• 672
  taraftarın biraz sakin olması gerektiğini düşünüyorum. zira oldukça iyi bir kadromuz var. bana göre ilk 11 için transfer lazım olan bölge sadece 1 (bir). dengesini bulmuş bir takımda bu bir oyuncuyu transferin son saniyesinde takıma getirseniz bile uyum sorunu yaşamayacaktır, neticede takım olmayı becermiş bir ekip içine dahil olacak.

  blok blok kadromuza bakalım:

  kale bölgesinde iyi veya kötü bir çözümümüz var. muslera'nın sakatlığı geçene kadar elimizdekilerle idare edicez. zaten özellikle ligde fazla da pozisyon vermiyoruz.

  defans bloğu: uzun senelerdir bu kadar iyisine sahip olmamıştık. defans bloğunun sorunları var mı? var. bir defa luyindama'nın sakatlık sonrası form bulması gerekiyor. malesef bu katlanmamız gereken bir acı. bazı maçlarda bizi yakacaktır da... yapacak bir şey yok. bu bölgede bana göre esas eksiğimiz 2 adet yedek oyuncu. defansın göbeğinde donk güvenilir bir yedek. emin bayram ise galatasaray takımının yükünü kaldırabilir mi henüz emin değilim. ciddi bir potansiyeli olduğu görülüyor ama her fırsatta ve sırtına ağır yük bindirmeden forma vermek lazım bu oyuncuya. en korkulu senaryo luyindama'nınki gibi sakatlıkların tekrar riski yüksek oluyor. oyuncuyu benzer bir sakatlığa kurban verirsek o bölgede sıkıntıya düşeriz. bana göre buraya bir yedek stoper lazım. ancak alınması zor. mali durum malum. diğer bir eksiğimiz bek bölgesinde. geçen sezon gördük ki saracchi sakatlığa yatkın bir oyuncu. sebebi biraz da inanılmaz eforlu oyunu. arkasında güvenilir bir linnes var ama linnes her iki kanat için elimizdeki tek yedek. emre taşdemir fena bir görüntü vermedi ama linnes'in kalitesinden çok uzakta. bütün sezon 3 kanat beki ile geçmez. ancak buraya da transfer olacağını sanmıyorum. rizespor oğulcan'ı geçen sezon bek olarak kullanmıştı. görmek lazım tabi... yine de bakarsak ilk 11 için elimizdeki ideal 4 oyuncu gerçekten göz kamaştırıyor.

  *** saracchi-marcao-luyindama-omar

  orta saha: en tartışmalı bölge. bana göre oyunun göbeğinde taylan'ın yedeklenmesi dışında son derece iyiyiz. etobo, belhanda, ömer, emre akbaba (takımla idmanlara başlamış görünüyor). 3 pozisyon için 4 oyuncu var. taylan'ın rotasyonu için bir oyuncu daha alınacağını umarsak bu sayı 5. ayrıca arda ve feghouli de her zaman emre akbaba ile birlikte forvet arkasında oynayabilir. hatta kanattan çok bu bölgede düşünülmeliler. kanatta ise elimizde malesef sadece emre kılınç var. ben emre kılınç'ın kanatta kullanılması gerektiğini düşünüyorum. böylece en azından form tutana kadar feghouli'nin umursamazlığı ile muhattap olmak zorunda kalmayız. ayrıca oğulcan'ın da performansını merak ediyorum. açıkcası önceden de beğendiğim bir futbolcuydu. bir diğer alternatif linnes'i o bölgede kullanmak. bence başarılı olur. akıllı bir oyuncu. nerede ne yapacağını biliyor. ortalama düzeyde driplingi, şutu ve orta yapma yeteneği var. ayrıca yavaş da değil. arkasında omar ile ilginç bir ikili olurlar. ama bek bölgesinde sayı olarak çok azız. belki beke bir transfer yapılıp linnesi kanat bölgesine kaydırmak düşünülebilir. bir taşla iki kuş. mecbur kalırsak linnes'i yine beke kaydırma opsiyonumuz da olur ayrıca. ama sanıyorum bulgaristan semalarından bir adet kanat oyuncusu daha transfer edicez. aslında trezeguet'i kiralasak güzel olurdu. yine de bu bölgede yedek oyuncu eksiğimiz var. emre kılınç ve bir kanatla koca sezon geçme. gerçi feghouli biraz yedek kalırsa belki oynamaya karar verir. 18/19 sezonunun başında gönderilmek istendi, hatta yedek kaldı. ama sonra yeteneklerini hatırlayıp sezonu getiren oyuncu olmuştu performansıyla. kim bilir rekabet belki hırslandırır adamı. neticede şu ana kadar oynanan maçlarda ama sakatlık, ama maç trafiği, ama hazır olmama yüzünden ideal orta sahamızı bir arada izleyemedik. son tahlilde sakatlık yaşanmadığı sürece bu bölgede de hayli iyiyiz.

  *** arda------------------------------------emre
  -------------belhanda---------etobo
  ------------------------taylan

  forvet bloğu: fazla söze gerek yok. falcao ve diagne. açıkcası benim ilk tercihim diagne olurdu bu ikiliden.

  muhtemelen taylan'la rotasyona girecek bir oyuncu ve bir de kanat oyuncusu alırız son gün. diğer eksikleri kapatabileceğimizi ise sanmıyorum. mali durumumuz bizi son anı beklemeye ve hiç kimseyi alamama riskini göze almaya mecbur ediyor. yapacak bir şey yok. olgunlukla karşılamalıyız. bu kadro ligde her türlü iş yapar. avrupa meselesini de 1 eylül 2o2o'de glasgow rangers'ı geçersek konuşuruz. o maça elimizdeki kadro ile çıkacağımız kesin.

  ancak paniklemek için bir sebep göremiyorum. ligde galatasaray'ımızınkinden iyi bir kadro yok. fatih terim doğru oyun modeli üzerinde yoğunlaşmış görünüyor. federasyon ve siyasi müdahaleler nedeniyle şampiyon oluruz - olmayız ama iyi futbol oynadığımız müddetçe ben mutluyum.
 • 673
  121 saatin kaldığı dönem.

  son günü saymıyorum, o gün kimse inmez, yani öncesinden geleceği belli olur zaten.

  ortada elle tutulur biçimde michael seri haricinde dolaşan bir isim yok.

  gözüken o ki tamamen rangers maçına* göre transfer yapılacak. ilk yarı sonuna kadar bu kadro ligi götürür diye düşünüyorlar sanırım. en azından yönetim bence kesin böyle düşünüyor. orta sahaya bile birisi gerekmez diye düşündüklerine eminim.

  bakalım neler olacak.

  bana göre belhanda ve babel'in satılıp, 2 tane orta sahaya, 1 tane de kanada ihtiyacımız var. sekidika ve ozarnwafor da kiralık.

  muslera
  linnes
  omar
  luyindama
  marcao
  donk
  saracchi
  etebo
  orta saha transferi 1
  orta saha transferi 2
  feghouli
  kanat forvet transferi 3
  diagne
  falcao