• 642
    bitimine 12 gün kalmış transfer dönemi. transfer dönemi öncesinden anlaştığımız isimler hariç gelen tek kişi oghenekaro etebo. bir sürü mevkide eksiklerimiz var (6 numara- orta saha iç- kanat - sol bek) ama hiçbir şekilde ses soluk da yok. almak için satmalıyız deniyor ama görünürde kimsenin gideceği de yok. önceden younes belhanda ve ryan babel gibi oyuncuları satıp transfere kaynak oluşturma beklentimiz varken şu an bu da yok. durum o kadar vahimleşti ki alex telles'in manchester united'a olası transferinden gelecek 1.5-2 milyon euro'yu kurtarıcı olarak görüyoruz. açıkçası ciddi manada endişelenmeye başladım, güzel oynuyoruz ama birkaç talihsiz sakatlık (şimdiden saracchi'yi kurban verdik, fenerbahçe-hajduk ve olası rangers maçlarında oynayamayacak.), bazı oyuncuların yaşayacağı formsuzluklar gibi durumlar bir anda her şeyi olumsuza çevirebilir. bu saatten sonra alacağımız oyuncular zaten çok kaliteli ve formda olmayacaktır (etebo gibi, kalitesi var ama formsuzluğun dibinde) ama korkarım gereken rotasyon derinliğini sağlayacak sayıda transfer bile yapamayacağız.

    hal böyleyken, 2 aya yakın bir süredir hiçbir şeyi beceremeyen yönetimimizde ne bir teyakkuz hali var, ne de düzgün bir açıklama. abdurrahim albayrak dalga geçer gibi çıkıp hala "galatasaray'da transfer bitmez." diyebiliyor. efsane sezonlarımızdan biri olmaya aday 2020-2021 futbol sezonu'nu yapamadıkları transfer hamleleriyle bizim açımızdan mahvetmeye çok yaklaştılar. son 12 günde de en azından sayı olarak gereken transferleri yapamazlarsa fatih hoca'nın kucağına bombayı bırakmış olacaklar. hoca yine elinden geldiği ölçüde bizi ayakta tutacaktır, ancak bu kadar maçın olduğu bir senede bu denli eksik bir rotasyonla hocanın da yapabileceği bir şey olmayabilir. yönetimimiz umarım bu basiretsizlikten bir an önce kurtulur ve son 12 günde bir zahmet gerekeni yapar. yoksa işimiz tamamen şansa kalır.
  • 644
    süleyman rodop'un da söylediği gibi 1 tane orta saha dışında giden olmadıkça gelenin olmayacağı dönemdir. belhanda giderse 1 orta saha, diagne giderse 1 forvet ve marcao giderse 1 tane stoper alınacak ek olarak. onun dışında gereken budur sevgili arkadaşlar. pandemi ekonomisi, ffp ve gelecek sezonun limitleri bizi buna zorunlu tutuyor. alışsak iyi olur. biz fener değiliz. bizim yönetimimiz de ali koç yönetimi değil "gerekirse 5 sene avrupa'ya gitmeyelim ama şampiyonluk için para saçacağım" desin.
  • 645
    minimum bir optimum olarak iki orta saha transferi daha yapmamız gereken dönemdir. bunlara ek olarak kesinlikle bir tane kanatta oynayabilecek bir oyuncu daha almamız gereken dönem. bunların finansmanını da ne fatih hoca ne de bir başkası düşünecek. yönetim artık üzerine düşeni yapmalı aksi taktirde ve uefa avrupa ligi'ne de kaldığımız taktirde yaklaşık 60 maçımız olacak önümüzde ve bu orta saha ile ve de sadece arda, feghouli kanatlarıyla harika başladığımız sezonu bitirmemiz mümkün değil. daha ligin 2. haftasında 3 maç üst üste oynadığı için sakatlanan marcelo josemir saracchi pintos umarım bu konunun vehametini yeterince gözler önüne sermiştir. tekrar ediyorum yönetim üzerine düşeni yapmalı.