• 46
  çok zor ve büyük ustalık isteyen dönem.
  luyindama'dan kaynaklı borç nedeniyle oyuncu satmaya mecburuz.
  ayrıca oyuncu almaya da mecburuz.
  ayrıca muhtemelen galatasaray'ın yolunu kesmek için yabancı sınırı getirecekler.
  allah yönetimimize kolaylık versin.
  eğer konuşulanlar doğruysa ve diagne'yi 13-20 milyon eu bandında satarsak elimiz rahatlar. ama aksi taktirde gerçekten ciddi manada zorlanırız.

  umudum scout ekibinin iyi iş çıkarması. aksi taktirde bu sözlükte taraftar çok kafayı yer.
 • 50
  ndiaye ve onyekuru'nun akıbeti hariç rakiplerimize göre avantajlı gireceğimiz transfer dönemidir.

  fatih terim'in bu dönem için ekstra heyecanlı olduğunu maçın hemen ardından gs tv'deki yayında gördüm. benim heyecanım da katlandı. babel, douglas ve ozornwafor ile prensipte anlaşıldığı konuşuluyor. genç gurbetçi oyuncuların adı prensipte anlaşıldığı şeklinde geçiyor. gelen-giden dengesi sağlanacak bir şekilde. şampiyonluk apoletini bu yaz iyi kullanmalıyız. oyuncularımızı satarken bu defa verdik ama bu paraya iyi oldu hissine kapılmak istiyorum.

  oturmuş bir kadromuz var. babel'i gs almazsa fb alacak. o yüzden performansı belli bir oyuncu olacağı için sıcak bakıyorum. yine de onyekuru'nun durumuna göre hareket edeceğimizi düşünüyorum. maaşında iyileştirme yapılacak bir onyekuru, çalışma iznini alamadığı kesinleştiği anda ben gs'yi istiyorum diye baskı yapabilir. bu da elimizi güçlendirir. onyekuru bence bir sene daha kalırsa 20 gol bandında katkı verir. ndiaye için çok olumlu değilim. inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. stoke satmak için ısrar ederse kiralık işi zor.

  kostas mitroglou için de olumlu değiliz diye düşünüyorum. 1 yıl daha kiralık sözleşmesi olmasına rağmen yollar ayrılabilir. seneye de bu katkı seviyesinde olur. belki yaz kampında kendini toparlar. bildiğimiz mitro bu değildi. ikinci bir gekas olacağını düşünüyordum. kalması sürpriz olur.

  altyapı gençleri hakkında da sözlükte tekrar tekrar yazdım. yunus, atalay, mustafa kapı sözleşmeleri ne olacak? önümüzdeki sezon bitiyor. bu çocukları ya satalım ya uzatalım.

  diagne ve belhanda yıl içinde en çok transfer dedikodusuna neden olan oyuncular. şampiyonluğu kutladığımız bu saatlerde entryımı girerken bir yandan da diagne'nin bonservis 13 m euro oldu diyorum. work permit olayı tutuyorsa premier league için potansiyel bir forvet. ben karamsar değilim. bu çılgın iyi paraya gider. 30 gol atmış bi oyuncudan bahsediyorum. fatih terim'in röportajlarından yola çıkarsak finansman kaynağımız mbaye diagne. fatih terim-belhanda ilişkisi iyi olsa da belhanda'nın disiplinsiz hareketleri can sıkıcı. belhanda'nın iyi bir menajeri var. bence arap piyasası değil de yine ingiltere premier lige yeni yükselen ekiplere pazarlanacak. plase olarak yine arap piyasası var.

  maicon arap piyasasında iyi pr yapmışken iyi paraya okutup para kazanbilirdik. 1,5 yıl kiralıktı sözleşmesi. gayet ucuza verdik. telles'ten yine kar oranında bonservis bekliyoruz. belki luyindama'nın bonservisin oradan bir kısmı gelir.
 • 52
  diagne'yi iyi bir paraya satıp, daha ucuz ve daha iyi bir ana santraforla anlaşırsak ve başka bir as oyuncu satmadan luyindama'nın bonservisini halledersek benim nazarımda başarılı olacaktır. onyekuru ve ndiaye dönmeseler dahi aynı ayarda, belki birer tık daha iyi oyuncuları yine ingiltere'den rahatlıkla kiralayabiliriz zaten. rotasyonda üçüncü opsiyonlar olacak birer kanat ve orta sahayı bonservissiz alsak yeme de yanında yat.
 • 53
  onyekuru ve ndiaye gidiyor, ben bunlara mariano, fernando ve nagatomo ikilisinden de en az birinin ekleneceğini düşünüyorum. her iki oyuncu da geldikleri günden sonra 2 yaş arttı ve yavaş yavaş ilk performanslarından düşmeye başladılar. bu dezavantaj önümüzdeki sezon daha net hissedilecektir. maicon kiralık olarak bir sezon daha arabistan'da olacak, onun için şimdilik düşünmeye gerek yok. ayrıca 2020 yazında kiralık sözleşmesi bitse bile kolaylıkla -zararına olmasına göze alarak- elden çıkartılacaktır. diagne meselesi var, ki hiçbirimiz satın alındığı paranın bir kuruş üzerine bile satılsa kötü karşılamayacaktır.

  tüm bu tabloya göre konuşursak, 4 yabancı kontenjanımız açılıyor. yabancı sınırı seneye ne olur bilinmez, ancak türk oyuncularla yerlerini doldurmak, hele ki en az 3-4 yaş genç muadilleri olursa çok iyi olur. bonservissiz bir şener özbayraklı hamlesi kulübe için iyi bir hamle olur. sol bek, orta saha ve sol açık takviyeleri için ise şimdilik net konuşmak pek mümkün değil olsa gerek.
 • 60
  şu saatten sonra soso gönderilemez, gönderilmesi teklif dahi edilemez.

  para lazımsa gönderilecek 2 adam belli:

  1)diagne
  2)belhanda

  total 20m geldikten sonra, babel veya onyekuru* cepte ise 1 forvet, 2 ortasaha transferini 16-17m'a bitirmemiz gerekir ki her bölge için ortalama 5-5.5m bütçe demek.gayet makul.

  illa 8-10m'luk adamlar istiyorsak da 1 transferi daha kiralık veya bonservissiz yapmamız gerek.

  şapkadan bir hector herrera çıkarabilirsek işin rengi değişir bir anda.
 • 61
  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı'nda yedeklerimiz: ismail, ahmet, selçuk, sinan, linnes, ömer, semih, emre taşdemir, yunus, muğdat.

  başakşehir'in yedekleri: mossoro, volkan babacan,uğur uçar, serdar taşçı, attamah, soner, jojiç, adebayor, napoleoni, robinho.

  baktığınız zaman yedek kulübelerinde çok büyük kalite farkı var. fatih terim sayesinde bu seneyi atlattık ancak en azından yerli kadroyu iyileştirmekte fayda var.
 • 63
  öncelikle sattığımız kadar alacağımız için mümkünse premier ligdeki takımların oynatamadığı oyuncuları kiralamak bizim için uygun görünüyor bu transfer döneminde. diğer yandan belhanda ve diagne satılmalı. ikisinden 20 küsür milyon euro gelecektir. bu gelecek paraya bir forvet, bir 8 numara bir tane de 10 numara almamız gerekecek. kanatlar için onyekuru kiralanmalı ilk hedef olarak. diğer yandan sözleşmesi biten oyunculara yeltenip yedek kulübesini güçlendirmemiz gerekiyor. yabancı sınırı ile ilgili de 14 yabancı kuralı bizi zorlayacak gibi. özellikle türk oyuncu bulmamız önemli gelecek sezon için. şu anda sözleşmesi biten oyuncuları almak mantıklı gibi. seneye emre akbaba da olmayacağı için yedek kulübesi şu anda koca bir boşluk olarak kalıyor. şener özbayraklı gibi sözleşmesi biten adamları almak mantıklı gibi şu anda.
 • 64
  hala şener özbayraklı diyen ali koç vizyonlu galatasaraylılar'ı görünce korkmaya başladığım dönem.

  alt yapısında ramazan emirhan civelek ve arkasında berk akdemir'i bulunduran, mevcut kadrosunda linnes ve mariano'ya sahip bir takımın, fenerbahçe'nin 30 yaşındaki yedek bekiyle ne işi olur? hem de milyon küsur maaşla!

  parola belli; alt yapı, alt yapı, alt yapı + pazarlanabilecek, para kazandırabilecek oyunculara yatırım...
 • 69
  bence ilk transferler sivas'tan douglas ve fulham'dan babel olacak. bonservisleri yok ne de olsa, el mecbur gibi biraz bu tarz hamlelere. mariano, diagne, belhanda'nın satılacağını; n'diaye ve onyekuru'nun da yeniden kiralanamayacağını düşünüyorum. o yüzden satışlardan gelen parayı 2 tane sağlam ortasaha ve 1 forvete gömmek lazım. rondon'un sözleşmesi de bitiyormuş, keşke gelse. bize çok uygun bir forvet olurdu. hatta rondon gibi bonservissiz bir adamı kadroya katabilirsek, kostas ile yeterli olurlar. sağlam 3 tane orta sahaya gömecek paramız olabilir. o da zaten takımı bayağı ileri taşır, çünkü en önemli problemimiz merkez.