• 257
  yeni sezon için 4 farklı formasyon kurdum ve hepsinde de ilk 11 için 3 transfer gerekliliği ortaya çıktı.

  kadroları kurarken belhanda için son çıkan "kalacak" haberlerini düşünerek kalacağı üzerine kurdum. ndiaye ve onyekuru kiralık oldukları için dahil etmedim. "transfer" yerine konulabilirler sonradan. keza diagne ve mitroğlu'nun gönderileceğini düşündüğüm için onları kadroda saymadım.

  4-1-4-1 için https://galatasaray11.com/49054

  bu dizilişte orta 4'lünün solu ve göbeğin sağına transfer şart görünmekte. bir de tabi ki forvet.
  4'lünün soluna babel'i, gerçekten transfer edilmişse yazabiliriz. hatta gerekirse forvette bile oynatılabilir. keza onyekuru tekrar kiralanırsa benzer şekilde kullanılabilir. ikisi de kadroya katılırsa sol taraf için alternatifli bir kadromuz olur. göbeğin sağında ise banega alınabilirse harika olur.

  4-2-3-1 için https://galatasaray11.com/49056

  bu dizilişte fernando'nun yanına , orta 3'lünün göbeği ve forvete ihtiyaç vardır.
  bu dizilişte fernando'nun yanına genç biri monte edilmelidir. donk da konulabilir ama genç ve dinamik biri oraya konulursa yaş ortalamasını da üşürmüş oluruz. uygun yollu olarak giannelli imbula'yı falan alabilirsek o bölgede tekli oynadığımız dizilişlerde fernando için de alternatif üretebiliriz.
  göbekteki isim yine banega olabilir. banega bize her formasyonda ilaç gibi gelir.

  4-1-3-2 için https://galatasaray11.com/49055

  bazı maçlarda 2'li forvete geçmemiz gerekiyor ve eldeki malzemeden dolayı orta alan güçsüzlendirilerek yapabiliyoruz bunu ve haliyle de başarısız oluyoruz.
  orta alanın göbeğine yine banega olsa yine tadından yenmez. sol forvette ise babel veya kiralanırsa onyekuru denenebilir.

  4-4-2(baklava) için https://galatasaray11.com/49057

  burada orta 4'lünün solunda babel ya da onyekuru, fernando'nun önünde banega veya belhanda, sol forvette babel ya da onyekuru kullanılabilir.

  11'e maksimum 4 transfer bizi güçlendirir gibi görünüyor.

  ancak bir de alternatiflere de bakmak gerekiyor.

  nagatomo ---> emre taşdemir
  linnes -------> mariano
  marcao-----> ?
  luyindama --> ?
  fernando---> ?
  feghouli----> ?

  bir de alındığı söylenen şener var. olsa olsa en fazla sağ bek ve feghouli için alternatif yapılabilir. onun dışında bir yere koyamıyorum kendisini.

  son olarak da "transfer" beklenen yerlerin alternatifleri var bir de.

  işimiz göründüğünden zor.

  not: elbet alternatiflere gençlerimizden serpiştirebiliriz ama şampiyonlar ligi için falan olabildiğince daha güçlü kurmalıyız takımı. bu yüzden onları düşünmeden kurdum kadroları. tabi uefa kuralları gereği mecburen de olsa kadromuza koyacağız.
 • 259
  nerde boşta yerli varsa çökmemiz gereken dönem. şener özbayraklı, serdar taşçı, jimmy durmaz, gökhan töre, salih uçan, muhammet demir. bana kalsa bu oyuncuların hepsini tl cinsinden sözleşmeye ikna etmeye çalışırım. kulübemiz inanılmaz güçlenir. ilk 11 için de diagne satıldıktan sonra banegaya bonservis ödeyip, mata ve welbeck veya sturridge'dan birini de imza parasıyla getirirsek, onyekuruyu da yeniden kiralarsak benim için müthiş başarılı geçmiş bir transfer dönemi olur.