• 694
  ffp kriterleri gereği sattığın kadar al anlaşmasına uymadığımız ve halen ekside olduğumuz transfer dönemidir. bunun bir sonraki adımı transfer yasağı mı yoksa avrupa'dan men cezası mı bilmiyorum ama mevcut durum beni fazlasıyla endişelendiriyor.

  olası transfer yasağına doğrusu çok ses çıkarmam, belki de taraftar olarak sabırlı olmayı ve her sorunun transferle hallolmayacağı gerçeğini nihayet anlarız ama avrupa'dan men cezasına dayanamam.

  zaten süper lig'in kalitesi belli, sığındığımız bir avrupa var, onu da elimizden almamaları için bir an evvel dengeyi sağlamalı, mümkünse artıda olmalıyız.

  koca dönem boyunca yunus akgün'ün adı çeşitli periyotlarla birkaç milyon euro bedellerle anderlecht'le geçti ama belli ki takımın geçen kış döneminden kalma ilgisine güvenen basının üfürdüğü bir habermiş. diagne'nin durumu ise halen belirsizliğini koruyor. falcao gelirse yedek kalmayı sorun etmesi ve bu yüzden takımdan ayrılmayı istemesi en büyük motivasyonum, ya da umudum.

  umarım sağlıklı bir biçimde atlatırız şu dönemi.

  edit: rween sağ olsun uyardı, anlaşma içeriğinde ne transfer yasağı ne de avrupa'dan men cezası varmış.
 • 695
  çok iyi oyuncular aldık bu sezon. falcao da gelirse harika olacak. ama,

  ben tatmin olmadım sanki. nagatomo - mariano sevdiğim oyuncular ama hem yaşlı hem seneye sözleşmeleri bitiyor. bu sezon satamadık. yoksa üstüne 2-3 daha koyup genç oyuncular alabilseydik keşke.

  diagne'nin satılamaması her yönden planımızı bozdu bence. devre arası da yine 3-4 oyuncu alırız gibime geliyor. zaten şu anda 5 yere gelecek yıllar için oyuncu ayarlamak lazım. seneye kimi satacağız o bile muamma şu anda.
 • 697
  kimse dillendirmese de bu takımın 30 yaş üzeri cl tecrübesi olan bir stopere ihtiyacı var; ujfa ya da pepe ayarında defansı çekip çevirecek bireysel hataların en aza indirilmesine vesile olacak sağlam birine.

  başından beri diagne ortalarına doğru falcao/diagne ekseninde ilerleyen bu doğrultuda bu güne dek müspet bir gelişme kaydedilemeyen süreç.