. gomis giderse ve umut bozok gelirse bence gayet yeterli bir transfer dönemi geçirmiş olucaz. gönül ister ki seferovic'e yedek olarak shomurodov gelsin ama bu saatten sonra zor. başka transfere şu aşamada karşıyım. sanchez'e hiç ihtiyaç yok veya depay'a.
 • 434
  mertens'in de geldiğini varsayarsak, ali akman ve bir adet yunus-kerem ikilisini zorlayacak yetenekli bir kanat ile (allah allah böyle biri vardı takımda ismi de morutan filandı) kapanırsa ses etmeyeceğim transfer dönemi.
  kale: muslera, okan
  sağ bek: dubois, omar, boey
  stoper: abdülkerim, nelsson, luyindama, metehan, emin bayram
  sol bek: pva, kazım, ömer bayram
  dmc: taylan, torreira
  mc:sergi, midstjo, berkan
  amc: akbaba, mertens, cicaldau
  amr: yunus, emre k.
  aml: kerem, barış, transfer*
  st: gomis, seferovic, ali akman*

  eğer yabancı olursa, cicaldau gider. ekstra giden olursa, yerine ikamesi gelir
 • 435
  yeni transferlerle beraber 14 yabancıya ulaştığımız dönem. kadro mühendisliği açısından kusursuza yakın bir yapı oluşturulduğunu düşünüyorum eldeki imkanlar dahilinde. sadece sağ bek rotasyonumuz 3 yabancı içeriyor; ki bu durum omar ve boey'in aynı anda takımda kalmak zorunda olduğu için bu şekilde. yani içinde bulunduğumuz transfer döneminin bir sorunu değil, sorun boey'de yaşanan futbol dışı problem ve omar'ın yaşadığı şanssız olaydan kaynaklanıyor.

  mertens transferini olumlu buluyorum. çünkü forvet, 10 numara (yardımcı forvet) ve kanatlar dahil 4 pozisyonu yedekleyebilen 11 seviyesinde bir oyuncu. evet yaşı sebebiyle gelen eleştirileri anlayabiliyorum ancak takımda futbolu bilen ve bir şey öğrenmeye ihtiyacı olmayan seviyede oyuncular mutlaka bulunmalı, bunu geçen sezon hepimiz tekrar öğrendik zaten. mertens, hem yunus'a hem kerem'e hem de alt yapıdan gelen kanat hücumcularımıza da çok fazla şey katacaktır eminim. türkiye'nin gördüğü en iyi orta saha oyuncularından biri olan emre'nin 20 yaşlarına gelmeden hagi ile antrenman yapmasının sonuçlarını gördü türk futbolu. şu an arda güler'in en büyük eksiği bu diye düşünüyorum mesela. burada babel ve feg'i biraz dışarıda bırakmak gerekiyor. çünkü bu iki oyuncu da oyunu bilen oyunculardı ancak yıllardır süper lig seviyesinin üzerinde oynamayan oyunculardı. mertens, 35 yaşında, fiziksel olarak seria a'da gelişmiş ve belçika milli takımının devamlı bir parçası olarak geliyor buraya. babel ve feg'in takım içi pozisyonuyla mertens, sergio ve torreria'nın takım içi pozisyonları aynı olmayacaktır diye düşünüyorum.

  potansiyel ve yetenek oyun bilgisinden bağımsız düşünülemeyecek şeyler. takımda şu anda oyunu bilen sergio, taylan ve berkan için muazzam bir fırsat, keza mertens aynı şekilde diğer oyuncularımız için. torreria, belki de taylan'ın neleri eksik yaptığını haftanın 7 günü canlı olarak görebileceği bir fırsat sunuyor takımımıza. bu nedenle, oyuncuları sadece bireysel performanslarıyla değil, takıma katacakları ve yanındaki, yedeklerindeki oyuncuları yükseltebilecekleri taraflarıyla da değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

  ve son olarak, özgüven meselesi. taylan, berkan gibi gencecik arkadaşlarımız, geçen seneyi galatasaray gibi kendilerinden büyük bir takımın orta sahasını taşımakla görevlendirildiler. bunun üstesinden gelecek bilgi birikimi ve tecrübe yoktu onlarda ve bunun altında ezildiler. şimdi taylan, bu tecrübeli oyuncuların sorumluluk aldığı takımda destek elemanı olarak görecek kendisini ve bence işini daha severek yapacak, daha az korkarak. berkan da öyle... defans oyuncularımız ileri ucun kalitesine saygı duyarak, daha çok atacaklar kendilerini topun önüne. bu açılardan bakarsak, muazzama yakın bir kadro oluşturduğumuzu, neredeyse hiç gereksiz parçanın olmadığını ve her parçanın birbirini farklı yönlerden tamamlayan bir yapı oluşturduğumuzu söyleyebiliriz.
App Store'dan indirin Google Play'den alın