• 68
  17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçında son sürat devam etmiştir.

  - milot rashica'nın penaltısı verilmedi.
  - leo'nun bileğine kasten basarak sakatlanmaya yönelik hareket yapan ahmet oğuz'a kırmızı kart verilmedi.
  - yine ahmet oğuz rashica'yı indirdi hızlı atağı kesti ikinci sarısı çıkmadı böylece iki defa atılmaktan kurtarıldı.
  - kerem aktürkoğlu'nun ofsaytla alakası olmayan pozisyonu ofsayt olarak durduruldu.
 • 69
  11 mart 2023 galatasaray kasımpaşa maçında donk'un zaniolo'ya bile isteye yaptığı harekete kırmızı kart çıkarılmadı. galatasaray düşmanı mhk başkanı lale orta dışındaki herkes pozisyonun net bir kırmızı kart gerektirdiğini söyledi.
  https://twitter.com/...835028747366401?s=20

  17 mart 2023 konyaspor galatasaray maçının hemen başlarında ahmet oğuz denen kasabın dubois'in ayağını kırma teşebbüsüne kırmızı kart çıkarılmadı. taraflı tarafsız herkes pozisyonun net bir kırmızı kart gerektirdiğini söyledi.
  https://twitter.com/.../1636779350715514890

  1 hafta içerisinde 2 maç yapmışız ve rakiplere net kırmızı kartlar çıkmamış. yahu bu kırmızı kartlar çıksa belki de güle oynaya kazanacaktık ya halen daha ne diye oyunu eleştiriyoruz? tamam, son maçlarda istenen tempoda değildik ama bu hakemlerin kasıtlı kararlar vermesine neden olacak şey değildir! harbiden ana avrat düz gitmek istiyorum ama zor tutuyorum kendimi.

  hemen hemen her maçta doğranıyoruz ve önünü alamıyoruz. eğer bu başlıkta her maçtan sonra aleyhimize verilen kararların linklerini görmek istemiyorsak, bir olmak zorunda ve gereken yerlere tepkimi göstermek zorundayız. aksi takdirde sahada kazandıklarımızı masada kaybedeceğiz.
 • 72
  sadece futbol takımımıza yapılmayan hatalar zinciridir. bu sene zaten kötü durumda olan basket takımımız da sezon başından beri her maç kıyılıyor. bugün yorgunluğun yanında az kalsın rezil kepaze hakem yönetimi yüzünden kaybediyorduk maçı. sezon başından beri takımın tüm maçlarını izleyenler bana hak verecektir. bugün yapılan hatalar ilk değildi, muhtemelen son da olmayacak. bugün hakemi yendik, haftaya bursa macinda yenemeyebiliriz, üst üste alacağımız 2-3 mağlubiyet ile yeniden küme düşme potasına dusebiliriz. bu yolda hakemlere mahal vermemek, tepki göstermek lazım.
  her maç en önde oturan, iki adım ötelerinde hakemlerin galatasaray'ı doğramasını izleyen yöneticiler de iki kelam etsin artık. zamanında aleni olarak şampiyonluğunu elinden alan hakemler dün düdük asmadı, bugün kendileri gibi onursuz bir sürü hakem yetiştirdi. yeter artık, yedirmeyin hakkımızı.
  (bkz: 18 mart 2023 tofaş galatasaray basketbol maçı)
 • 73
  2022 yazında dursun aydın özbek'i başkan seçen, hatta o seçime girebilsin diye seçimli genel kurulu erteleyen galatasaray genel kurulu'nun olmamasını beklediği hatalar zinciri.

  hatta bazı ağır topların off record sohbetlerde artık olmayacak diye pazarladığı hatalar zinciri...

  ne bir başarı, ne bir liyakat, ne de bir proje... bu adamın başkan seçilmesinin tek sebebi akp'nin kurumlar üzerinden galatasaray'a bedel ödetmesi olayından yaka silkilmesiydi.

  haziran ortasına kadar yönetimsiz kalmak uğruna seçim sürecinin ertelenmesi, bu erteleme sonrası esamesi bile okunmayan dursun aydın özbek'in aday oluvermesi, başkan olur diye beklenen erden timur gibi bir adamın dursun aydın özbek'in pr elemanı gibi toplantı toplantı gezmesi ve nihayetinde bu abimizin bir kez daha başkan seçilmesi...

  kasedi biraz daha geriye sararsak, ünal aysal gibi bir adama verilmeyen yetkilerin ilk döneminde bu abimize verilmesi...

  bütün bu hikayenin altında yatan tek şey genel kurulun ideolojiyi de, fikri-vicdani özgürlüğü de, etik değerleri de bir kenara bırakıp galatasaray'ın hakkının artık yenmemesi uğruna bir barış eli uzatmaktı.

  gelinen noktada kaleye 50 metre mesafede kendini bırakan oyuncu için son adam diye yorum yapıp kırmızı kart çeken hakem için "düdük astırsak ne olacak" diyen bir galatasaray karşısında kendi maaşlı elemanını merkez hakem komitesi başkanı atayan bir fenerbahçe var.

  bilmemkaç maçını penaltı ve kırmızı kart bonusuyla çözen fenerbahçe iken, var'a gidip rakibe kırmızı kart gösterilmesi gereken pozisyonları mhk eliyle durdurulurken, hakem hatası olmadan puan kaybettiği maç neredeyse yokken 4 tane gerizekalının ikinci adamın son uzvu diye saçmaladığı bir pozisyonun tarihte ilk defa açıklanan kayıtları yüzünden kollanıyor diye borazan çalınan bir galatasaray var.

  yazıklar olsun gerçekten.

  türkiye'nin aydınlık yüzü(!) galatasaray'ın potansiyeli hem ayranını yollara döküp hem de totoyu eleğe çevirtmekten fazlasına muktedir olmalıydı...
App Store'dan indirin Google Play'den alın