• 32
  böyle bir şeye uefa veya fifa nasıl bakıyor merak ediyorum. acaba öyle kafasına göre ligde takım sayısının artmasına herhangi bir şey demiyorlar mı, veya diyorlar ise bunun nasıl önüne geçilebiliyor?

  hadi geçen sene öyle bir karar alınmış, bir seferlik bir şey olmaz. ama daha hemen ertesi sene, paldır küldür buna yeniden girişmek de neyin nesi? uefa veya fifa 'sen hayırdır?' demiyorlar mı?

  uefa veya fifa, artık hangisini doğrudan ilgilendiriyorsa, onun başı olsam, böyle bir dedikoduyu duysam ciddi şekilde rapor isterim, amacınız nedir diye.

  hatta bana göre çok mantıklı olan şu soruyu sorarım: ulan küme düşmenin olmadığı ligde şampiyon takım, avrupa kupalarına gidecek takım olur mu?
 • 33
  son birkaç gündür dedikodusu döndüğü gibi sezon bittiğinde düşme kaldırılacak olursa, ligdeki son 4 haftasının 3'ünü direkt düşme adaylarıyla oynamakta olan fenerbahçe'nin haksız rekabet ile 2. olduğu durumu uefa'daki yetkili mercilere şikayet edilmelidir. kimse beni bu kulüplerin önceden bilgi sahibi olmadığına ikna edemez. zira can çekişen tavşandan bile korkmak gerekir denirken, aynı şekilde can cekişen bu takımların ilk üflemede helva gibi dağılmaları çok normal gelmiyor bana...
 • 34
  hadi geçen sene düşmeyi kaldırdılar. gerekçesi pandemi idi. bu yıl yine pandemiyi gerekçe göstererek düşmeyi kaldırırlarsa önümüzdeki yıl da düşmeyi uygulamaları mümkün olmayacak. çünkü bu pandemi ama az ama çok önümüzdeki yıl da devam edecek. yine belki kışın tribünler seyircisiz olacak. yani önümüzdeki sene düşecek takım dava açma hakkı kazanacak. bir uygulamayı bir kere yaparsın anlaşılır. ilk yıl kimse ne yapacağını bilemiyordu. ancak bu yıl planlandı ve kurallar açıklandı. aynısını sanki hiçbir şey bilmiyormuş gibi yeniden yaparsan önünü alamazsın. bu işin. yok ben illa kapsamı genişleteyim diyorsan. 20 takıma düşüp 10'ardan iki konferans yap, ilk5'ler şampiyonluk, son 5'ler küme grubu oluştursun. her takım sezonu 36 maç ile bitirsin.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!