• 663
  boyle giderse buyuk hayaller gordugumuz transfer sezonuyken buyuk bir hayal kirikligi olacak. falcao bitmek bilmedi ve abdurrahim albayrak’in o fotograftan sonra falcao’suz gelmesi beni ciddi sekilde endiselendirdi. 6 numaraya bakayoko, schneiderlin gibi isimlerden sonra bugun n’zonzi ismi ortaya atildi ama somut gic bir gelisme yok. mehmet ozcan gibi bir genc yetenek gelecek denildi ama onunla ilgili de girisimimiz oldugunu pek dusunmuyorum. en buyuk hayal kirikligi ise diagne’yi satamamak olacak gibi duruyor, diagne gitmeyince zaten dar olan bek rotasyonumuzdan linnes’in satilmasi olasi gibi duruyor. kisacasi seri transferi ile gordugumuz hayaller yerini kabusa birakmak uzere. umarim ben evhamliyimdir, dediklerim uzak ihtimaldir ve muthis bir sekilde bu transfer sezonunu kapatiriz.
 • 664
  sattigin kadar alabilirsin kurali 1 yil daha bizimle. bu kurala göre hareket edecegiz ve halihazirda 2.9 € (4.5 almi$, 7.4 vermi$iz) milyon € içerdeyiz. dolayisi ile bu noktada gerçekle$tirilmesi planlanan transferlerin bonservissiz yapilmasi büyük önem arz ediyor ve bu nedenle de transferde ince eleyip sik dokuyoruz.

  kabul edersiniz ki, bu baglamda cagne gibi yüksek miktarda gelir getirecek oyuncularin satilmasi elzemdir.
 • 665
  büyük ihtimalle belhanda satılır. 15 falan. zaten eski dörtteyiz geriye 10 kalır. 10 milyondan ikisini falcaoya bonservis veririz. kalan sekizden 5m belhanda yerine mensaha veririz. geri kalan 3 milyonla da bir ön libero kiralarız ve şampiyonlar liginde sonuncu olup ligi de kaybedip ekonomik bir buhrana sürükleniriz. seneye daha çok transfer yapılacak çünkü.

  valla abdürrahimin transfer yönettiği bir takımın sonu felakattir. ilerde anlayacaksınız bu yapılan hataların geleceğimizi nasıl mahvettiğini. terim'in ayrılması yabancı hoca gelmesine kadar gidecek bu transfer yapılamama işi.

  yapılması gerekenler falcaodan acilen vazgeçilmesi. seneliği 2m olacak bir scout forvet transferi. mehmet özcan- mehmet topal ve gerçekten iyi bir as ön libero transferi. ve bonservisi elinde olan thimothee kolodziejczak hemen kadroya katılmalı.

  linnes ve mitroğlunun eldn çıkarılması
 • 666
  taraftar öyle bir moda sokuldu ki 'falcao gelmezse bitiğiz gelirse uçanı kaçanı affetmeyeceğiz'

  öyle bir dünya yok. bu takımın tek derdi falcao değil ki.

  diagne meselesi hala muamma, kalsa bile oynamayacağı kesin olan mitroglou'nun ne olacağı meçhul, oynayabileceği bir takıma kiralanması gereken ozornwafor hala takımda.

  6 numara yok.

  kimseyi satamadığımız için oluşmuş bir kaynak da yok.

  anlayamıyorum ki illa transferin son günü mü bekleniyor bütün bu sorunlar çözülsün diye?

  sorunlar en ideal şekilde son güne bile kalsa çözülsün yeter ki diyor insan ama işte tecrübeler de tam aksini söylüyor.

  allah sonumuzu hayır etsin.
 • 667
  daha önceki transfer sezonlarından ders almadığımızı gösteren transfer dönemi.

  fernando'yu 1.5 ay önce gönderdik 2 gün sonra lig başlayacak yerine adam alınmasını geçtim dedikodu bile çıkmıyor doğru düzgün.

  1 aydır falcao ile uğraşıyoruz olmazsa b planımız var mı ? hiç zannetmiyorum. demek bizimkiler anca bir futbolcuyla ilgilenebiliyor.
 • 668
  daha önceki transfer sezonlarında olduğu gibi stratejimizin olmadığını gösteren transfer dönemi.
  adamlar (bkz: a.s.monaco) mevkisinde yerine oyuncu almadan elindeki oyuncuyu satmıyor ki akıllıca ve mantıklı olanı da budur.
  biz ise önce satıp dur bakalım akşam pazarında fiyatlar ucuzlasın o zaman oyuncu alalım kafasıyla yıllardır transfer dönemi geçiriyoruz. bunu sakın ffp ile ilişkilendirmeyiniz zira bir bağı yoktur, tamamen plansızlık ve programsızlık ile alakalıdır.
 • 670
  kalburüstü avrupa takımlarının 3. veya 4. tercihi olan oyuncuları transfer edip, sonra onlarla yarışıp üstüne şampiyonlar liginde çeyrek final oynayacağımızı hayal ettiğimiz transfer sezonu.

  her ne kadar transfer dönemi bitmeden eleştiri yapmak istemesem de zamanın hızlıca daralması ve 3 gün sonra liglerin başlaması gerekçesiyle içimde büyük bir karamsarlık da mevcut. ha ben yine transferden ziyade oyun planınımızı önemseyen biri olsam da orta saha ve forvette gereken kaliteyi yakalayamadık.

  gündemdeki aşırı kirlilikten sonra yerli/yabancı farketmez 300 bin euro'ya ozornwafor gibi birini bulup orta sahaya koysak daha mutlu olacağım. tutarsa ne ala, tutmazsa zaten şimdikinden daha kötü durumda olmayız. keşke bakayoko, n'zonzi, wanyama gibi oyuncular gelebilse- sonuçta daha 1 ay olmadı seri'yi açıklayalı-ancak maddi durumlarımız daha iyisine elvermiyorsa son güne kadar oyalanıp ikinci bir forvetsizlik vakası yaşamayalım.bakın bu bile plansızlığımızı apaçık ortaya koyuyor.

  fernando mevzusuna gelirsek, 'fernando'nun satılması doğruydu fakat yerine birini alamamamız yanlış' düşüncesine katılıyorum. ancak tahminimce biz fernando'yu satmayı bile planlamıyorduk, sevilla ile yapılan görüşmelerde "4.5 milyon iyi paraymış zaten ffp var" kafasıyla satılmadıysa ben de bir şey bilmiyorum *

  başımızda ffp gibi bir bela varken gönül isterdi ki daha sezon geçen sezonun başında bir ekip kurulup serbest kalacak/bonservissiz, cüzi miktarlara transfer edebileceğimiz gelecek vaat eden genç oyuncuların ayrıntılı bir listesini çıkarsın. transfer sezonu da başlar başlamaz çat çat eksik yerlerimizi birer birer dolduralım. ancak tek planımız diagne'yi satmakmış gibi gözüküyor.

  neyse uzun uzadıya yazmayayım, zaten başta da belirttiğim gibi bakayoko ve falcao'yu da alsak doğru alan parsellemesi yapmadığımız sürece, topla çıkmayı öğrenmediğimiz sürece ve en önemlisi bir oyun şablonumuz olmadığı sürece şampiyonlar liginde perişan oluruz. bence bunlar transferden daha önemli ve fatih hoca bunu başarabilir.
 • 673
  aynı anda üç beş oyuncuyla görüşmek imkansız mı dedirten transfer dönemi. falcao için girişim yapıyorsan alternatifi için de başka menajerler ve yöneticiler vasıtasıyla görüşmeler yapıp yerine göre bunu monaco'ya karşı koz olarak kullanırsın. fatih hoca ve teknik ekibin herşeyi ince eleyip sık dokuduğuna adım gibi eminim, nitekim şükrü hanedar kendi üstüne düşen transfer görevini bitirip, seri'yi aldı geldi. ama yönetimin hocanın düşünce ve stratejilerine göre hareket etmediğini düşünüyorum. bunun ispatı olarak da hocanın antrenmanda abdürrahim albayrak'a "ben size demiştim" diyerek sitem ettiği görüntüyü hatırlatırım. transfer dönemlerinde çok amatör hareket ediyoruz malesef.
 • 674
  13 ağustos itibariyle al-sat dengesinde kabaca 3 milyon euro ekside olduğumuz dönem. eğer diagne satılamıyorsa bu açığı ya devre arasında kapatmak üzere bırakacağız, ya da beklenmedik bir ayrılık olacak. ha eğer diagne satılamıyorsa tutup falcao kovalamanın da ekonomik açıdan bence mantıklı bir açıklaması yok. önümüzdeki 15-20 gün çok durgun da geçebilir, beklediğimizden çok hareketli geçebilir. ffp'yi garantiye alıp ilerlersek benim içim rahat daha olur açıkçası.