• 133
  bu dönemde önemli bazı futbol ülkelerinde oynanan süper lig seviyesindeki liglerin transfer tahtasının açıldığı ve kapandığı tarihler aşağıdaki gibidir;

  arjantin: 3 temmuz-24 eylül
  brezilya: 1 temmuz-31 temmuz
  çin: 1 temmuz-31 temmuz
  ingiltere: 11 haziran-2 eylül
  fransa: 11 haziran-2 eylül
  almanya: 1 temmuz-2 eylül
  italya: 1 temmuz-25 ağustos
  meksika: 14 haziran-5 eylül
  hollanda: 11 haziran-2 eylül
  portekiz: 1 temmuz-22 eylül
  belçika: 15 haziran-2 eylül
  ispanya: 1 temmuz-2 eylül
  türkiye: 8 haziran-30 ağustos
  ukrayna: 1 temmuz-2 eylül
  abd & kanada: 9 temmuz-7 ağustos

  bu taihlere bakınca tek hayal ettiğim haziran ayında gelen ve giden oyuncularımızın bir çoğunu halletmiş bir şekilde yaz kampını beklememiz. keşke gerçek olsa.
 • 134
  sosyal medyada takip ettiğim ve genel itibariyle doğru haberler paylaşan bir sayfada görünce burada da paylaşmak istedim.
  fatih terim' in arda turan ve hakan çalhanoğlu için bir isteği olabilir demişler.

  --- alıntı ---

  haberaslan özel haberi..

  transfer konusunda bu dönem erkenden bitirmek isteyen yönetim, hocamızın listesi doğrultusunda harekete geçti..

  2016 avrupa futbol şampiyonasında milli takımda bir tartışma yaşanmış o günden sonra arda ile fatih terim'in arası açılmıştı.. arkadaşlar, fatih hoca arda'yı affetti.. arda konusunda her an gelişmeye hazır olun.. yeni sezonda istenen isimlerden biri de arda.. bize gelen bilgi hocanın bu transferi kendisinin açıklayacağı.. hayırlı olsun denebilir..

  bir başka isim.. sürpriz bir isim.. hakan çalhanoğlu... kiralık olarak bir istek olmuş.. hocanın istediği isimlerden biri.. yerli kalitesini arttırmak istiyor hoca. ve bu doğrultuda hakan'a kiralık olarak sarı kırmızılı formayı giydirmek istiyoruz..

  --- alıntı ---
 • 135
  kocum kosecki kardeşim ile mesajlaşıyorduk. bir entry girmem gerektiğini düşündüm. şimdi stoperlerimiz ve beklerimiz tamam.. ben mariano'nun gideceğini düşünüyorum. o giderse douglas ve şener transferleri bitebilir. yuto formsuz olsa dahi linnes bugün şampiyonlar ligi seviyesinde bile sol bekte sıkıntı yaşamıyor. yani linnes-yuto-douglas ve şener dörtlüsü bek rotasyonu için ideal bence, ki emre taşdemir de gelecek sezon çıkış gösterebilir. gelelim kanatlara; feghouli ve babel hem lig hem de şampiyonlar ligi için gayet yeterli.. douglas kanat rotasyonu için gayet iyi bir isim ve faydalı olacaktır. gökhan töre'nin ismi geçiyor ki, hoca kendisini isteyebilir. sonuçta bonservisi yok ve gayet uygun bir yıllık ücrete oynar. orta sahada donk ve fernando var. eğer fernando ayrılmazsa bence 6 numarada bir sıkıntımız olmaz. asıl kritik olan belhanda'nın ayrılıp ayrılmayacağı... bana gideceği söylenmişti ama son dönemde hocanın kolay kolay bırakmayacağını duydum. eğer ayrılırsa ordan gelecek bütçe ile en az 2 orta saha alırız. yok ayrılmazsa tek orta saha alırız. tabi ayrılmazsa kaideyi taciz eden istisna baya bir sevinir:) bonservissiz kimle alınabilir hiç bilmiyorum ama leroy fer ve johansen gibi isimler boşa çıkıyormuş. forvet hattında diagne ve kostas ikilisi devam edecektir. olur da diagne satılırsa elimiz bütçe olarak baya rahatlar. he bu arada yazmayı unuttum ama ozarnwafor da stoper rotasyonuna girecektir. açıkcası benim beklentim köklü bir değişimdi (feghouli, belhanda, fernando gibi oyuncuların satılması) ama olmayacak gibi gözüküyor. ilk etapta ozarnwafor, babel, douglas, şener ve kaleci fatih transferlerinin yapılacağını düşünüyorum. gökhan töre ve muhammed demir gibi rotasyon oyuncularının katılması da sürpriz olmaz. bide ışık kaan arslan ve dogan can davas'ı a takım rotasyonunda görebiliriz.

  not: bunlar duyum değil sadece kişisel tahminlerim:) duyum olsa direkt hayırlı olsun yazarım.
 • 136
  başarılı transferler yapılırsa, başarının sahibinin yönetim, fatih terim ve scout ekibi olacağı transfer dönemi.

  tam tersi allah korusun, anlamsız, istemediğimiz geciken transferler olursa başarısızlığın yine yönetim, fatih terim ve scout ekibine ait olacağı transfer dönemi.

  babel transferini beğenmeyip, bunun suçunun yönetim ve albayrak olduğunu yazan gördüm de, ondan yazma gereği duydum..

  bir transferin iyiliğini veya kötülüğünü yukarıda saydığım üç unsurdan yalnızca birine yüklemek anlamsız oluyor.. çünkü ne yönetim, hocamıza sormadan bir iş yapabilir, ne hocamız yönetimsiz transfer yapabilir, ne de scout ekibi hocanın onaylamadığı bir transferi tek başına gerçekleştirebilir.
 • 138
  maliyet olarak eksilerde başlayacağımız dönem. öncelikle oyuncu satmamız gerekiyor ki luyindama'nın bonservisini almamız lazım. benim tahminim belhanda ve diagne satılacaktır. onlardan gelecek 20 küsür milyon euro ile 2 orta saha, bir kanat ve kiralık olarak genç stoper yahut kanat oyuncusu almamız gerekiyor. bu sezon türk oyuncu rotasyonu da çok önemli.

  sözleşmesi bitecek oyuncular çok önemli şu aşamada. aklıma gelen brahimi,cahill, ander herrera, monreal, leroy fer, dzagoev gibi oyuncular var. bunları yoklamak da fayda olabilir. özellikle brahimi ve dzagoev kesinlikle zorlanmalı. türk oyunculardan ise şener, gökhan töre ve muhammed demir düşünülecektir.
 • 142
  yaz transfer döneminde kaliteli yerli oyuncu transferleri yapmamız ve yerli rotasyonunu güçlendirmemiz çok önemli.

  kadroya, takıma güç katacak yerli oyuncular dahil edersek önümüzdeki sene yabancı sınırı ile fazla oynamazlar. rakipler, yerli rotasyonu iyi olan galatasaray ile mücadele edebilsinler diye 14 yabancı aynı şekilde devam etsin kararı bile alabilirler.

  hepimizin bildiği gibi dertleri milli takım, yerli oyuncu havuzu felan değil, tek dertleri galatasaray'ın önünü kesmek.