• 6
  maliyetler bakımından iflas etmiş kadrodur. geriye sadece sportif geleceği inşa etmek için radikal kararlar almak kalıyor.
  en son örneğini ünal karaman'ın trabzonspor'da başararak siyasi sebeplerle görevden alınana kadar oynattığı güzel futbolda gördük.
  bir kangren var, o uzuvlar kesilmesse sonuç çok daha ağır olacak. temposu, isteği, fizik durumu yetersiz kim varsa, bakın "kim varsa" kadro dışı kalmak zorunda. artık ne şiş yansın ne kebap, belki alıcısı çıkar demek kadar saçma bir fikir yok. sizin kemiksiz 5 m euro net maaş alan temposuz ve istikrarsız veteran forvetinizi kim napsın? ne vereceği belirsiz bazen iyi bazen kötü sağlık koşusu tadında hücum savunma yapan kanat ya da kanattan bozma iç ya da devşirme forvetinizi de kim napsın? sırf kulübün iç dinamiklerini biliyor diye taraftar diye her maç bir saat tek olumlu dokunuşunu beklediğiniz bitik oyuncunuzu da kimse istemez. bu takıma bir iyilik yapın ve yeni nesilde biraz kıvılcım gösteren isimleri motive edip onları sahaya sürün. en azından hırslı, aç ve temposu yüksek bir oyuncu grubuyla devam edelim.
 • 7
  neden problem olduğunu anlamadığım kadro. lig başlayınca en iyi oyuncusu bizle anılsa tribünde kombine yaktıracak anadolu takımları yine ali sami yen'de 3 atıp, soyunma odasını boyayıp gidecekler. o yüzden mevzu neden hala o futbolcu bu futbolcu oluyor anlamıyorum.

  kaliteli futbolcularla dedem de şampiyon olur. ghezzal gelsin de şapkadan tavşan çıkarsın sistemiyle avrupa'da paspas oluyoruz bakalım bunu ne zaman anlayacağız.
 • 10
  öncelikle stoper için luyindama ile yollar ayrılmalı biz ne kadar ısrar edersek edelim o eski performansına gelmeyecek ne kadar erken yolları ayırırsak o kadar iyi olacak. 4-5 milyon eurolara alıcı bulursak yollanmalı ve luyindama'nın yerine kaan ayhan alınmalı, sağ bek için sistemimize uymayan yedlin ile yollar ayrılmalı ve fiorentina'dan lirola veya fulham'dan kenny tete tarzı bir oyuncu satın alma opsiyonuyla kiralanmalı, sol bek için ise werder bremen ile küme düşen ludwig augistinsson satın alma opsiyonlu kiralanabilir. orta alanda mutlaka berkan kutlu ve gedson ile anlaşılmalı. kesinlikle oyunu yönlendirecek sorumluluk almaktan kaçmayacak bir 10 numaraya ihtiyacımız var. babel, feghouli ve falcao gibi maliyetli oyunculardan çıkılmalı bu üçlünün geçen sene bize kazandırdığı maç sayısı maximum 5'tir. hızlı kanat oyuncusu için bruma tarzı bir oyuncuyla kiralık veya satın alınarak anlaşılabilir. bu tür bir oyuncuya cidden ihtiyacımız var kerem ve yunus harici kanat oyuncumuz yok ve bu iki oyuncunun da daha pişmesi gerekiyor. fatih hocanın oynamak istediği oyun anlayışı dinamik oyuncuların oynaması gereken bir yapı fakat biz bu oyunu arda, feghouli, babel tarzı oyuncularla oynamaya çalışıyoruz. ilk 11'de yer alan oyuncuların en az 7-8'inin koşan olması gerekirken bizim takımımız tam tersi genelde ayağına top bekleyen tarzda bir yapıya sahip. medyada yazıldığı gibi ghezzal, alioski, van arnolt tipi 30 yaş üstü bir transfer rotası çizeceksek 3 yıl ileri simüle edelim de boşa beklemeyelim.
 • 11
  feghouli hariç fatih terim'in eseridir. ayrıca hiçbirinin alınan başarısız sonuçlarda terim'in yüzde biri kadar hatası yoktur.

  not: birçok kişi değinmiş ama yazmazsam olmaz. geldiği günkü performansının üstüne koyan tek futbolcu taylan. o da terim'in istemediği yönetimin fırsat olarak son gün aldığı oyuncudur. inanmayan araştırsın.
 • 12
  21 temmuz 2021 psv eindhoven galatasaray maçı'nda fernando muslera dışında ilk 11 olarak sahaya çıkan 10 futbolcuyu inceleyelim:
  jesse sekidika : 0 bonservis , 250 bin euro maaş.
  christian luyindama : 8 milyon euro bonservis, 1 milyon 50 bin euro maaş
  marcao teixeria : 4 milyon euro bonservis, 1 milyon 300 bin euro maaş
  alpaslan öztürk : 0 bonservis, 500 bin euro maaş
  ömer bayram : 400 bin euro bonservis, 650 bin euro maaş
  aytaç kara : 0 bonservis, 600 bin euro maaş
  arda turan : 0 bonservis, 500 bin euro maaş
  emre kılınç : 0 bonservis, 800 bin euro maaş
  kerem aktürkoğlu : 0 bonservis, 90 bin euro maaş
  ryan babel : 2 milyon euro imza parası, 2.5 milyon euro maaş.

  toplam : 14.4 milyon euro bonservis ve imza parası maliyetine ek olarak 8.25 milyon euro maaş bütçesi olan bir kadro.

  hocanın bu maçta inandığı kadro bu. falcao ve mostafa'nın hazır olmayışları, feghouli'nin bitmek bilmeyen isteksizliği, oğulcan'ın tff engeline takılması, takımdaki tek sağ bek olan yedlin'in corona olması, taylan'ın pubis sakatlığı vesaire vesaire.

  elimizde olan kadro bu. rakamlar ortada. bu takımdan avrupa'da başarı beklemek hele de daha tatil havasından çıkamadan 1.5 yıl sonra deplasmanda 40 bin kişiye karşı üstelik en güvendiği isim olan muslera'nın maç boyu saçma sapan hatalarını da düşündüğümüzde bırakın iyi oynamayı direnç koymasını bile belki beklememeliydik. herkes diyebilir avrupa'nın küçük takımları 5 milyon bütçeli takımlar bile direnç koyabiliyor diye ama bizim onlardan en büyük farkımız kendimizi hala ama hala dev aynasında görmemiz maalesef. önce seviyemizi bilsek iyi olacak.

  galatasaray olarak sorunlarımız ne 5 yemek ne kötü oynamak ne avrupa'da başarısız bir tablo çizmek. bunların hepsi birer sonuç. nedenlere odaklanmadığımız sürece kaybetmeye devam edeceğiz. altyapımızdan birer tane sol ve sağ bek çıkarmaktan aciziz. beceremiyoruz ve sürekli olarak hata yapmaya devam ediyoruz. fatih terim bugünden itibaren galatasaray'daki belki de en az kredisi olduğu sezona giriyor. keza seçimi kıl payı kazanan burak elmas yönetiminin de bugünden sonra çok bir kredisi olduğunu düşünmüyorum. bu noktada 15-20 günde yapılacak icraatlar galatasaray'ın geleceğini şekillendirecek. umarım az hatalı bir 15-20 gün geçirerek önce avrupa ligi gruplarına katılır yerlerde sürünen uefa puanımızı artırır sonra da lige sağlam şekilde girebiliriz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!