• 111
  ekmeğe suya muhtaç olduğumuz gibi muhtacız transfere fakat planlamanın oldukça dikkatli yapılması gerekiyor.

  kaleye bir yabancı şart. hemen alınması gerekiyor. sol beki es geçiyorum şimdilik ama pva'yı da oynatmamak gerekiyor. hep diyorum, ömer bayram da zaten pva kadar kötü sol bekte. alt yapıdan birini de koysak zaten bu kadar pozisyon yeriz ordan. orayı tamamen devre dışı bırakıyorum. yapacak bir şey yok. en önemlı eksiğimiz 3 senedır ortasaha. buraya 2 adet direk performans verecek oyuncu lazım. benim şahsi fikrim bir 6 numara bir 10 numara. hocanın 4-2-3-1 oynamayı sevdığı soylenıyordu. üstelık halil'den beklenen ama halil'n yapamadığı her şeyi yapabilir iyi bir 10 numara. büyük seviye atlarız. son olarak da yine oturmuş bir sağ kanat. öyle genç olsun, gelişime açık olsun vs hikaye. visca gibi bir adam lazım. gelecek ve sezonun geri kalanında 3-4 atacak 5-6 attıracak bir adam. forvet de lazım ama o da artık lüks kaçacak heralde. muhammed diagne ikilisi dönene kadar halil ile babel ile idare edeceğiz orda. sonuç olarak;

  transfer

  boey nelsson marcao ömer

  transfer berkan/taylan

  transfer transfer kerem

  halil/babel

  10 numara ve 6 numara bu takımın birçok sorununu ortadan kaldırır. bütün yük kerem'de, rakipler de iyice kendi sağ taraflarına kümelenmeye başladılar. bu bile başlı başına sorun, iyi bir 10 numara, tehdit olacak bir sağ kanat kerem'i de rahatlatacak.

  para yok, ekonomi kötü vs bahaneye gerek yok. kredi mi çekerler, mal mülk mü satarlar orasını bilmem ama bu transferler olmadan bu takımdan hiçbir yol olmaz.
 • 114
  krizi fırsata çevirmek işin ehli yöneticilerin işi. terbiyesizler ve yalancılardan kurulu bir yönetimin işinin ehli olabileceği düşünülemez.

  3 aydır futbolcuların alacaklarını ödeyemeyen bir yönetimin transfere kaynak bulamaz.

  bu sebeple transfer yapabilmek için önce bir oyuncu satmamız gerekecek. büyük ihtimal bu sattığımız oyuncunun yerini dolduramayacağız.
 • 116
  isterlerse şahsi araçlarını satıp bütçe ayırsınlar, bu bizim değil yönetimin problemi. ivedilikle ön libero ve kaleci şart oğlu şart. ondan sonra gedson veya muadili bir orta saha şart. ama ön libero ve kaleci alamazlarsa değil sezon sonunu 1 hafta sonrasına çıkamaz bu yönetim. dün resmen doğrandık sayın başkan o sırada doğum günü partisindeymiş!
 • 117
  kadroyu güçlendirmediğimiz takdirde ciddi ciddi ligin bitimine kadar düşme tehlikesi yaşayacağız, bizim için kritik olan dönem.

  selçuk inan'ın açıklaması sonrası transfer istemiyorumcular arasındaydım. kadronun da kötü olmadığını düşünüyorum, küme düşmeyi konuşmak bile bir rezillik. ancak düşme hattına 6 puan uzaklıktayız ve mental olarak oyuncu grubu dip noktada.

  euro, ekonomi falan felaket durumda ancak durumumuz da ortada. ya oyuncuları yine kazanabileceklerine ikna edecekler ama bu seçenek çok zor. galatasaray yönetimi ve yeni hocası korkunç bir taraftar baskısı içerisinde, maç kazanmamız durumunda bile yönetimi ben bir taraftar olarak elimden geldiğince istifaya davet edeceğim. böyle kaotik bir ortamda kırılmış oyuncuların ayağa kalkabilmesi bence zor. o sebeple bir şekilde kadronun 2-3 yeni isimle yoluna devam etmesi gerekiyor.
 • 118
  bi tane sert kesici 6 numara, bi tane kaleci ve mümkünse gedson eğer gedson olmuyorsa bi tane 8 numara transferi yapılması şart transfer dönemi. en zayıf noktamız orta saha, 6 ve 8 numara takviyesi ile elimizdeki oyumcularla beraber sağlam bi orta sahaya kavuşuruz ve yeterli olur diye düşünüyorum.
  bi de kaleci transferi mutlaka şart artık kiralık mı olur bonservis mi ödenir bilmem ama mutlaka kaleci transferi yapılmalı.
 • 120
  4-5 kaliteli transfere takımın çehresini değiştirebilecek transfer dönemi.

  bonservisi ile alınacak tek bir oyuncu + opsiyonlu kiralıklarla bu iş çözülebilir.

  1-okan geri çağrılmayacaksa irfan eğribayat bonservis ile transfer edilecek.
  2-okay yokuşlu kiralanacak, duruma göre opsiyon eklenecek. torrent'in ihtiyaç duyacağı fizikli stoper'i üçleyebilecek dos. luyindama sonrası ihtiyaç halinde stoper'de de oynayabilir rotasyona katkı sunar.
  3-uzatmalı aşkımız gedson opsiyonlu bir şekilde kiralanacak.
  4-stanciu bonservisiyle alınacak.
  5-cornelius vb. tarzı bir target man kiralanacak. torrent'in hücumlarda odak noktası olup çevresinin hareketlerine katkı sunacak isme ihtiyacı var.

  bazı haftalar emre kılınç sağ kanatta katkı verebilir. rotasyonda berkan, taylan vb yerli opsiyonu için elimizi güçlü tutabilir. mohammed, morutan ve halil yine kulübe de kalıp katkı verebilir. gönderilecekler ise babel, luyindama, assunçao fesih.

  --------------------irfan-------------------
  boey------nelsson-----marcao--------pva
  ------------gedson-----okay--------------
  stanciu----------cicaldau-----------kerem
  ----------------target man-----------------
 • 121
  bana göre takımın hiçbir transfere ihtiyacı olmadığı ara transfer dönemi. sonuçta bu takım avrupa liginde neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdi. giresun'dan okan geliyorsa gelsin. sonuçta geçen sezon kalemizi okan'a emanet ettiğimizde uzun bir süre kalemizde gol görmemiştik. hem kendini kanıtlamış hem de yerli statüsünde bir kaleci. yabancı kaleciye milyon eurolar verip kumar oynamaya gerek yok. torrent hoca elindekileri kullansın senin elinde morutan, barış alper, bartug vs potansiyel genc oyuncular var umarım şans bulurlar.
 • 122
  iki orta saha, bir kanat oyuncusu ve en önemlisi iyi bir kaleci almamız gereken transfer dönemidir.

  bu kadar çok transfer yapmamıza rağmen nasıl bu kadar eksiğimiz oluyor? anlamak çok güç. kesinlikle doğru transferler yapmamız gerekiyor.

  bu sezonu çok fazla yara almadan atlatmamız gerekiyor. fatih hocanın ayrılmasıyla birlikte taraftarda da bir burukluk var doğal olarak. transfer döneminde yanlış hamlelerle bir de ekonomik olarak çöküntüye girmeyelim. camia olarak dağılmadan, doğru adımlar atmamız gerek.
 • 124
  transfer falan gerekmeyen dönemdir. takımın “ciddi ciddi” küme düşeceğine inananlar haricinde bence herkes benimle aynı düşünceyi paylaşıyordur. burak elmas’ın yapacağı transferlere güvenmiyorum. burak elmas takımı gereksiz transferlerle borca sokarsa ve takım uefa’dan transferlere rağmen(transfer dediğim de en fazla kaleci zapata ayarında olur, fazlasını beklemeyin bu adamdan çünkü beceremez) elenir bir de ilk beşe giremezse sezon sonu, gelecek sezon seyreyleyin cümbüşü!