• 463
  seri transferi umarım gerçekleşir. şimdilik onu yok sayarak bonservis ücreti ödemeden adem, jimmy, babel, şener ve okan'ı kadroya katmaları, üstelik de hazırlık kampı öncesi bunu yapabilmeleri gerçekten mutlu etti. bugün yabancı sınırı 6 olsa mesela, bu isimlerin -babel hariç tabii- hepsi de fener, galatasaray ya da beşiktaş'ta ilk 11 çıkabilecek oyuncular. özellikle adem'e haksızlık edildiğini düşünüyorum. nasıl bir performans gösterir bilemem tabii ama muğdat'tan falan baya iyi oyuncu adem. yanı anadolu takımlarının yıldızlarından biri bence kendisi. umarım hatırladığım gibidir hala.
 • 465
  artık yaşlandığımdan mıdır nedir eski sezonlardaki heyecanımın olmadığı transfer dönemi. belki de yıllar bana transferlerin gelip geçici olduğunu, oyuncunun ismi kağıt üstünde heyecan verici olsa da, gerçek yüzünü sahada gösterdiğini öğretmiştir. belki de fatih terim hocama çok güvendiğimden, ne olursa olsun bir hal çaresine bakılacağını bildiğimdendir. bilmiyorum. arma baki, forma baki. bunu biliyorum. siz de çok yıpratmayın kendinizi renktaşlar. galatasaray'ın olduğu yerde umut vardır.
 • 466
  gittikçe ilginçleşmeye başlayan dönemdir.

  ismi geçenlere bakılırsa orta saha 3'lüsünün olasılıkları şunlar:
  - seri, banega, belhanda
  - cuellar, seri, belhanda
  - seri, mensah, belhanda
  - cuellar, seri, banega
  - seri, mensah, banega
  - cuellar, seri, mensah(bu çok düşük olasılık bence)

  seri ve belhanda'nın olduğu olasılıklar daha faydalı olur gibi. eskiden birbirleriyle oynamış olmaları avantaj. belhanda ile feghouli'nin uyumu ve geçen sezon* yarım sezon da olsa seri'nin babel ile oynamış olması da avantaj. bu orta alandaki 2'linin biri soldaki diğeri de sağdakiyle oynamış kişiler olacak.

  yeter ki seri haberleri gerçek olsun.
 • 469
  bizi ilgilendirmesi muhtemel ülkelerin yaz dönemi transfer kapanış günleri aşağıdaki şekilde:

  uruguay 23 tem 2019
  brezilya 31 tem 2019
  çin 31 tem 2019
  ingiltere 8 ağu 2019
  suudi arabistan 31 ağu 2019
  almanya 2 eyl 2019
  fransa 2 eyl 2019
  italya 2 eyl 2019
  hollanda 2 eyl 2019
  ispanya 2 eyl 2019
  ukrayna 2 eyl 2019
  türkiye 2 eyl 2019
  belcika 3 eyl 2019

  çin'den mbaye diagne için ciddi teklifler bekleniyorsa 2 hafta süresi kaldı. aynı şekilde mariano'yu ülkesine gönderme planımız varsa da onun için de 2 hafta var.
 • 470
  daha önce de yazmıştım ama muhtemelen defansif yani ön libero pozisyonundaki oyuncumuzu ya da belhanda ve seri merkezinin önüne koyacağımız atağa yönelik orta sahamızı gent takımından bulacağımız dönemdir. zira gent takım kadrosunda 7 def orta saha, 6 da ofansif orta saha bulunuyor. defansif orta sahadaki oyuncuların yaş ortalaması 22.5 iken, ileri orta saha oyuncularının yaş ortalaması ise 20 olarak görülüyor.
  defansif orta sahada genç ve dikkat çeken elisha owusu lyon alt yapısından çıkma ve 22 yaşında. bence riskli ama gençliği ve dinamizmi ile gerideki ikilimizle uyumu yakalayabilir.
  asıl mevzu ise atağa yönelik orta sahada. burada jonathan adında abd-kanada pasaportlu bir cengaver bulunuyor. 2000 doğumlu ve kanada’nın bir alt yapı takımında bulunup 100.000 euro’ya gent alt yapısına transfer olmuş. 2018-19’da gent a takımında forma şansı yakalamış bu genco 23 maça çıkıp 8 gol 4 asist yaparak değerini 7 ayda 100.000 euro’dan 9 miyon euro’ya taşımış. bize kiralamazlar muhtemelen ama olsa hayalimizdeki takım işte böyle bir şey olurdu. gençler ve tecrübeliler bir arada. avrupa disiplini almış, işinde gücünde pırıl pırıl insanlar, sarı kırmızı formayla avrupa arenasında.
  terim hayalimiz var dediğinde ütopik konuşmuyordu. böyle bir ekip düşlediğinden adım gibi eminim.
  not: gent takımını takip ediyorum zira dostlarla yaptığımız pes 2019 orta güçlü takımlar turnuvasında crystal palace ile yenildiğim tek takım gent oldu. elbet bir oyun pes, fifa vs ama orada oyuncuları farkedebiliyoruz. gent neymiş diye iki ay önce merak edip detaylı incelemeye başlamıştım.
 • 474
  her sene premier ligden düşen takımların en kaliteli isimlerine teklif götürmeyi transfer politikası hâline getirmeliyiz derdim hep, son 2–3 sezondur yapıyoruz bunu. fulham, swansea, stoke, bolton, c.palace... premier ligin en vasat takımlarının oyuncuları bile bu lige fazlasıyla yeterli. ndiaye, gomis, feghouli, seri hatta anadolu takımları bazında rodallega, lua lua, papis cisse, adebayor
 • 475
  seri'den sonra beklentimin daha da arttığı ve banega ve mensah'ı da orta sahaya alıp belhanda ile birlikte harika bir orta sahaya sahip olmayı düşlediğim dönem haline bürünmüş olan dönemdir (mensah yerine fernando'nun yerini tam olarak dolduracak bir isim daha iyi olur tabi)

  diagne'yi de satabilirsek yerine daha iyi bir forvetle birlikte kağıt üzerinde çok iyi bir takıma sahip oluruz.

  bir de stoper ikilimizi yedekleyecek orta seviyede de olsa isimler bulabilsek tadından yenmez.

  tüm bu ilerlemeyi bu transfer sezonunun başlamasından bir ay içerisinde gerçekleştirmemiz ülkemiz şartlarında çok büyük bir başarı bana göre.

  yalnız tüm bu güzel hava sanki hiç beklenmedik, istemediğimiz bir satışla son bulacakmış gibi bir korku içerisine de girmedim değil. umarım yanılırım.
 • 476
  son iki transfer döneminde ismi hiç duyulmayan transferler gerçekleşiyor ve bu durum benim çok hoşuma gidiyor. basındaki yalancılar da bu transferleri bizimle birlikte öğreniyorlar ve bu durum beni yapılan transferden daha çok tatmin ediyor. burdan hocamız fatih terime ve yönetimimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. yürüyedursunlar!