• 145
  taraftarımızın son zamanlarda ki en rahat olduğu dönemdir. süper ligde lideriz. takım kaliteli, hocaya güvenimiz yüksek, moraller yerinde, projelerimiz devam ediyor. hal böyle olunca yönetim işine odaklanıyor. erden timur şuan nerede acaba? kimlerle görüşüyor. hiç ses yok. ansızın bir haber patlar da kaçırırım diye ödüm kopuyor. duyumcular bile sessiz. kuş uçmuyor. fırtına öncesi sessizlik gibi.

  taraftar biraz homurdansa göndereceğimiz oyuncular gitmez. gelecek oyuncular ve menajerleri naz yaparlar. komisyoncular çoğalır. saçma sapan transferlerle dönemi kapatırız. öncelikle yönetime sonra taraftarımıza teşekkür ederim.
 • 146
  gelecek ve gidecek oyuncular özelinde yönetime ve teknik heyete güvendiğimi iki hafta önce söylemiştim ancak transfer sezonunun sonuna kadar gelenin ve gidenin olmadığı senaryoda, "zaten lideriz, her şey yolunda" diye konuya yaklaşabileceğimi zannetmiyorum. "x bir oyuncuyla şu mevkiyi idare ederiz" diyecek bir durumda olduğumuzu düşünmüyorum çünkü. transfere ihtiyaç duyulduğunu düşündüğüm bölgelerde bizi idare edebileceğine inanılan futbolcular, ligte ilk 10 sırada yer alan takımların banko oyuncuları olamazlar maalesef. şampiyonluk hedefleyen bir galatasaray'da bu hiç mümkün değil. "bugüne kadar lider geldik, bundan sonra da bu oyuncu grubuyla ilerleriz" tezi bu gemiyi en fazla mart ayına yanaştırır. mart ayından sonra altta da üstte de işler kızışacak ve herkes kan kokusu almış köpekbalığı misali puan için saldıracak. çok zorlanırız, çok acı çekeriz. şampiyon olur muyuz? belki yine oluruz ama korkarım ki yaşayacağımız son iki aylık süreç 2014-2015 sezonunun son iki ayına benzer. yorar, yıpratır. bu sorunları ve yorgunluğu yaşamamak adına en ezından van aanholt ve seferovic ikilisiyle mümkün olan en uygun şartlarda yolları ayırmalı; 1 stoper, 1 sol bek ve 1 atak oyuncusu almalıyız. mevcut huzurumuzun ve sezona rahat devam edişimizin sürekliliği için bu hamleler şart. bu hamleler olmaz ve mevcut kadro ile yola devam eder isek, ligte de kupada da başarılı olabilmek adına acı çekmemiz gerekecek. bence buna hiç gerek yok. umarım galatasaray'ın karar verici organları da bu şekilde düşünür ve kalan kısa sürede bu doğrultuda hareket ederler.
 • 151
  (bkz: yaprak kımıldamıyor)

  transfer bağımlısı bir birey olarak hep transfer istiyorum. transfer dönemi yokken bile transfer istiyorum. öyle ki oyunlarda dahi ligi hızlı hızlı simule eder direkt transfer dönemlerine geçerdim. çok severim transferi ama öyle mevcut galatasaray'ın durumu yangın yapılacak bir durum değil. zaten yönetimimiz de gerekli tedbiri almış gibi gözüküyor. bittiğinde gidenler gitmiş, gelenler gelmiş olur zaten. yaslanıp sahadaki takımımıza odaklanmak en iyisi.
 • 153
  sezonun bitmesine 3 ay kaldı ve bu sezon türkiye kupasında finale ilerlediğimizi varsayarsak maksimum 21 maç daha oynayacağız. sezonun yarısını geride bıraktık ve ligde lideriz, kadro derinliği yerinde, takım oturmuş durumda. bu gibi durumlarda acele bir transfere ihtiyacımız yok. sezonu buraya kadar bu kadroyla sorunsuzca getirdik, ligde 17 kupada 4 maçımız kaldı ve bu kadro bu maçları çıkarabilir. eğer bir transfer yapılacaksa önümüzdeki sezonlar düşünülerek yapılmalı. 3-4 ay sonra yerine daha iyisini isteyeceğimiz futbolculara para gömmeyelim ****. onun yerine paramızı saklayıp kiralık oyuncularımızın bonservislerine eklememiz daha akıllıca olacaktır **.
 • 154
  11'e oyuncu almayacağımız net gibi. teoride ligin kalan tüm maçlarını kazanabilecek oturmuş bir 11 var.

  ancak dünyanın da bin türlü hali var. boey oynamadığında dubois'i görünce nasıl içimiz rahatlıyorsa, aynı rahatlığı birkaç mevkiye daha taşımak bu dönemin en büyük avantajı olur. mevki mevki bakalım.

  kale: sorun yok.
  sağ bek: sorun yok.
  stoper: üçüncü stoper için emin-metehan-ross üçlüsüne teknik heyet yeterince güveniyor mu? 1.
  sol bek: kazımcan'ın yedeği için yine emre taşdemir kumarını mı oynayacağız 2.

  defansif orta saha: sorun yok.
  merkez orta saha: sergio burada tek gibi. normalde midstjö burayı yedekler diyorduk, baran da alternatif gibiydi ama anladık ki sergio'ya bir şey olunca sıkıntı yaşıyoruz. 3
  ofansif orta saha: mata buranın pahalı yedeği ama isteneni veremiyor. keşke almasaydık. burada ihtiyaç var ama almanın mantığı yok. 4 diyelim.

  sağ kanat: en şişik bölgemiz. rashica-barış-yunus-yusuf.
  sol kanat: burada tek kerem kaldı. sağdan birisinin ayrılması kaydıyla 5.
  forvet: ıcardi-gomis-bay. yeterli gibi duruyor ama forvet demek hamle demektir. galatasaray'da hep 5-6 forvetli dönemlere alıştım. o yüzden seferovic yerine takviyeye itiraz etmem. 6.

  transferi düşünmenin çok abes kaçmayacağı 6 bölge var. diğer 5 bölgeye, giden oyuncu olmadığı sürece transfer gereksiz.

  bu transfer dönemi, alacağımız oyuncunun da yedek olacağını düşünürsek. bence bu 6 bölgeyi 2'şer 2'şer birleştirip işin içinden çıkmak lazım.

  1-2: hem stoper hem bek oynayabilen biriyle iki mevki birden yedeklenebilir. bu kontenjana takılıp zor olabilecek bir istek ama denenebilir.

  3-4: hem sergio hem zaman zaman mertens'i yedekleyebilecek bir oyuncu düşünülebilir buraya. lokum gibi olur.

  5-6 hem kanatı hem forveti yedekleyebilecek biri de buraya perfect olur.

  bu tabii benim buradan saçmalamalarım. florya'da takımla havayı soluyanlar kadar bilemeyiz oyuncunun durumlarını. yine de transfer çalışmaları sürerken 3-4 bölgesini yedekleyecek bir ismin düşünülmesini beklerdim. şu ana kadar tüm muhabirler stoper-bek-kanat ve forvet alacağımızı söylüyor.
App Store'dan indirin Google Play'den alın