• 632
  fatih hocanın 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı sonrası açıklamalarına* bakılırsa son 10 gün çok hareketli geçecek.

  tahminim marcao ayrılacak, gelen para ile de eksikler kapatılacak.

  diğer tahminim diagne ayrılacak, gelen para ile eksikler kapatılacak.

  en kötü tahminim ikisi birden satılacak ki en düşük ihtimal bu.

  inşallah olur dediğim tahminim de belhanda 5 milyon euro'ya gidecek, telles ve ozan satılacak, gelen para ile de eksikler kapatılacak.

  inşallah marcao satılmaz. hatta 20 milyon euro teklif gelse dahi inşallah satılmaz. gerçekten çok üzülürüm. diagne'ye de çok üzülürüm; ama defans dörtlümüz çok iyi oldu. avrupa standartlarında oldu ki daha muslera gelecek bu dörtlünün(omar-boss-marcao-saracchi) arkasına. ulaşacakları seviyeyi düşünün yani, harika olacak.
 • 633
  satılması planlanan belhanda'dan gelecek bonservis bedeli eğer konuşulanlar doğru ise etkisiz eleman olacak. hele ki belhanda'nın sezona nasıl başladığını düşünürsek ihmal edilebilecek seviyede bu para.

  1.5 milyon euro bonservis getirecekse eğer aylardır konuşulan 2 orta saha işini bir kenara bırakıp, belhanda'yı takımda tutup, 1 orta saha daha katmamız yeterli olacak takıma.

  eğer belhanda'nın varlığını taraftarın hafızasından silinse, bu adam bu yaz transfer dönemi 8 milyon euro'ya gelmiş yeni bir isim olsaydı taraftar kendisine tamah ederdi şuan. bugün attığı gol değil mesele. şuan oynanan futbolda inanılmaz önemli bir iş yapıyor. hem geri dörtlünün önünde oynayan taylan'ın işini inanılmaz kolaylaştırıyor hem de önde oynayan adam ve kanatlara nefes aldırıyor sürekli. belhanda'yı elden çıkarırsak bu işi bu seviyede yapacak adama maalesef paramız yetmez.

  en makul yol yüksek maaş problemini çözüp yeni sözleşme teklif etmek.

  (bkz: 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı)
 • 635
  hala en az 2 transfere ihtiyacımız olan dönemdir.

  2020-21 sezonuna harika bir giriş yaptık. taylan antalyalı gibi bir değeri kazandık ama yoğun maç trafiğini düşündüğümüzde taylan'ı yedekleyebilecek bir 6 numaraya (ön liberoya) hala ihtiyacımız var. hem 6 numara hem 8 numara oynayabilen jean michael seri yeniden kiralanabilir.

  ayrıca maçlarda gerekli skoru aldıktan sonra geriye yaslanmamız gereken zamanlarda rakibin boşalttığı arka noktalara hızlı koşu yapacak bir onyekuru - bruma tarzı bir oyuncuya da şiddetle ihtiyacımız var.
  örneğin; 20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçının ikinci yarısında turunculu takım ikinci yarıda üstümüze yüklenirken arkada çok fazla boşluk bıraktı. bu boşluklara babel, etobo ve ömer koşu yapmak istedi ama yapamadılar. takımda bir henry onyekuru olsaydı şayet çok etkili işler yapabilirdi.
 • 636
  20 eylül 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçında bir kez daha ortaya çıktı ki hızlı ve dikine top sürebilen bir kanat oyuncusuyla oyunumuz çok farklı bir yerlere gidebilir. bence asıl ihtiyacımız olan şey budur. şu anki iki kanat oyuncumuz da yavaş ve ağır. ryan babel gönderilip bu transfer yapılabilir. diğer oyuncularının hepsinin kalmasından yanayım.
 • 637
  galatasaray'in aynı elindeki taylan antalyalı'yı değerlendirdiği gibi diğer yetenekleri değerlendirip kanat alınmaması gereken sezon.
  bir kere galatasaray'in ihtiyacı olan kanat hızlı kanat değil. aynı anda hem hızlı, hem top tutan, hem hızlı pas verebilen bir kanat. çünkü bu sene hız konusunu yapanlar bekler, bu sene önceki seneler gibi tek futbolcunun (onyekuru) ayağına bakmiyoruz. gecen sene tek futbolcu ayağına kaldik ve onyekuru 10 macta 1 gol atabildi.
  bize gelecek kanat ya ilk 11 olacak(yani arda/feghouli yaptığı her şeyi yapıp bir de hızlı olacak) ya da sırf golü bulduğumuz maçlarda kontraatak yapacak adam arıyorsak;
  oğulcan çağlayan
  muhammed kerem aktürkoğlu
  belki de sağ açık/forvet olarak ali yavuz kol

  şu anki taktikte bu futbolcuların işi yok çünkü ne arda ne feghouli gibi pas, oyun kurma, top tutma becerileri yok. sırf koşacak diyede bir futbolcuya yillik 1.5-2 ve 1m euro da kiralama vermemeliyiz.
 • 638
  son düzlükte (son 13 gün) görünüyor ki gene "çölden gelecek develere"* ve "mısırda ölecek amcamızın mirasına" * kaldığımız transfer sezonu.

  zaten şartlar giderek geçen sezonlaşıyor; albayrak galatasarayda transfer bitmez derken, yönetime yakın kaynaklar yavaştan son güne kalabiliriz'e dönmeye başladılar. bir de üst üste üç galibiyet ve beklenmeyen taylan&belhanda performansı da yönetimin ekmeğine yağ sürdü.

  marcao ve belhanda şu performans ile yüksek bedel olmaksızın satılmayacak. babel'in, diagne'nin alıcısı satıcısı yok. ki diagne alıcısı olsa bile satılmayabilir. elde kalan üç kuruş ffp artısı ile alsak alsak orta sahaya ortalama birini alabiliriz.

  şu yönetim transfer işlerinde azıcık profesyonel ya da planlı ya da her ikisi birden olabilseydi tarihe adını altın harflerle yazdırabilirdi.

  neyse şafak 13. 5 ekimde huzura ereriz.
 • 639
  çok kötü geçirdiğimiz dönem.

  takımın iyi formunun ve fatih hocanın şapkadan tavşan çıkarmasının yaşanan bu büyük başarısızlığı örtmesinden ve hatta yönetimin elini rahatlatıp transfer yapılmamasından korkuyorum.

  allah korusun, 60'a yakın maç oynanması muhtemel sezonda orta sahadan veya kanatlardan biri sakatlansa, form düşüklüğü yaşasa şu muhteşem planlanmış oyun bozulabilir. ilk iki haftada bu kadar iyi oynamasak veya puan kaybı yaşasak ortalık alev yerine dönecekken, bu konu konuşulmuyor bile.

  fatih hocanın ustalık eserini yarattığı bu dönemde mutlaka ve mutlaka iki transfer yapılması ve bu kadronun desteklenmesi gerekiyor. yoksa bu kadar çabaya yazık olacak.