• 196
  şampiyon olursak çok mutlu olacağız ama olmazsak da yıkılıp bitecek bir şey yok. zaten senenin tamamını düşününce bugün bu noktaya gelebilmeyi pek düşünmemiştim.

  fatih terim'in önce galibiyet daha sonra fark mottosuyla çıkacağına eminim. ayrıca kaybetmekten korkanın beşiktaş olduğu başkanından, medyasına onlardan sosyal medya trollerine kadar tepeden tırnağa hissediliyor. hafta sonu ilk golü atan ve ilk yarıyı önde tamamlayan takımın şampiyon tamamlama ihtimalinin yüksek olacağını düşünüyorum.

  (bkz: 15 mayıs 2021 galatasaray yeni malatyaspor maçı)
  (bkz: 15 mayıs 2021 göztepe beşiktaş maçı)
 • 197
  hayal edebilecegimizden bile guzel gecti 2020 2021 sezonunun sonu.

  bir cok neden ki bunlarin basinda bir anda birden cok oyuncumuzun cezali oldugu maclar, verilen sacma sapan forvet kirmizi kartlari, covid gibi nedenler geliyor. bunlarin sonunda takimimiz ligi vermis gibi oldu. liderin 8 puan gerisinde, onunde hem besiktas hem de fener var. herhalde sampiyonluk icin daha imkansiz bir senaryo cizilemezdi.

  ama ne yapti takim? kalkti silkelendi ufak ufak tirmanmaya basladi ve son 1 haftada bize yasattigi guzel duygularla kupanin kulpundan tuttu.

  30 yasindayim, galatasarayin kupanin kulpunu tuttuktan sonra biraktigini hic gormedim.

  ama oldu ki kaybettik. bunu dert eder miyiz bu saatten sonra? zerre dert etmem. olsun varsin bu sene de sampiyon olmayiverelim. benim gozumde bu takim zaten besiktasi evinde evire cevire yendigi gun sampiyon oldu. 15 mayis gecesi herkesin kabul edecegi bir hale burundurecegiz sadece bunu.

  kaybedersek de helal olsun aslanlara der kapatiriz televizyonu. ben yasayacagim hazzi yasadim. rakiplerin gozundeki korkuyu keyifle izlemek yetti bana. bundan sonrasi da olursa ekstrasi olur. her sey icin tesekkurler aslanlar.

  not: besiktastan 2 puan fazla alarak sampiyon olacagimiza eminim.
 • 198
  an itibariyla ulaşmamıza yaklaşık 45 saat kalan ünvandır. bugün iş vardı demiştim ya dün, beklediğimin 2 katı geldi o iş, şu an bitti ve bu sefer de yorgunluktan uykum kaçtı zannettim. döndüm durdum yarım saattir, yine aklımda bizim maç. çıkmıyor arkadaş çık-mı-yor. varsa yolunu bulan söylesin, heba olacağım bu uğurda. ben ki 2006, 2008, 2012 ve 2019 şampiyonluklarını gördüm gerek evde gerekse de stadta, ama, hiç beklemediğimden midir nedir bu yılki gibi hiç merak etmemiştim sonumuzu. allah'ım yüzümüze bak bu yıl be, çok şey istemiyoruz bence, yine olur, yardım eyle, amin.
 • 201
  gerçekleşeceğine hâlâ inanmıyorum ama inşallah gerçekleşir.

  aylardan beri açıp herhangi bir maçımızı doksan dakika izlemedim. bu sezon müthiş bir hayâl kırıklığı söz konusu, hoca bir yandan yönetim bir yandan sezon başı olunan yerle gelinen yer çok farklı ne yazık ki.

  son haftaya girer iken büyük bir şampiyonluk şansımız doğdu, inşallah şans bizden yana olur. fakat şampiyon olsak bile bu sezonun boğucu rahatsız ediciliğinin etkisi şampiyonluğu da buruklaştıracak benim için.
 • 202
  henüz kesinleşmiş bir şey yok. adım adım, sakin sakin rakibi analiz ede ede, ayaklarımız yere basa, tak tak tak golleri bulup allah'ın izniyle şampiyon olmalıyız.
  kimse şimdiden şampiyonluk moduna girmesin.
  sadece şampiyonluk kokusunu almış bir şekilde konsantre olmalıyız.

  gerçekleşmesini çok istediğimiz ama henüz gerçekleşmemiş durum.
 • 204
  bu işin buraya kadar geleceğini aramızda kaç kişi düşünebilirdi ki? rize maçından sonra inanılmaz üzülmüştüm, şampiyonluk gitti, buradan dönmez demiştim. hatta geriye dönersek beşiktaş maçından sonra bile içimde umut yoktu. fener’i şampiyon yapmayız inşallah dedim bir çoğumuz gibi.
  yarın sonuç ben olursa olsun biz zaten alacağımızı aldık. mağrurlandılar, böbürlendiler, kendilerini büyük gördüler, ama ne demiş eskiler “mağrurlanma padişahım senden büyük allah var”. türkiye’de de sizden büyük galatasaray var ve bunu yine kanıtladı. salı gününden beri panikleri her yerlerinden belli, kuduz it gibi gözleri dönmüş. bu korku bile onları mental olarak bitirdi.
  sene başından beri algıları, hakem hatalarıyla aldıkları puanlar ve hakemlere rağmen galatasaray’ın alamadığı puanlar. sonuç olarak 2 averaj gerideyiz ve her şey yarın belli olacak.
  onlarca şeye rağmen hâlâ iddiamız var ve enselerindeyiz. biz buralardan hiç şampiyonluk vermedik ama onların elleri ayakları titriyor. öğrenecekler böyle böyle galatasaray’ın şampiyonluk iddası matematiksel olarak bitmedikçe rahat rahat şampiyon olamayacaklar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!