• 188
  şampiyon olduk algısının ortadan kalkması gerekiyor.
  daha temkinli yaklaşmalıyız. hâlâ avantajlı taraf bjk.
  maçın başında rakibin/hakemin ikramı olur, şans golü olur vb. öne geçerlerse rahatça fark atabilirler. veya biz belki 4 fark atamayız.

  daha temkinli, konsantre olmuş bir şekilde yaklaşmalıyız maça.
  umalım en azından ilk yarıda gol bulamasınlar.
  bizim de aynı zamanda ilk yarıdan 3 farkı bulmamız lazım.

  (bkz: 15 mayıs 2021 göztepe beşiktaş maçı)
  (bkz: 15 mayıs 2021 galatasaray yeni malatyaspor maçı)
 • 189
  eğer böyle bir durum olursa sadece şampiyonluk hanemize yazılan 1 sayı olmayacak. rakiplerin gardını tamamen düşüren bir şampiyonluk olacak.

  insanların yasının 5 evresi vardır. inkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme. yıllardır aldığımız mucize şampiyonluklar ve başarılar rakiplerimiz tarafından hep öfke ile karşılandı ve inkar edildi. her şampiyonluğumuz kirli iftiralara maruz kaldı. rakipler tarafından sürekli inkar edildi.

  eğer bu mucize şampiyonluğu da alırsak artık büyük bir depresyona girecekler. sonrasında ise yıllardır süren yas durumları kabullenme aşamasına gelecek ve bitecek. galatasaray’ın ve fatih terim’in başarılarını ve yaptıklarını seve seve kabul edecekler. bundan sonra her sezon kafalarında sürekli acaba olacak. fenerbahçe ve beşiktaş kitle olarak bir jenerasyonunu daha kaybedecek ve önümüzdeki 5-10 yıl boyunca kafalarında ki bu acaba devam edecek.

  bizim durumumuza gelirsek, şampiyonluk giderse en fazla 1 şampiyonluk sayımız eksik olur. 2-3 gün üzülüp yolumuza devam ederiz. 48 saat önce ikincilik düşünürken, 68 saat sonra şampiyon olmamak bize koymaz. zaten başkanlık seçimi, yeniden yapılanma flan derken sezonu unuturuz.

  ama eğer şampiyon olursak bana göre türk futbol tarihinin seyri tekrardan değişir. tıpkı 12 mayıs 2012 günü yaptığımız gibi tamamen psikolojik üstünlük bize geçer. önümüzde ki 10 yıla da damga vururuz.
 • 190
  gerçekleşmeyeceğini düşündüğüm önermedir. beşiktaş maçında 75 de 3. golü bulduktan sonra ikili averajı alma fırsatını kaçırdık. onun üzerine averaj gereken zamanda ligden düşmüş denizlispor ile oynadık. 3 tane penaltı kazanıp yalnızca 4 gol atabildik. burada ayağımıza gelen fırsatı da kaçırdık. artık gelinen noktada bence bir mucize bekliyoruz.
 • 191
  an itibariyla ulaşmamıza yaklaşık 67 saat 30 dakika kalan ünvandır. uyku tutmuyor, yarın iş var, ona rağmen uyuyamıyorum, bayram var hissedemiyorum ama bayramın üçüncü gününün benim için daha büyük bayram olma potansiyeli var. bu leveli atlayıp pazar gününden devam etsek mümkün mü acaba diye saçma şeyler düşünmeye başladım gecenin bir vakti. galiba iyi değilim, ne yapacağım, ne yapacağız hiç bilmiyorum...
 • 194
  çoğumuz bu iş tamam gözüyle bakıyoruz ama avantaj hâlâ beşiktaş'ta. bizim atacağımız golden ziyade göztepe'nin atacağı bir gol daha büyük önem taşıyor. olursak bizden önce göztepe'nin sayesinde olacak.
  bu arada umarım herkes anlamıştır bu ligde bir puanın önemini, "yenemiyorsan yenilme"nin önemini. 41 haftada bir puan fazla toplasak arkamıza bakmadan şampiyonduk. ahhhhh ulan rize ahhhhhh
  (bkz: #3137845) bazen bir taç atışının yönü şampiyonluğu belirliyor.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!