• 167
    ihtimali çok çok azalmıştır. ama yine de bir umut diyerekten matematiksel hesaplara devam ediyoruz. 52 puandayız 29. haftada ve ulaşabileceğimiz maksimum puan 67. 3. sıradaki sivasspor'un çok iyi fikstürü ama kafalar gidik, bayağı dağılmışlar. ilk 18 hafta 40 puan toplayarak çok iyi bir performans sergileyen takım sonraki 11 hafta 13 puan alabildi. kalan 5 maçta 5 puanı bile göremeyebilirler. geçiyorum onları.

    gelelim trabzon'a ve başakşehir'e. trabzon ile 6 puan fark var şu an, aramızdaki maçı yenersek 3 oluyor ve ikili averaj bizde. yani trabzon 1 maç daha kaybedecek demek bu, ederler mi? neden olmasın. son 8 maçta 5 kez puan kaybetmişler. aralıktan beri mağlubiyetleri yok ama ince bir tel üzerinde yürüyor gibiler, bir takılsalar dağılacaklar, bu dağılma süreci de yavaştan başladı çok belli. lig sonuncusu takımı domine edemediler bir türlü. oyuncularda da yorgunluk, motivasyon düşüklüğü var çok belli. tabi haziranda temmuzda maç oynanıyor, normal bence.

    başakşehir'i yenmemiz lazımdı, iyi de oynadık, yenemedik ama oyun umut verdi. bu şanssızlığı kalan maçlarda kırabilir miyiz göreceğiz ama linnes ve lemina da tekrar sakatlandı. sakatlıklar bitmiyor bir türlü şaka gibi. biz 67 puan yaparsak başakşehir maksimum 66 yapmalı çünkü ikili averaj da onlarda. bu da şu demek maksimum 2g 3m ya da 1g 3b 1m gibi bir performans sergileyecekler. 5b de olur ama 1g 4b olmaz mesela. yani mağlubiyet şart oğlu şart. zaten bu senaryolar içinde en mantıklısı 1g 3b 1m gibi görünüyor. antalya'ya eksiklerle gidiyorlar, ligin zirvesi dışında kasımpaşa ile en formda olan takım antalyaspor. 4 gün arayla hem başakşehir ile hem de trabzon ile oynayacaklar.

    kısacası trabzon-başakşehir ikilisinin ortak maçları; antalya-denizli-konya-kayseri, bu 4 takımın 3'ü alt tarafta can çekişiyor, özellikle antalya ve kayseri daha umut veren bir futbol oynuyorlar, konya son kurşunlarını atıyor, denizli ise sezonun başından beri sağı solu belli olmayan bir takım.

    arkadan gelen bir beşiktaş tehdidi var ama bir problem olacağını sanmıyorum, ancak kazanmamız lazım artık, kazanamıyoruz nasıl iş bu?* umuyorum mutlu sona varırız, varamazsak da en iyi sıralamayla bitiririz ama kazanamadıktan sonra dediğimizin bir önemi yok. ben de umudumu kesmiştim ama bir süre sonra gene umutlanıyor insan. cidden umut en ağır işkence insanın kendisine.*